ADV TOP
ADV LEFT

Musím se po RD někde odhlašovat??

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Bulibanka » úterý 17. září 2013, 19:41
Holky, prosím, dítěti byly 25.8. tři roky, měla jsem zvolenou RD na 3 roky. Od 1.9. jsem nastoupila do práce, teď v září mi přišel normálně rodičovský příspěvek na účet. Dnes mi přišel dopis z ÚP, "Oznámení o zahájení správního řízení" - dítě dosáhlo věku, který nezakládá nárok na dávku.... Znamená to pro mne něco? Měla jsem se po skončení RD někde "odhlásit"??? Prošvihla jsem něco? Nebo mi to prostě jen oznamují? Budu muset něco vracet? Jsem z toho zmatená :roll:
Bulibanka
Treperenda
Treperenda

1202 příspěvků
27. prosinec 2009
Příspěvekod Wattt » úterý 17. září 2013, 19:46
Ahoj,
jestli se nic nezměnilo, tak je to jen oznámení o ukokčení čerpání RP. Vracet nic nemusíš, RP se vyplácí zpětně, tzn, že teď jsi dostala za červenec, kdy jsi ještě měla nárok.
Nikde jinde se nic odhlašovat nemusí, jen si pohlídej, aby tě zaměstnavatel nahlásil na zdravotní pojišťovně. Můžeš to udělat i sama, aby jsi později nezjistila, že tam máš nedoplatek.
Wattt
Klábosilka
Klábosilka

542 příspěvků
17. srpen 2008
Plzeň - jih
Příspěvekod Kacous » úterý 17. září 2013, 19:52
Dnes jsem byla ve zdravotni pojistovne a pry mám pak po skonceni RD prijit s papirem z UP. Ale ja se vracet do zamestnani nebudu, tak je to mozna jine...
Obrázek
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Mahony » úterý 17. září 2013, 19:57
Ahoj, nic vracet nemusíš, rodičák je za srpen, to jsi na něj ještě měla nárok ;-) . A Oznámení o zahájení správního řízení je opravdu jen oznámení, já kvůli tomu tenkrát volala na sociálku a je to jen formalita. Oni Ti o tom, že Ti končí RD musí dát vědět, asi kdybys náhodou zapomněla :D . Pro Tebe z toho nic nevyplývá.
Mahony
Žvatlalka
Žvatlalka

157 příspěvků
21. září 2006
Pardubice
Příspěvekod Bulibanka » úterý 17. září 2013, 20:01
Tohle posílá ÚP... Zdravotní pojišťovnu mám pořešenou, dělám kancelářskou práci a od účetní jsem dostala podklady pro ZP a za mého zaměstnavatele jsem to tam odesílala sama, takže v tomhle problém nevidím. Jen mě prostě zmátlo zahájení správního řízení... Navíc nemám čas běhat někde po úřadech a zjišťovat. Zítra tam zavolám a optám se, jen jsem chtěla vědět, na co se připravit, jestli někomu toto taky přišlo???
Bulibanka
Treperenda
Treperenda

1202 příspěvků
27. prosinec 2009
Příspěvekod Bulibanka » úterý 17. září 2013, 20:02
Mahony píše:Ahoj, nic vracet nemusíš, rodičák je za srpen, to jsi na něj ještě měla nárok ;-) . A Oznámení o zahájení správního řízení je opravdu jen oznámení, já kvůli tomu tenkrát volala na sociálku a je to jen formalita. Oni Ti o tom, že Ti končí RD musí dát vědět, asi kdybys náhodou zapomněla :D . Pro Tebe z toho nic nevyplývá.

Moc děkuju za odpověď! Prostě mě jen vyděsil dopis s modrým pruhem :palma: :D
Bulibanka
Treperenda
Treperenda

1202 příspěvků
27. prosinec 2009
Příspěvekod Mys_mys » úterý 17. září 2013, 20:06
Bulibanka píše:Tohle posílá ÚP... Zdravotní pojišťovnu mám pořešenou, dělám kancelářskou práci a od účetní jsem dostala podklady pro ZP a za mého zaměstnavatele jsem to tam odesílala sama, takže v tomhle problém nevidím. Jen mě prostě zmátlo zahájení správního řízení... Navíc nemám čas běhat někde po úřadech a zjišťovat. Zítra tam zavolám a optám se, jen jsem chtěla vědět, na co se připravit, jestli někomu toto taky přišlo???

Chodi to takhle vsem.
Mys_mys
Howgh
Howgh

10057 příspěvků
08. únor 2012