ADV TOP
ADV LEFT

Přídavky na děti -přiznávají se v žádosti výdělky?

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod -rachel- » středa 04. červenec 2007, 13:32
Jsem na MD a ještě dlouho budu a zajímalo by mě, jestli musím například při žádání o přídavky na děti nebo při společném zdanění manželů přiznávat svůj legální příjem z dohody o provedení práce. Ve formlulářích jsem dosud zaškrtávala, že žádný příjem nemám...
Mám pro všechny BC ženy slevu 200,-Kč na kufry na stránce www.detskekufry.cz - v košíku zadejte kód BCLN2
-rachel-
Klevetnice
Klevetnice

3204 příspěvků
28. květen 2007
Příspěvekod Petulda » středa 04. červenec 2007, 13:50
Ahoj,
v daňovém přiznání být nemusí, protože příjem z dohod už je daněn srážkovou daní. Jak je to s přídavky netuším, ale logicky by tam asi uveden být měl, ne.
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek

Obrázek
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Mirkat » středa 04. červenec 2007, 14:00
Ahoj,

na přídavcích se to uvést musí. Já to také neuváděla, protože jsem tak i byla informována na firmě, takže mi to vlastně ani neuvedli a dnes mi přišel dopis, že firma musí uhradit přeplatek na přídavcích... Tedy vrátit Úřadu práce, jelikož pochybili...
Manžel tam měl také dohodu a také jsme ji neuvedli - tomu přišlo upozornění, že se to uvést musí...

Určitě uvádět... Je tam prý pokuta až 10000,-

M.
Mirkat
Howgh
Howgh

5886 příspěvků
21. září 2006
Havlíčkův Brod
Příspěvekod Ivulka » čtvrtek 05. červenec 2007, 05:54
Při přídavcích na děti se uvádět musí veškerý příjem, tedy i na dohodu, i alimenty apod. (ne rodičovský příspěvek, podpora v nezaměstnanosti, jiné soc. dávky. Do daňového přiznání se dohody neuvádějí, jestli ten daný měsíc nepřekročí 5000,-Kč hrubého - např v lednu je výdělek 4500,-kč hrubého - neuvádí se, v březnu je 5001,-Kč - uvádí se, jelikož se už nedaní srážkovou daní, ale daní zálohovou. Dále se uvádí dohody, u kterých bylo podepsáno prohlášení a je u něj čerpána sleva na poplatníka. Komu to není srozumitelné může mi klidně písnout na mail info@bobecek.cz

Ivulka
Obrázek[/url]
Ivulka
Žvatlalka
Žvatlalka

154 příspěvků
29. duben 2007
Drsný sever