ADV TOP
ADV LEFT

přechod z RD na PPM a další RD, bez RP

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 12. prosinec 2013, 16:15
Zdravím,
hledala jsem a nenašla ve vodách internetu, tak zkouším tu, jestli je tu někdo znalý.

Muž je zaměstnanec, pobíral PPM, pak nastoupil na RD a pobíral RP. RP pobíral do května, červen a červenec pobírala žena, která je OSVČ. Muž zůstal v zaměstnání na RD do 3 let věku dítěte, což mělo uplynout v listopadu 2013. Ovšem v září se narodilo druhé dítě, s kterým muž chce opět pobírat PPM. Žena žádala o RP po porodu, na prvních 6 týdnů, pak sepsali s mužem dohodu o převzetí do péče a podali žádost o PPM.
Díky zaměstnavateli se všechno zdrželo a dosud není vyřešení.

A mě teď zarazilo, jestli muž skutečně na PPM má nárok, když byl na RD ze zaměstnání, ale nepobíral RP? A přechází z jednoho RD na druhý RD?

Díky. Inko Zmatená
Inkognito Inkognito
 
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 12. prosinec 2013, 22:47
Tangerine, díky. Potřebuji odpověď od někoho, kdo tomu fakt rozumí (ideálně pracuje na ČSSZ...). I na internetu totiž v rádoby odborných článcích zaměňují rodičvskou dovolenou a rodičovský příspěvek, což jsou dvě na sobě naprosto nezávislé entity.

A muž už jednou na PPM byl, s předchozím dítětem (od 1. dne 7. týdne života dítěte po dohodě o převzetí do péče se ženou). Po skončení PPM nastoupil v zaměstnání na RP, a v práci nastoupil na tříletou RD. Ta měla končit právě v tom listopadu (ale RP on sám ukončil v květnu, červen - červenec pobírala žena, v srpnu už RP na dítě nebyl, byl dočerpán právě v červenci).

Teď jde o to, jak se posuzuje ten nárok na další PPM při přechodu z předcházející RD. A jestli nějako souvisí PPM s RP. Nebo jestli je důležité jenom to, že byl v zaměstnání (smlouva na dobu neurčitou) na RD do 3 let věku dítěte a před jejím ukončením zažádal o PPM na další dítě, narozené v září.

Není to jednoduché a myslím, že se to nedá vygooglit, protože je to hodně speciální případ. Doufám, že se tu někdo znalý najde (klidně inko odpověď). DÍKY.

Zoufalá
Inkognito Inkognito
 
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 12. prosinec 2013, 22:48
teda Inko Zmatená. Zoufalá jsem taky :-D
Inkognito Inkognito
 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy