ADV TOP
ADV LEFT

smlouva na dobu určitou a těhotenství

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » středa 08. leden 2014, 20:23
Ahoj, v přehledu diskusí jsem odpověď na svou otázku nenašla, tak třeba někdo poradíte:

Do práce jsem nastoupila na dobu určitou jako záskok za jinou paní, ve smlouvě mám "po dobu rodičovské dovolené Mgr.XY". Neplánovaně jsem ale otěhotněla a na mateřskou bych měla odcházet ještě během té "doby určité". Paní XY už se do práce těší, takže si sehnala školku pro prcka a v práci se tedy vystřídáme. Není mi ale jasné, jestli mi s jejím návratem skončí pracovní poměr, nebo jestli budu vedená jako zaměstnanec do oficiálního konce jejího RD. Jde mi o to, kdo mi zaplatí mateřskou, současný zaměstnavatel nebo kdo vlastně? Se šéfem jsem o tom už mluvila, ale šéfuje tam pár roků, s touto situací nemá vůbec zkušenosti a netuší, prý mi to zjistí...

Víte o tom někdo něco?

Inko E.v...k.a..m
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Sarah3 » středa 08. leden 2014, 20:33
Ahoj, já to měla stejně, taky jsem otěhotněla během smlouvy na dobu určitou jako záskok za mateřskou. Záhy jsem šla na nemocenskou. Zaplatili mi všechno, dokonce i dovolenou, na kterou mi během mateřské vznikl nárok. Běží tam jakási ochranná lhůta, kdy zaměstnavatel i když skončí smlouva, platí mateřskou dál. Ale je to už víc než šest let, tak nevím, jestli to ještě platí.
Sarah3
Moderátor receptáře
Moderátor receptáře

4208 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Janinkad » středa 08. leden 2014, 20:36
Měla jsme to úplně stejně. Mateřskou mi platil zaměstnavatel. Smlouva (a pracovní poměr) mi skončila nástupem pani do práce. Přišel mi domů papír o ukončení pracovního poměru z důvodu uplynutí doby na kterou byla smlouva uzavřena.
Janinkad
Drbna
Drbna

4126 příspěvků
12. prosinec 2007
Příspěvekod Inkognito » středa 08. leden 2014, 21:12
Moc děkuju za odpovědi :)
E.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Vladimira » středa 08. leden 2014, 21:19
mateřskou teď platí zaměstnavatel?
jsem myslela, že to platí sociálka (ÚP) na základě účasti v sociálním pojištění v uplynulých x dnech (270? 240?)
Vladimira
Howgh
Howgh

15470 příspěvků
07. červen 2009