ADV TOP
ADV LEFT

Situace na h.. konec RP, bez školky..rada?

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » úterý 22. červenec 2014, 10:57
Ahoj,
Třeba se někdo vyzná..

Věc se má tak, v říjnu končím RP, asi jediná na světě mám ještě starou variantu..neb zaměstnavatel ukončil činnost a já byla čerstvě v tom a neměla jsem tak nárok na mateřskou, tudíž jsem i nezaměstnaná. Dítě nevzali do školky, nemá nárok, nejsou jí 3r.

Jak řešit? jestli jít na pracák, nebo být pečující o dítě do 4 let, nebo je jiná možnost?

Ono asi nejlepší by bylo protáhnout si rodičák na 4 roky, ale to u mě nejde..
Soukromá školka nelze z fin. důvodů.

Doufám, že je to pochopitelný..

inko nevim
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Lavande » úterý 22. červenec 2014, 11:55
Mě končí též v říjnu, školka se nekoná, ač dítku jsou 4. Bydlím v oblasti, kde se běžně dostávají pouze předškoláci.
V zásadě se rozhoduju mezi dvěma variantami, jít na ÚP, nebo být osobou pečující o děti do 15 let.
Nevím, zda ti to pomohlo.
Lavande
Klábosilka
Klábosilka

384 příspěvků
26. květen 2011
Příspěvekod Inkognito » úterý 22. červenec 2014, 17:37
Díky, pomohlo, že nejsem sama..

Já si v dnešní době přijdu trochu nepatřičně..Ale tady je u soukr školky běžný dávat 10tis.+ a to si otevřou monteherničku a šup na 12..
Přesně jak říkáš berou se předškoláci a ty soukromé jsou narvané i za ty peníze..
(samozřejmě to chápu a asi kdybych práci měla a dokázala z ní zaplatit toto, šla bych do toho).

Já moc nevím jaké jsou pro mě výhody a nevýhody a podmínky... pracák x osoba pečující (to abych si to fakt dala do 7mi let).. :-Z

iwu.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » úterý 22. červenec 2014, 20:10
Iwu,
rodičák mi končí v listopadu, v plánu mám pracák na 5 měsíců a pak osoba pečující, jde to i takhle.

L.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » úterý 22. červenec 2014, 21:38
Situace to není záviděníhodná a taky studuju, co a jak potom. Pro mě asi ještě o fous horší v tom, že mám práci, hezkou, odbornou a fakt ji mám ráda ale pokud nenastoupím (jako že asi ne, protože pravděpodobnost, že mi dceru vezmou do školky se blíží nule), tak mi místo nedrží a rozvážou se mnou pracovní poměr. Pokud bych si rodičák prodloužila, bylo mi řečeno, že mi místo zatím zruší a fakticky si budu hledat potom jiné.
Josefa
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Pajina » úterý 22. červenec 2014, 21:45
Nevím holky, kde bydlíte, ale tato školka je naprosto dokonalá. Je placená, ale svého času jsme platili cca 4000 měsíčně, což ještě bylo únosné..

https://www.facebook.com/msseminko

Tak kdyby to někomu pomohlo, školka je to fakt super.
Pajina
Drbna
Drbna

4199 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lukrecia » úterý 22. červenec 2014, 22:23
Pokud budeš osoba pečující, neplatíš si pojištění a zároveň nepobíráš žádné dávky - nemáš-li na ně nárok vzhledem k nízkým příjmům rodiny..
Pokud se přihlásíš na pracák, budeš pobírat 5 měsíců podporu... vypočítává se z rodičáku, jsou to cca 3000.... žádná raketa, ale lepší než drátem do oka.... pak záleží n atom, jak agilní budeš mít přidělenou pracovnici - může tě honit po pohovorech, chtít po tobě nějakou aktivitu....takže být na pracáku může bát trochu časově opruz, ale zas dostaneš aspoň nějakou korunu...
Kryštof 10/07 + Jarek 5/10

www.lookrecia.cz - originální ručně šité kabelky
Obrázek
Lukrecia
Krafařka
Krafařka

954 příspěvků
23. listopad 2007
Velké Přítočno
Příspěvekod Inkognito » středa 23. červenec 2014, 06:06
Není pravda, že se vypočítává z rodičáku. Zaměstnavatel se mnou po rodičáku nepočítal, pracovní poměr skončil ke dni 3 narozenin nejmladšího dítěte, ihned jsem se nahlásila na PÚ a podporu mám vypočítanou z posledního zaměstnání nikoli z rodičáku.

Kacenka
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » středa 23. červenec 2014, 06:53
Pokud jsem nezaměstnaná, tak mi to asi vypočítají z rodičáku..

s těma soc. dávkama..
je logický, že pokud budu bez příjmu a muž má plat spíše podprůměrný, tak bych dosáhla snad na všechny dávky:)
Dají mi třeba přísp. na bydlení, jako osobě pečující?

Já si to fakt neumím představit :palma:

Já měla/mám nabídku na práci .. o to mě to sejří víc.. Já už i uvažovala nechat doma muže.. no všichni mi to rozmlouvají.. No prostě cena za dobrou práci je vždycky vysoká..(budu řešit až pokud by to bylo aktualní).

Taky vás to tak vytáčí?

No nic, rychle otěhotnět, pak na pracák..a posunout to o 3 roky dál..

iwu
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » středa 23. červenec 2014, 06:58
Nezaměstnaným po RP se vypočítává podpora z rodičáku.
L.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod E-liska » středa 23. červenec 2014, 07:25
Jestli jsem to dobře pochopila, tak máš nabídku na dobrou práci za dobré peníze - které ale přesto nepokryjí náklady na soukr. školku.
Tak co zkusit sehnat někoho na placené hlídání? Třeba důchodkyni, nebo jinou mámu na RD?
Já nevím, nabídnout třeba 5-6 tis./měsíc si myslím, že by mohlo být pro "hlídače" už celkem zajímavé jako přivýdělek.
Pokud není momentálně žádný výhled na umístění do školky, nebo jinam a nástup do zaměstnání, tak myslím, že lepší varianta je jít na pracák - jak už holky psaly. A třeba ti tam nabídnou i nějaký zajímavý kurz s hlídáním apod. :)
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld