ADV TOP
ADV LEFT

rizikové těhotenství- nemocenská na RD

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Pett » čtvrtek 19. červenec 2007, 10:25
Čeká mě nástup na rizikové těhotenství a v současné době jsem s 15 ti měsíční dcerou na RD. Kdo mi vlastně bude vyplácet nemocenksou zaměstnavatel nebo stát? Jsem státní zaměstnanec a mám pracovní smlouvu na dobu neurčitou. Byl někdo v podobné situaci? Komu mám vlastně dát doklad o nemoci?
Pett
Kecka
Kecka

1614 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Gábinka » čtvrtek 19. červenec 2007, 10:45
Čeká mě podobná situace. Neschopenku proplácí buď zaměstnavatel (pokud má více jak 25zaměstnanců) nebo OSSZ (pokud má firma do 25zaměstnanců).

Víc mě zajímá, jestli mám na proplacení nárok. SLyšela jsem názor, že aby mi někdo proplatil neschopenku, musela bych se nejdřív alespoň na den vrátit do práce. Ale slyšela jsem i názor, že bych nemusela.

G
Obrázek
BáraObrázek
AnetkaObrázek
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16436 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Ropuska » čtvrtek 19. červenec 2007, 10:53
holky,
ja se domnivam, ze na RD spadame do kategorie, kdy za nas pojistne plati stat, tudiz na nemocenskou zadny narok neni, opravdu byste se musely vratit do prace....
Obrázek
Ropuska
Diskutérka
Diskutérka

2541 příspěvků
21. září 2006
okoli Berouna
Příspěvekod Blanka » čtvrtek 19. červenec 2007, 10:55
Gabinko, myslím, že to tak je. Já když si zlomila nohu, tak jsem chtěla nastoupit neschopenku, aby Sašmen mohl nastoupit na rodičák. Tak jsem volala do práce a tam mě řekli, že bych musela nastoupit, třeba i na hodinu do práce. Jinak na neschopenku nemám nárok.
Julinka 12/2008, Štěpán 7/2006, Aňa 8/2003
ObrázekObrázekObrázek
Blanka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4038 příspěvků
21. září 2006
JV Morava
Příspěvekod -evka- » čtvrtek 19. červenec 2007, 11:10
Taky jsem měla obě těhotenství riziková, při prvním jsem byla na neschopence, při druhém ne, jelikož jsem byla na rodičovské dovolené.
-evka-
Treperenda
Treperenda

1284 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Pett » čtvrtek 19. červenec 2007, 11:10
Hmmmm,tak ted jsem volala přímo k účetní a neschopenku mám poslat do práce, kde mi bude nemocenská proplcena, částku však nevěděla,protože neví ani zatím sama ,jak se to počítá na RD.

Nástup do práce není nutný, u mě by to snad bylo i nemožné,protože bydlím v Ol. a pracuji v Praze na kriminálce a to si opravdu nedovedu představit:-))
Pett
Kecka
Kecka

1614 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Ropuska » čtvrtek 19. červenec 2007, 11:14
Petule,
tak dej, prosim, vedet, jak to dopadlo!
Obrázek
Ropuska
Diskutérka
Diskutérka

2541 příspěvků
21. září 2006
okoli Berouna
Příspěvekod Blanka » čtvrtek 19. červenec 2007, 11:17
Ty brďo, to su fakt zvědavá, tak si pls vzpomeň a napiš jak to dopadlo. To by mě teda naštvaly baby jedny na mzdovce, že by tak nepokrytě lhaly? To sem z toho jelen :D
ObrázekObrázekObrázek
Blanka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4038 příspěvků
21. září 2006
JV Morava
Příspěvekod Gábinka » čtvrtek 19. červenec 2007, 11:20
Petulo taky mě zajímá, jak to dopadne...

Já na tohle dávala dotaz u sousedů a jedna mzdovka mi odpověděla, že do práce bych nemusela a mělo by se to počítat v podstatě z toho, co u Báry...tak jsem zvědavá.

Já takovej kilometrickej rozdíl na dojezd nemam, jenže je to technicky neproveditelné, protož holka začne chodit do školky...a navíc mě v práci nechtěj...

G
Obrázek
BáraObrázek
AnetkaObrázek
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16436 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Marketab » čtvrtek 19. červenec 2007, 11:21
Blanka píše:Ty brďo, to su fakt zvědavá, tak si pls vzpomeň a napiš jak to dopadlo. To by mě teda naštvaly baby jedny na mzdovce, že by tak nepokrytě lhaly? To sem z toho jelen :D

Já měla druhý těhotenství taky rizikový a chtěla jsem pobírat nemocenskou. Byla jsem však na RD s Markétkou, takže mi moje mzdovka v Praze - pracuju v zahr. firmě s pobočkou u nás - řekla, že bych alespoň na 1 den musela nastoupit do práce, abych na tu nemocenskou měla nárok. To nešlo provést, takže jsem nepobírala nemocenskou žádnou, jen RD.
Markéta, Markétka a Jiřík
ObrázekObrázek

Markétky porod

ObrázekObrázek

Obrázek -12,4 kg Obrázek
Marketab
Diskutérka
Diskutérka

2603 příspěvků
21. září 2006
Jižní Čechy
Příspěvekod Pett » čtvrtek 19. červenec 2007, 11:52
Takže jsem absolvovala další telefonát,tentokrát přímo na naše personální a tam to budou zjišťovat,ale tu částku. Podle slov jsem zařena u vnitra do neplacených záloh,ale jsem stále jejich zaměstnanec,tudíž mám nárok na nemocenksou v tom problém nevidí,jen zatím neví tu částku,tak Vám zítra písnu ,jak to dopadlo. Přece jen stále platí zdravotní i sociální,takže nárok si myslím rozhodně máme a nechápu pro č na RD nelze být nemocná? V tom případě je to takové i diskriminační fuj a to slovo zrovna moc nemusím :-((
Pett
Kecka
Kecka

1614 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Ulrika » čtvrtek 19. červenec 2007, 12:04
Nevíte, z čeho se počítá nemocenská, pokud člověk pracuje po RD krátce? V září nastoupím do práce, jenže až budu těhotná (doufám, že co nejdřív), asi budu muset na rizikové. V práci s tím počítají, jen mě zajímá, jestli se to pak počítá jen z té "nové" práce nebo i z té předchozí.

Ulrika
Ulrika
Krafařka
Krafařka

624 příspěvků
08. říjen 2006
Příspěvekod Gábinka » čtvrtek 19. červenec 2007, 12:09
Z té nové. Vezmou se hrubé mzdy a vydělí se to počtem odpracovaných nebo pracovních dní. Jestli se nemýlím

G
Obrázek
BáraObrázek
AnetkaObrázek
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16436 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Zdenicek » čtvrtek 19. červenec 2007, 12:23
ono nejen, ze nedostanes neschopenku, ale kdyz je ti neco, kvuli cemu se o ditko nemuzes starat, tak manzel ma jen 9 dni paragraf a pak musi byt doma zadara...
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Blanka » čtvrtek 19. červenec 2007, 12:26
No Zdenicek, mě vykládej, pět týdnů jsem měla nohu v sádře. To máš celej měsíc bez výplaty. Bysme museli chroustat šutry asi :? Tak jestli se tu ukáže, že jsem mohla na neschopenku, tak budu pěkně ostrá :D :D :D jak kdybych to uměla, tak si akorát ponadávám ;)
ObrázekObrázekObrázek
Blanka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4038 příspěvků
21. září 2006
JV Morava