ADV TOP
ADV LEFT

nárok na školkovné

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » pondělí 16. leden 2017, 17:49
Ahoj všem,
zajímalo by mne, jak je to s nárokem na školkovné.
V roce 2016 jsem byla na ÚP, takže na něj nemám nárok.
Máme děti ve střídavce, ale školku i školu platím já.
Ex my dává na děti peníze /je to dohodou/
Soudem je máme ve střídavce
Chce teď po mě potvrzení ze školky, že byla zaplacená. Nemám s tím extra problém, ale neměl by mít nárok jen na půl roku, když máme děti ve střídavce? nebo může uplatnit školkovné na celý rok?
Snad můj dotaz dává smysl.
Je to pro mě i do budoucna, protože od ledna jsem už zaměstnaná a určitě mu nebudu dávat každý rok potvrzení jenom proto, že to on chce, zvlášť, když to platím já.
Na syna mi dává měsíčně 2500, z toho skoro 1200,- jde měsíčně na školku /je v tom teda i stravné/
Inko K.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Xsamotar » pondělí 16. leden 2017, 18:54
Předpokládám, že to má kvůli daním. Školkovné se "proplácí" jen do výše minimální mzdy. Takže to je cca 9000? Platí to teda jen na platbu za školku, ne za jídlo.
Jestli se to dá ale dělit, to netuším. Spíš se budete muset domluvit, že to přizná jeden a druhému třeba půlku dá.
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Misicka » pondělí 16. leden 2017, 19:18
Citace: Dobrý den, při střídavé péči je rozhodující, se kterým rodičem dítě žije ve společné domácnosti, dítě může být vždy pouze v jedné společně hospodařící domácnosti, např. prvního půl roku u matky a půl roku u otce. Daňové zvýhodnění na každý měsíc může uplatnit vždy pouze jeden z rodičů. Vhodné je na danou situaci pamatovat včas a mít uzavřenu písemnou dohodu mezi rodiči. Když se na tom rodiče dohodnou, tak může po celý rok i při střídavé péči uplatňovat daňové zvýhodnění pouze jeden z rodičů. Jestliže není dohoda mezi rodiči možná, tak je potřeba danou situaci řešit soudní cestou. Ideální je samozřejmě se písemně dohodnout.
Misicka
Howgh
Howgh

5022 příspěvků
01. leden 2007
Česká Lípa
Příspěvekod Inkognito » středa 18. leden 2017, 22:04
Xsamotar píše:Předpokládám, že to má kvůli daním. Školkovné se "proplácí" jen do výše minimální mzdy. Takže to je cca 9000? Platí to teda jen na platbu za školku, ne za jídlo.
Jestli se to dá ale dělit, to netuším. Spíš se budete muset domluvit, že to přizná jeden a druhému třeba půlku dá.

o školkovném vím, že to není za stravu. Půlku mi určitě nedá.... :-?
Inko K
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » středa 18. leden 2017, 22:07
Misicka píše:Citace: Dobrý den, při střídavé péči je rozhodující, se kterým rodičem dítě žije ve společné domácnosti, dítě může být vždy pouze v jedné společně hospodařící domácnosti, např. prvního půl roku u matky a půl roku u otce. Daňové zvýhodnění na každý měsíc může uplatnit vždy pouze jeden z rodičů. Vhodné je na danou situaci pamatovat včas a mít uzavřenu písemnou dohodu mezi rodiči. Když se na tom rodiče dohodnou, tak může po celý rok i při střídavé péči uplatňovat daňové zvýhodnění pouze jeden z rodičů. Jestliže není dohoda mezi rodiči možná, tak je potřeba danou situaci řešit soudní cestou. Ideální je samozřejmě se písemně dohodnout.

Misicko, to je přesně to, co jsem hledala :-) Díky
Jde mi hlavně o další rok, protože už pracuju, takže budu mít také nárok na daňové zvýhodnění.
Doposud uplatňoval pouze on a já z toho neviděla ani korunu. Jen doufám, že vše vložil do dětí /o prázdninách je aspoň vzal na dovču/
Inko K
Inkognito Inkognito