ADV TOP
ADV LEFT

Přídavek na děti

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Nanka » pondělí 22. říjen 2007, 13:48
Ahoj,

jsem úplně zmatená, a tak se blbě ptám tady: Můžete mi v kostce popsat jak je to s přídavky na děti?

Zejména mě zajímá toto:

*Co se počítá do příjmů? Předpokládám, že úplně všechno (tedy i RP, mimochodem, kdy se zvedal?).
*Od kdy do kdy je přesně rozhodné období, podle kterého se to posuzuje?

Tyhle informace nemůžu nikde najít.

A teď ještě k naší situaci. Momentálně jsme na hranici, kdy máme ještě na přídavek nárok. Naše situace je ale poměrně složitá, je to strašný martyrium, vyběhat tolik papírů kvůli blbejm cca 250 korunám. Už jsem se rozhodla, že toho pro letošek necháme, že to oželíme, ale od ledna budeme platit strašnou hypotéku, a tam každá koruna dobrá, takže bych to případně ráda do konce měsíce stihla.
Jenže, od ledna se snižuje hranice životního minima pro přídavky, tudíž na něj (celkem správně) nebudeme mít nárok. Přídavky se ale přeci přiznávají na rok. Už jsem volala paní na sociálku, abych se zeptala, jestli když teda podám teď žádost, co bude od toho ledna - a ona mi řekla, že do ledna je daleko, že to ona vlastně ani neví, co bude. Pak jsme se do toho zamotaly, a ona to usekla, že mi to nemůže vysvětlit, protože je úřední den, a ona tam má klienta. No, klienta chápu, ale já jsem taky klient a volala jsem tam pro informaci, abych tam právě nemusela osobně. :-?

Takže - za jakých podmínek můžu pobírat přídavek na děti i od ledna 2008, pokud žádost podám teď? Budu je pobírat jen listopad, prosinec, ale v lednu mi je vezmou, když klesne ta hranice životního minima ze 4,0 na nějakých 2,8 - nevim přesně? (To se na to fakt vyprdnu.) Nebo mi je dají na ten rok, ale pak budu muset vracet ty vyplacené od ledna? Nebo mi to nechají doběhnout zase do října, ale od listopadu budem mít utrum (jediná varianta pro mě snesitelná)?

Každopádně jsem tímhle zjistila, že v roce 2006 došlo v našich příjmech k vážným změnám, které jsme si nespojili s přídavkem na děti, tedy nenahlásili, a já si teď nejsem jistá, jestli něco nemáme vracet už teď :(

Dík!

Nanka

*
[img]http://lbyf.lilypie.com/Wnjcp2.png[/img]

[img]http://lb4f.lilypie.com/RUsep2.png[/img]

[img]http://lb1f.lilypie.com/3BvPp2.png[/img]

Matějův kompliment: "Ty jsi taková pekná - jako muflon."
Nanka
Krafařka
Krafařka

836 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Klaris » pondělí 22. říjen 2007, 14:23
vzhledem k tomu, že se výše přídavků počítá z příjmů za rok 2006, tak je prostě zbytek tohoto roku a až do září 2008 budeš mít v takové výši, jakou ti teď přiznají - max. pokud by se od toho ledna snižovala sama výše přídavku, tak ti pošlou vyrozumnění. Ale přídavky se přiznávají vždy na rok. Např. my teď pobíráme ty nejvyšší, protože v roce 2005 jsme měli nízky příjem, už se to dávno změnilo, měnila se i výše ŽM a podobně, ale zajímá je prostě příjem za ten minulý-předminulý rok. Tedy tak to aspoň chápu já a vždy to tak bylo
ObrázekObrázek
Obrázek
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

8450 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Lesana » pondělí 22. říjen 2007, 18:18
Zákon už schválený byl, už i vyšel ve Sbírce, takže platí.

Přídavek na dítě vypočítaný podle podmínek roku 2007 se naposledy vyplatí za měsíc prosinec 2007 (tedy v lednu 2008), poté ho sociálka automaticky přepočítá podle zákona platného od roku 2008 a měla by dát vědět, jestli nárok i nadále je nebo není a v jaké výši.
Obrázek

Obrázek
Lesana
Klevetnice
Klevetnice

3442 příspěvků
08. listopad 2006
Příspěvekod Lesana » pondělí 22. říjen 2007, 18:35
Nanka píše:*Co se počítá do příjmů? Předpokládám, že úplně všechno (tedy i RP, mimochodem, kdy se zvedal?).

Všechno :D No ne, koukni na formulář, jednotlivé druhy příjmů tam jsou vypsané, můžeš kouknout. Počítá se i rodičovský příspěvek, oproti tomu pokud mě paměť neklame, neměl by se počítat sociální příplatek, příspěvek na bydlení, porodné, doplatek do životního minima, pohřebné.

Formulář si můžeš stáhnout tady:

https://forms.mpsv.cz/sspforms/OutlineForm.jsp?L=cs&Type=Single&OutlineID=XPrijR

Nanka píše:*Od kdy do kdy je přesně rozhodné období, podle kterého se to posuzuje?

Teď aktuálně se dokládá rok 2006 (podle příjmů z roku 2006 se bude posuzovat nárok na přídavek na dítě až do září 2008). V předchozích letech se dokládali příjmy z dřívějších období, takže příjem z roku 2006 rozhodně nemůže ovlivnit přiznané přídavky za dřívější roky. [/quote]
Obrázek

Obrázek
Lesana
Klevetnice
Klevetnice

3442 příspěvků
08. listopad 2006
Příspěvekod Yvča » úterý 23. říjen 2007, 19:35
Lesana píše: Všechno :D No ne, koukni na formulář, jednotlivé druhy příjmů tam jsou vypsané, můžeš kouknout. Počítá se i rodičovský příspěvek, ...

Může mi někdo poradit kam se ten rodičovský příspěvek píše? Vyplňuju ten formulář a vidím tam jen nemocenskou, ÚP tam sice je ale to se týká jen podpory, nebo jsem slepá?
Yvča
Klevetnice
Klevetnice

3048 příspěvků
16. červen 2007
Příspěvekod Gábinka » středa 24. říjen 2007, 08:32
Yvča píše:
Lesana píše: Všechno :D No ne, koukni na formulář, jednotlivé druhy příjmů tam jsou vypsané, můžeš kouknout. Počítá se i rodičovský příspěvek, ...

Může mi někdo poradit kam se ten rodičovský příspěvek píše? Vyplňuju ten formulář a vidím tam jen nemocenskou, ÚP tam sice je ale to se týká jen podpory, nebo jsem slepá?

No když jsem vyplňovala papír o potvrzení příjmů, tak jsem jsem dotlačila razítko ze zaměstnání (nebo bez něj, když ten rok od nich příjem nebyl), pak jsem proškrtala, kde jsem měla či neměla příjem od sociálky (mateřská, nemocenská - to si zjistěj sami) a nic víc. To, že beru rodičák, to maj přímo v mojí složce s mojí žádostí, takže to vědí. Nikdo to tam neřešil
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16435 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Anyzka » úterý 15. leden 2008, 20:54
Ahojky,
holky, můžete mi prosím někdo poradit,, jestli se do čistého příjmu počítají i ty přídavky na dítě pobírané v tom posuzovaném roce?
Díky, Anýzka
Anyzka
Krafařka
Krafařka

696 příspěvků
07. říjen 2006
Příspěvekod Gábinka » úterý 15. leden 2008, 21:37
Petro tak nám ty přídavky zatím zůstaly...

Anýzku netuším. Myslíš na ty přídavky? Já měla příjem jen od sociálky, takže jsem nic nevyplňovala, resp. zaškrtla, že jsem měla příjem od socky a zjistili si sami...
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16435 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Vipetka » pondělí 28. leden 2008, 12:56
Dobrý den!
Chci se jen zeptat - to oznámení o přiznání či nepřiznání přídavků na dítě chodí v obálce s modrým pruhem, tj. na doručenku?
Díky!
Vipetka
Pískle

49 příspěvků
31. červenec 2007
Středočeský kraj
Příspěvekod Julda » pondělí 28. leden 2008, 13:24
Vipetko, mě to chodí normálně v obálce bez doručenky.

Julda
Julda
Pískle

56 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Gábinka » pondělí 28. leden 2008, 14:05
Taky mi podobná psaníčka chodí obyč poštou
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16435 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Klaruse » středa 12. listopad 2008, 10:59
Ahoj, jsem asi poněkud mimo:-), ale myslela jsem že nárok na přídavek na dítě je na celý rok a mě tento měsíc nepřišel - před dvěma lety jsem začala pracovat - je to proto že v tomto měsici jsem už měla příjem :?:
Klaruse
Treperenda
Treperenda

1013 příspěvků
03. listopad 2007
Praha - Háje
Příspěvekod Michaelam » středa 12. listopad 2008, 11:04
Klarusa mozna je to proto ze se pridavky vyplnuji do konce zari.Podavala sis v zari zadost o pridavky??
Michaelam
Žvatlalka
Žvatlalka

251 příspěvků
23. duben 2007
Příspěvekod Klaruse » pátek 14. listopad 2008, 17:05
Aha to jsem nepodávala -a za kdy by to bylo? Dávala jsem potvrzení příjmů za 2006. Tak teď mám přinést za 2007? Ale teď ještě přece by měli brát ohled na ty příjmy 2006 ne?? To jsem z toho ještě větší jelen :roll:
Klaruse
Treperenda
Treperenda

1013 příspěvků
03. listopad 2007
Praha - Háje
Příspěvekod Klaruse » pátek 14. listopad 2008, 17:06
A ještě žádá se v místě bydliště dítěte nebo rodiče?
Klaruse
Treperenda
Treperenda

1013 příspěvků
03. listopad 2007
Praha - Háje