ADV TOP
ADV LEFT

otec na rodičovské dov. - kdy nahlásit u zaměstnavatele

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » středa 31. říjen 2007, 13:43
Ahoj, možná sem můj dotaz nepatří, pak se omlouvám...... :oops:
manžel mne bude na rodičovské dovolené střídat. Zajímalo by mne, zda existuje nějaký zákon, příp. jaký :roll: (v novém zákoníku práce jsem velmi zmatená), jak dlouho dopředu je tuto skutečnost manžel povinnen hlásit u svého zaměstnavatele. Či, zda je možné ze dne na den z práce na rod. dovolenou odejít. Nejde tu o nějakou gentlemanskou dohodu, ale fakt o co nejkratší možné řešení..... děkuji M.
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Kotrmelina01 » středa 31. říjen 2007, 15:11
Inko, myslím, že nejlepší bude, když se manža zeptá asi přímo v práci, jak si to jeho zaměstnavatel představuje :-)
Kotrmelina01
Krafařka
Krafařka

961 příspěvků
02. září 2007
Příspěvekod Martina80 » středa 31. říjen 2007, 19:56
Ahoj můj manžel to řekl 14 dní předem. Hlavně ať si zajde na sociálku zařídit posílání rodičovského příspěvku a určitě Vám tam i řeknou jak to je s tím zákonem ;)
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Martina80
Howgh
Howgh

9533 příspěvků
21. září 2006
JM
Příspěvekod Lesana » středa 31. říjen 2007, 22:18
Není nijak stanoveno, jak dlouho předem se to musí hlásit. Záleží na tom, jak dobře se zaměstnavatelem vychází, je slušné to říct tak dopředu, aby si za něj zařídil náhradu. Ale z dotazu se mi zdá, že tohle slyšet nechceš :) , tak klidně ze dne na den. Akorát je potřeba požádat písemně, nechat si potvrdit kopii (aby měl manžel v ruce papír, kdyby někdy v budoucnu něco). Jo, a nezapomeň, že zaměstnavatel nemusí umožnit dřívější návrat do zaměstnání, než o jaký otec dítěte požádal.
Obrázek

Obrázek
Lesana
Klevetnice
Klevetnice

3442 příspěvků
08. listopad 2006
Příspěvekod Inkognito » pátek 02. listopad 2007, 14:44
Holky, moc díky za odpovědi, no manža se tam už vůbec nechce vracet, protože se tam moc dobré vztahy nedělají, takže to moc dopředu hlásit nebude.......
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006