ADV TOP
ADV LEFT

zpátky v práci a rodičák - pomoc, jak to je?

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Honzik » pátek 23. listopad 2007, 21:20
Nastoupila jsem zpátky do práce, k původnímu zaměstnavateli na 100% úvazek. Dceři je 16 měsíců. Můžu pobírat krom platu dál i rodičák? Vím, že si můžu vydělat kolik chci, i v práci mi řekli, že nástup nemusím nijak hlásit a brát RP nadále, ale nemusím mít nějak jinou smlouvu nebo něco. Někde jsem zachytila, že nesmím mít HPP, jak se to ale pozná? Nerada bych něco prošvihla. A kdybych měla vracet RP tak se mi za ňákejch 8600 nevyplatí chodit do práce :-)
Dík za radu
H.
Honzik
Pískle

9 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Kkatus » pátek 23. listopad 2007, 21:44
Myslim, ze na type uvazku nezalezi, dolezite je, kde bude vtej dobe dieta:

http://portal.mpsv.cz/soc/ssp/obcane/rodicovsky_prisp

k.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Kkatus
Diskutérka
Diskutérka

2215 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lesana » pátek 23. listopad 2007, 21:46
Ahoj, pracovat můžeš kde chceš, na jakou smlouvu chceš a vydělat si můžeš, kolik chceš. Jediné omezení je, že ti dítě může chodit do jeslí maximálně na 5 dní v měsíci. Pokud chodit nebude vůbec (bude hlídat třeba manžel nebo babička nebo slečna na hlídání nebo tak něco), tak nic nikam nemusíš hlásit. Pokud do jeslí na povolenou dobu chodit bude, tak to musíš nahlásit na úřadě, odkud ti rodičák vyplácí a oni po tobě budou chtít každý měsíc dokládat formulář z jeslí, že podmínku splnil.
Obrázek

Obrázek
Lesana
Klevetnice
Klevetnice

3442 příspěvků
08. listopad 2006
Příspěvekod Honzik » pátek 23. listopad 2007, 21:48
Tak to jsem rádA, terka je u babiček a já mám tak nějak volnou prac. dobu tak jesle netřeba
Díky
Honzik
Pískle

9 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Klarkan » pátek 23. listopad 2007, 21:50
Můžeš pracovat na jakýkoliv pracovní úvazek chceš, pracovní úvazek ani výše příjmu nárok na rodičovský příspěvek nikterak neovlivňují. Pouze musíš zajistit hlídání pro dítě, aby nechodilo do jeslí či školky nad zákonem povolený rozsah - u dětí do 3 let je to max. 5 dnů v měsíci, u dětí nad 3 roky jsou to max. 4 hodiny denně.
Klarkan, Lukáš 06, Jakub 08
Klarkan
Treperenda
Treperenda

1171 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Sedire » sobota 24. listopad 2007, 20:38
Přesně tak, nemusíš mít Honziku žádné obavy, jediné co je potřeba si hlídat je docházka do MŠ tak jak píše Dasulika. Pokud tuto podmínku budeš splňovat, máš nárok na rodičovský příspěvek do čtyř let věku dítěte.
ObrázekObrázek
Sedire
Klábosilka
Klábosilka

404 příspěvků
22. červen 2007
okolí Brna