ADV TOP
ADV LEFT

Nárok otce na PPM?

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Hvezdulka » pátek 30. květen 2008, 20:33
Taky jsem to byla dnes převést na manžela. Byla tam bezva paní. A dala mi pár rad:
-až to budu přepisovat na sebe, tak manžel chodit nemusí. Stačí když napíše: "Žádám o ukončení rodičovského příspěvku na dítě blabla, rodné číslo. O příspěvek zažádá manželka." A to podepíše.
- Mám si co nejdřív zajít na zdravotní pojišťovnu. Protože už by jim to stát nezaplatil, jako, že pobírám rodičák. A pak by to chtěli po mě. Zdravotní opět platit nebudu, protože se starám o děti. Jen je potřeba na pojištovně změnit důvod (neplatím ne kvůli rodičáku, ale kvůli tomu, že se starám o děti)
Hvezdulka
Klábosilka
Klábosilka

398 příspěvků
27. červen 2007
Příspěvekod Hvezdulka » pátek 30. květen 2008, 20:48
A nevíte někdo jak je to se zdravotníma sociálním u manžela? Když teď má rodičák i pracuje. Mění se něco? Musí někde něco hlásit?
Hvezdulka
Klábosilka
Klábosilka

398 příspěvků
27. červen 2007
Příspěvekod Lentiska » středa 02. červenec 2008, 23:06
Holky a na VZP jste dostaly nějaký papír o změně či něco podepisovaly? Já tam měla neochotnou paní která nejdřív tvrdila že to nejde, my se ale nenechali odbýt, tak nakonec jsem musela jen přinést potvrzení o ukončení z ÚP a to bylo vše. Nic jsem tam ale nepodepisovala, nevyplňovala, to je divný.... abych se pak nedivila.
Lentiska
Klábosilka
Klábosilka

345 příspěvků
02. listopad 2007
Ústec. kraj, Most
Příspěvekod Hvezdulka » čtvrtek 03. červenec 2008, 19:26
Já měla na VZP moc ochotnou paní. Více méně mi řekla ať přijdu až to budu mít přehozený zpátky. A ať vezmu všechny papíry od sociálky, co mi k tomu dojdou. A rodný listy dětí. Že to uděláme naráz.
Podepisovala jsem jejich formulář, kde se zaškrtlo, že se starám o děti (říkala kolegini, že vyřizuje L ).
A teprve tam po druhý půjdu.
Hvezdulka
Klábosilka
Klábosilka

398 příspěvků
27. červen 2007
Příspěvekod Len-til-kah » sobota 12. červenec 2008, 22:28
Hvezdulka píše:A nevíte někdo jak je to se zdravotníma sociálním u manžela? Když teď má rodičák i pracuje. Mění se něco? Musí někde něco hlásit?

Nevím proč, ale musí se to hlásit na zdravotní pojišťovně. My jsme byli u HZP, teď jsem tam jela, a zatímco na sociálce mi řekli neurčité "zavolejte si na pojišťovnu" :roll: , paní na pojišťovně chtěla vidět papíry o rozhodnutí přiznání RP, a že to jde i zpětně (potom nechápu, na co to je), tak já počkám, až to přehlásíme zas na mě (tento měsíc) a vezmu to celé jedním vrzem.
Len-til-kah
Diskutérka
Diskutérka

2422 příspěvků
21. září 2006
Ostrava
Příspěvekod Zuzajda » neděle 13. červenec 2008, 16:05
a jejej i u manžela se to musí hlásit? :?
tak já si tam pak vezmu s sebou všechny papíry, ony tam s tím něco vykoumají :roll:
už bych tam teda měla zajít, na sebe to už mám několik měsíců :oops:
Zuzajda
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy