ADV TOP
ADV LEFT

Nárok otce na PPM?

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Zuzajda » pondělí 28. leden 2008, 20:09
papu
díky, docela mě zarazilo, že mu vyprávěly takové bludy :-?
Zuzajda
Moderátor látkovek a nosítek

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Petik » středa 30. leden 2008, 15:08
Ahoj, tak mám čerstvé info ze zdravotní pojišťovny. Telefonicky jsme se domluvily, že tam přijdu zatím nahlásit změnu jen na sebe (dosud nám totiž nepřišlo ze sociálky rozhodnutí o RP na manžu).
Paní si nebyly jisté, zda je možné mě označit jako osobu celodenně pečující o dítě (dle odstavce l zákona...), prostě, jestli je možné, aby tou "osobou" mohla být manželka. Takže jsme se dohodly tak, že za leden si ZP zaplatím sama a až dojde ze socky rohodnutí, hodím jim ho tam a oni to postoupí svému právníkovi. Ten už si zjistí všechny informace sám. Buď mi pak platbu vrátí, nebo si budu platit ZP sama (né, že by mi to nějak extra vadilo - jde mi především o tu volbu).
Snad je to trochu srozumitlné ;)
Petik
Krafařka
Krafařka

897 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Papu » středa 30. leden 2008, 15:17
Petiku a jakou mas pojistovnu?
Ja zatim nemam papir ze socky a protoze se blbe dostavam do mesta, tak tam chci jit az s tim...mozna si budu muset zaplatit za ten leden, jelikoz to pujdu nahlasit pozde...nevim...ale zadost o rp jsme podavali az 21.ledna ale s datem od 1.1...tak nevim co se pocita, jestli az to, kdy mi prijde ten papir...

Ale zajimalo by me, jak to vyresi, kdyz tady holky psaly, ze jim rekly, ze se nic platit nemusi...co rekne ten pravnik.
Papu
Howgh
Howgh

8036 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Petik » středa 30. leden 2008, 16:04
Papu, jsme u Metal Aliance. Taky jsem zvědavá, jak to nakonec vyřeší. Paní se dokonce šla ptát své nadřízené, take byly moc ochotné, ale netvářily se na to, že by to mělo vyjít. Každopádně právník v zákonech snad chodit umí. ;)
Petik
Krafařka
Krafařka

897 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Papu » středa 06. únor 2008, 21:15
Tak hlásím, že už máme vše hotovo :hura:

Na vzp nyla paní moc milá a infromovaná...říkala jestli jsem jí nevolala, tak jsem řekla, že to asi byla jiná maminka a vysvětlila jí, jak je to s RP (divila se :? ). A v pohodě řekla, takže jasně, že za mě teda budou platit jelikož jsem osoba pečující o dítě...dala mi jejich čestné prohlášení, kde jsem vyplnila o jaké dítě se starám a bylo to. Ani RL ani potvrzení ze socky nechtěla...
Papu
Howgh
Howgh

8036 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Petik » pátek 15. únor 2008, 09:07
Ahoj! Hlásím - taky vše hotovo. Jen to dopadlo trochu jinak, než u Papu.
Dle právníka naší zdravotní pojišťovny (M-A) není možné, aby stát platil na jedno dítě RP - manželovi a zároveň ZP osobě pečující o toto dítě - mně. Paní na pojišťovně mi řekla, že mě prostě nemůže zařadit do toho odstavce l v zákoně. No nic, nevadí, těch pár měsíců si zdravko budu platit. Pořád je to pro nás lepší.
Tož mi ale někdo vysvětlete (Tome? :D ), jak je možné, že u jedné pojišťovny to jde a u druhé ne? :-? Kde ti naši zákonodárci zase udělali chybu :?: :roll: :D
Petik
Krafařka
Krafařka

897 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Erozek » pátek 15. únor 2008, 12:31
Petik-jak to myslis...par mesicu platit ZP. Staci zaplatit ten jeden, ne?
Jak vam dojde papir, ze manzel provedl volbu na 3roky, tak se zase prohodite.
Nas navsteva VZP teprve ceka, tak jsem zvedava...
Erozek
Žvatlalka
Žvatlalka

247 příspěvků
11. srpen 2007
Příspěvekod Erozek » pátek 22. únor 2008, 14:05
Ahoj.
Tak mi jsme dnes dopadli na VZP stejne jako Petik. Na to stejne dite se to uplatnit neda.

Je to pry psane v zakone 592 o ZP, paragraf 30, zakon o socialni podpore (takhle mi to pani nadiktovala do telefonu, mozna je to spatne, v zakonech se nevyznam).

Takze jsem to nahlasila na starsi dite, ktere jeste nechodi do skolky. Az zacne na cely den, budeme prehlasovat :roll: .
Erozek
Žvatlalka
Žvatlalka

247 příspěvků
11. srpen 2007
Příspěvekod Inkognito » pondělí 03. březen 2008, 10:25
ahoj

potrebuji pomoc....V kvetnu budeme mit miminko,s partnerem spolu jen zijeme ale ja ponevadz jsem byla OSVC a cinnost ukoncila a neplatila si nemocenske davky a socialku tak bych mela narok pouze na tu nejdelsi dobu(4 roky) a proto bychom to chteli udelat tak ze by partner prevzal prispevky na sebe a pak by se to prehodilo zpet na me(to bychom brali tu triletou dobu).
Co pro to mam udelat
-napr. oblitat urcite urady nebo se to vse vyrizuje az po porodu
-jak to bude se ZP a SP v dobe kdy partner bude mit na sebe prispevky
-nebude vadit ze nejsme manzele?
-jde to pote prevest zpet na me?

Dekuji Martina
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Inkognito » sobota 12. duben 2008, 09:34
Holky,ja jsme stale mimo misu..Nemam narok na mateřskou a tudíš na rodicak mam narok na ten pomaly a ten nechci,chtěla bych ten na 3 roky.Což by asi mohl manžel..ale ja vubec nevím co a jak..Mimi se ma teprve narodit a co teda mam po narození udelat??Rovnou,aby manžel zažadal??Nebo jak??Mam zažadat ja,pak v těch 20ti mesicich veku ditete zajit na urad,že chceme,aby rodicak pobiral manžel??A pišete pak o prevední zpatky na me??To se dela kde a co jim k tomu reknu??Jak by to pak bylo u me s pojistením?,Ja jsme z toho uplne na prasky a vubec ničemu nerozumim..Potřebovala bych to vysvetlit krok za krokem,protože to snad nikdy nepochopím..mě snad v těhotenství zakrnel mozek,ja se fakt moc omlouvam,ale nasla by se dobra duse,ktera by si nasla cas na polopaticke vysvetlení :( :roll: :roll:
Písu radeji jako inkognito,neb se mužu hambou propadnout,že jsme tak tupa. :(
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Len-til-kah » sobota 03. květen 2008, 22:41
Ahoj, pokusím se oživit diskusi, protože jsem po jejím přečtení bohužel nenašla odpovědi na své otázky.
Odcituji některé ultrastaré příspěvky:
Lesana píše:Já bych řekla, že mzdovka manžela vůbec nevypisuje, od kdy do kdy PPM pobíral, protože ji ve skutečnosti nepobíral. Ona jenom potvrzuje, jestli KE DNI PORODU manžel podmínku splňuje. Takže by jí měl stačit rodný list dítěte.

Jenže mně právě ta ježibaba na sociálce před pár týdny tvrdila, že se to tam vyplnit má, ač nárok je pouze teoretický. Když jsem se zeptala, od kdy do kdy, tak mi odpověděla, že takové věci oni nemají povinnost zjišťovat, že to je věc manželovy mzdové účetní.

Petik píše:
Zuzajda píše:prosím poraďte jak se vyplňuje fialový formulář na otce?
možná, že to v práci budou vědět, ale dost pochybuji :-?
díky

Zaměstnavatel vyplní jen kolonku (až dole na formuláři): Denní výše peněžité pomoci, pokud by na ni nárok vznikl

Stejná připomínka viz výše.

Jde mi totiž o to, že když tam mzdovka vyplní, že manžel měl nárok na PPM od tehdy do tehdy, tak mám strach, že to sociálka vezme, jako by ji pobíral a vlastně budu po porodu x týdnů bez příjmu, jako by do doby, než jemu doběhne fiktivní mateřská.
Tak jak je to tedy, PROSÍM PROSÍM? Stačí vyplnit výši teoretické PPM, anebo se tam opravdu čaruje i s dobou, po kterou by ji pobíral?

Z té ženské asi dostanu osypky, není mi nikdy schopna nic rozumného sdělit, dívá se na mě jak na vychcance a snaha o jakoukoli pomoc rovná se nule.
2*XX + 2*XY
Len-til-kah
Diskutérka
Diskutérka

2422 příspěvků
21. září 2006
Ostrava
Příspěvekod Papu » neděle 04. květen 2008, 08:16
Lentilko, nerodíš už :?: :D

Nám tam vyplnila to - pokud by nárok vznikl. Žádné datum. Jen vypočetli tu výši (děsný obštrukce!)
Že se dívá jako na vychcance, budiž, ale není to žádné obcházení, psali to i v novinách, všude...Ať si to ona zjistí, jak to má být...
Papu
Howgh
Howgh

8036 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Zuzajda » neděle 04. květen 2008, 10:47
lentilko
manžel žádal až později, takže o mateřskou už nešlo, ale i tak manžel mateřskou pobírat nemůže (pouze v případě smrti matky...), proto je ta částka jen fiktivní a tak to v práci manželovi vyplnili, jak psaly Petik a Erozek, přilepila jsem k tomu post-it "jako by byl žena s TP v den porodu"
a tak to stačilo

když jsem to šla hlásit na sebe, zase se mě ptaly, jestli jsem měla nárok na PPM, ale když jsem řekla, že ne a proto jsme to dělali, abychom měli volbu, tak už to dál nerozebíraly, tak uvidíme, co mi budou vyplácet po K. 22 měsíci :roll:

nevíte, jestli se to dá nějak ověřit? manžel si samozřejmě ten formulář o provedení volby ani nezkopíroval :-?
Zuzajda

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Len-til-kah » neděle 04. květen 2008, 11:52
Papu píše:Lentilko, nerodíš už :?: :D

Nám tam vyplnila to - pokud by nárok vznikl. Žádné datum. Jen vypočetli tu výši (děsný obštrukce!)
Že se dívá jako na vychcance, budiž, ale není to žádné obcházení, psali to i v novinách, všude...Ať si to ona zjistí, jak to má být...

Haaaahaaaaa. NE :-? .

Ta baba je právě děsná, tváří se jak mílius, ale houby mi řekne. V lednu mně tvrdila, že otec ani žádat nemůže, pokud celodenně a řádně nepečuje. Tak jsem jí ale řekla, že otec by zajistil celodenní hlídání jinou zletilou osobou (tedy mnou), na to se na mě podívala stylem "helemese, ty jsi ale vyčůraná".
Přitom ministerstvo tuhle variantu samo poradilo.
Já chci volit dvouletou, takže bych měla vidět hned, co dostanu.

Na tu délku pobírání PPM jsem se ale výslovně ptala a ona mi fakt řekla, že i když je to fiktivní, tak se to vyplňuje, jenom mi nepoví jak, protože o to ona se nemusí starat. OK, tak když se nemusí starat, tak to vyplním, jak říkáte, akorát se těším, jak zas bude dělat obstrukce. Ještě mi z ní zkysne mlíko :roll: .
Len-til-kah
Diskutérka
Diskutérka

2422 příspěvků
21. září 2006
Ostrava
Příspěvekod Papu » neděle 04. květen 2008, 15:34
Zuzajda píše:lentilko
manžel žádal až později, takže o mateřskou už nešlo, ale i tak manžel mateřskou pobírat nemůže (pouze v případě smrti matky...), proto je ta částka jen fiktivní a tak to v práci manželovi vyplnili, jak psaly Petik a Erozek, přilepila jsem k tomu post-it "jako by byl žena s TP v den porodu"
a tak to stačilo

když jsem to šla hlásit na sebe, zase se mě ptaly, jestli jsem měla nárok na PPM, ale když jsem řekla, že ne a proto jsme to dělali, abychom měli volbu, tak už to dál nerozebíraly, tak uvidíme, co mi budou vyplácet po K. 22 měsíci :roll:

nevíte, jestli se to dá nějak ověřit? manžel si samozřejmě ten formulář o provedení volby ani nezkopíroval :-?

Mno já radši to nechala pořád na manžela napsané...S tím že na mě to zpět převedu poté, co malý bude mít víc jak 22 měsíců..

lentilko a jaká baba :D ti to tvrdí? Na čssz nebo na ÚP? Teda jestli ti PPM vypočítávají na čssz....
Manželovi PPM vypočítali na čssz, napsali na papír a my šli na úP - co vyplácí rodičák. Ještě mi teď došlo, že paní na ÚP na to koukala a dělala oči....manžel říkal - no to mi neříkejte, že je zase něco blbě!!!!! a ona - ne dobrý, já tam zavolám...tak vlastně nevím o co šlo....
ale nikdo po nás nechtěl nějakou fiktivní dobu fiktivní mateřské.....
Papu
Howgh
Howgh

8036 příspěvků
23. září 2006