ADV TOP
ADV LEFT

Nárok otce na PPM?

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Zuzajda » neděle 04. květen 2008, 15:56
papu
to jsi mě lehce znejistila :-? Víš už o někom, u koho to klaplo?
manžel měl nedávno sraz ze základky a prý jedna spolužačka na soc. dělá, tak ho asi zaúkoluju, ať to ověří :roll:
Obrázek Obrázek Obrázek
Zuzajda
Moderátor látkovek a nosítek

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Papu » neděle 04. květen 2008, 16:11
zuzajdo, nechci plašit, naopak, mně paní na socce říkala, že tedya za měsíc můžu přijít já a volba mi zlstane...jen s emi nechce zase lítat kvůli tomu do města a říkám si co kdyby... :-? Ale mělo by to být ok!
Papu
Howgh
Howgh

8036 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Zuzajda » neděle 04. květen 2008, 16:30
no mě hlavně zneklidňuje, že o té provedené volbě nemáme žádný důkaz, nesl to tam manžel a toho nenapadlo si to ani okopírovat, natož nechat potvrdit (to já jako OSVČ jsem už vycepovaná :roll: )
no uvidíme za půl roku ;)
Zuzajda

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Papu » neděle 04. květen 2008, 16:54
No to my taky nic nemáme,. ale to přeci musí mít oni ne?
Je fakt, kdyby se ztratilo, ale snad to mají v pc a tak....
To mi teda vůbec nenapadlo.... :-? :roll:
Papu
Howgh
Howgh

8036 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Len-til-kah » neděle 04. květen 2008, 19:14
Papu píše:lentilko a jaká baba :D ti to tvrdí? Na čssz nebo na ÚP? Teda jestli ti PPM vypočítávají na čssz....
Manželovi PPM vypočítali na čssz, napsali na papír a my šli na úP - co vyplácí rodičák. Ještě mi teď došlo, že paní na ÚP na to koukala a dělala oči....manžel říkal - no to mi neříkejte, že je zase něco blbě!!!!! a ona - ne dobrý, já tam zavolám...tak vlastně nevím o co šlo....
ale nikdo po nás nechtěl nějakou fiktivní dobu fiktivní mateřské.....

Tak teď už si zase začínám připadat jak idiot :oops: .
Baba na OSSZ (Okresní správa sociálního zabezpečení), kde se žádá o porodné a dále o rodičák.
Na tom je opravdu "zábavné", že jsem kvůli tomu kontaktovala kamarádku, která dělá mzdovou účetní, ta kvůli mně volala na sociálku, protože se v tom prý tak dalece nevyzná, na sociálce se ovšem dozvěděla prd.
No a ježibaba mi pak řekne, že ona to nemá povinnost řešit, že to řeší mzdová účetní :-? . Mě by jenom zajímalo, jak teda pozná, že to mám vyplněné správně, když neví, jak to má být vyplněné????!!

Už se to tu psalo, ale v těch papírech, které jsme před koncem roku všichni dostali, opravdu bylo výslovně napsáno, že zvolenou délku pobírání RP NELZE MĚNIT ani v případě, že se změní osoba, která RP pobírá, takže nevím, jaký by v tom měl být problém.
Včil jsem student, ale za chvilku už nebudu a to soc./zdrav. pojištění se mi nechce řešit, hodlám to taky přepsat brzy na sebe.
Len-til-kah
Diskutérka
Diskutérka

2422 příspěvků
21. září 2006
Ostrava
Příspěvekod Papu » neděle 04. květen 2008, 19:20
tyvoe, já jsem z toho už taky tramvaj, teda bylůa sjem, teď už ze zbyla spíš jenom kabina...no nic.

Manželovi to vypočítávala na čssz - kde dělají důchody, apod....Jelikož dělá ve firmě, kde je méně než tuším 25 zamců...pokud je tam více než 25, tak se na čzzs nechodí a dělá to účetní...a ten papír se odnese na sociálku (ta u nás patří pod ÚP právě, ale prostě socka).
Jako jak přesvědčit babu to nevím :roll:
Ale budeš to stejně podávat až po porodu ne?

No ehm jaksi se mi fakt nelíbí, že tohle budu muset zase v následujích pár měsících řešit...navíc s nějakou novelou, o které psala lesana.... :roll: :-?
Papu
Howgh
Howgh

8036 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Zuzajda » neděle 04. květen 2008, 19:39
jáká novela zase? :? :grr:
tohle měnění pravidel v průběhu hry fakt miluju grrrr
Zuzajda

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Papu » neděle 04. květen 2008, 19:46
Zuzajdo, to někde psala Lesana, já jí kvůli tomu otravovala, ale to by mělo případně platit až od příštího roku, takže klíííd...pokud nebudeš příští rok rodit...a jestli jo, tak do tý doby se to nějak vykoumá....
Papu
Howgh
Howgh

8036 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Erozek » pondělí 12. květen 2008, 14:02
Zuzajda píše:no mě hlavně zneklidňuje, že o té provedené volbě nemáme žádný důkaz, nesl to tam manžel a toho nenapadlo si to ani okopírovat, natož nechat potvrdit (to já jako OSVČ jsem už vycepovaná :roll: )
no uvidíme za půl roku ;)

Tak nam domu prisly v dopise pro manzela dva papiry.
Prvni, ze mu schvalili pobirani RP. A druhy, ze schvalili volbu trilete varianty. Proste mam papir doma.
A pani mu sama doporucila, at to po mesici zase prevedeme na me, ze uz ta volba stejne zustane.
Erozek
Žvatlalka
Žvatlalka

247 příspěvků
11. srpen 2007
Příspěvekod Erozek » pondělí 12. květen 2008, 18:10
Len-til-kah píše:Tak jak je to tedy, PROSÍM PROSÍM? Stačí vyplnit výši teoretické PPM, anebo se tam opravdu čaruje i s dobou, po kterou by ji pobíral?

Lentilko-stacilo vyplnit jen vysi PPM, na dobu tam ani nebyla kolonka ;)
Erozek
Žvatlalka
Žvatlalka

247 příspěvků
11. srpen 2007
Příspěvekod Petik » úterý 13. květen 2008, 16:27
Ahoj, ano, u otce se doba pobírání PPM nevyplňuje. Zaměstnavatel, respektive mzdová (u firmy nad 25 zaměst.) vypíše jen kolonku pro výši PPM. U malé firmy tohle vyplní na ČSSZ.
Já už mám k 1. 5. zažádáno o změnu pobírání RP a to převedení zas na mě. Stačilo vyplnit papír o změně (podepsal manžel), Žádost o RP (podepsala já :D ). Teď poslali rozhodnutí o odejmutí RP manžovi a čekám, až RP přiznají mně. Pak nahlásím změnu na zdravotní poj. Paní na socce mi potvrdila, že provedená volba je neměnná.
Jo, a taky nám přišlo písemně schválení volby!
Petik
Krafařka
Krafařka

897 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Len-til-kah » úterý 13. květen 2008, 22:02
Super, díky moc za info, na vyřizovací maraton se právě chystám (btw na našem lejstru kolonka na dobu pobírání je, jinak bych to neřešila).
Len-til-kah
Diskutérka
Diskutérka

2422 příspěvků
21. září 2006
Ostrava
Příspěvekod Zelvicka » čtvrtek 15. květen 2008, 12:04
já se teda zeptám taky.
jedno dítko mám,chceme druhé a z finančního hlediska by pro nás bylo lepší aby o rodičák požádal manžel.je to teda možný že bude brát rodičák 11 400 zkrácenou variantu a normál chodit do práce??mateřská půl roku se ho jasně netýká(to je mi jasný)
Zelvicka
Kavárenská povalečka :-)

23568 příspěvků
06. srpen 2007
Příspěvekod Zelvicka » čtvrtek 15. květen 2008, 12:06
jsem tele,takže jestli jsem dobře pochopila

manžel zažádá na dva roky(to by splnil)a pak se to přepíše na mě(i když já bych nesplnila)už je to neměnný???

já totiž mám osvč jako vedlejší a nejsem přihlášená k np,takže bych mateřskou už nedostala a rodičák minimální
Zelvicka
Kavárenská povalečka :-)

23568 příspěvků
06. srpen 2007
Příspěvekod Len-til-kah » čtvrtek 29. květen 2008, 23:22
Tak mám zažádáno o RP, resp. manžel, nikde nebyl problém.
V papíru od zaměstnavatele měl, že nárok na PPM nevznikl, ale kdyby vznikl, dělalo by to xxx Kč na den.
Formuláře mi podepsal doma, odevzdala jsem to na sociálce sama. Kdybych to ale chtěla převést zpátky, musel by už jít se mnou cosi jim tam podepsat.
Rozhodnutí o přiznání RP a rychlostní variantě má přijít poštou, tak jsem zvědavá.
Len-til-kah
Diskutérka
Diskutérka

2422 příspěvků
21. září 2006
Ostrava