ADV TOP
ADV LEFT

Zaslání žádosti o RP poštou

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Danielab » úterý 15. leden 2008, 09:56
Ahoj,
doufám, že jsem tohle téma nepřehlídla v "souhrnu" a že se neopakuji.

Nemáte někdo zkušenost s podáním žádosti o RP poštou? Bydlím totiž asi 250km od trvalého bydliště a cestovat takovou dálku kvůli odevzdání dvou formulářů se mi tedy nechce. Ani to není zrovna nejlevnější záležitost.

Stačí, když pošlu jen kopie svého OP a rodného listu dcery?
Danielab
Howgh
Howgh

6002 příspěvků
24. září 2006
Brno
Příspěvekod Jarcahof » úterý 15. leden 2008, 10:02
Poštou to určitě jde, ale musíš poslat vyplněnou žádost o RP,jenom kopie OP a rodného listu by jim nestačila....
Myslím, že někde na internetu se dají stáhnout formuláře.
Jarcahof
Howgh
Howgh

6338 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Petulina » úterý 15. leden 2008, 10:04
ahojky,
já posílala poštou, předtím jsem si tam zavolala.

V mém případě jim stačila pouze zelená vyplněná žádost, mám dítě starší 21měsíců. Ofocené doklady nepotřebovali, stačilo jim to z dřívějška.
Obrázek

Obrázek
Petulina
Krafařka
Krafařka

793 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Matap » úterý 15. leden 2008, 10:15
Danielo, ja jsem to delala tak, ze jsem s cerstvym RL dosla na socialku tady, nechala si to od pani na socialce "overit", jako ze to je v poradku, ona pod to dala razitko a ja to pak jen poslala postou. Ted budu vyber delky rodicovske taky posilat jen postou...

Mata
Matap
Drbna
Drbna

4401 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Hanele » úterý 15. leden 2008, 10:19
Hanele
Drbna
Drbna

4404 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Danielab » úterý 15. leden 2008, 10:30
Jj, formuláře samozřejmě pošlu, to jsem psala prvně. Mě jde o to, že právě na těch formulářích je napsáno, že žadatel musí doložit OP a RL dítěte. Když tam nepojedu osobně, tak jim to přece nemůžu doložit, že. A originály jim posílat nebudu, nejsem blázen ;)
Jde mi o to, jestli ty kopie třeba nemusí být nějak ověřený.

Jinak moc děkuji za odpovědi holky, kopie tam raději pošlu a uvidím co se bude dít ;)
Naposledy upravil Danielab dne 05. květen 2008, 11:46, celkově upraveno 1
Danielab
Howgh
Howgh

6002 příspěvků
24. září 2006
Brno
Příspěvekod Danielab » úterý 15. leden 2008, 10:39
Zapomněla jsem napsat, že dcera má 20 měsíců, takže teď zasílám jen novou žádost o RP a rozhodnutí o délce čerpání.
Danielab
Howgh
Howgh

6002 příspěvků
24. září 2006
Brno
Příspěvekod Lucik » úterý 15. leden 2008, 13:00
Danielko - ja to udelala presne tak, jak chces ty. A protoze jsem uz tam mela vlastne vsechno vyrizene, jenom se to ted proste muzi zazadat znovu, tak jsem poslala jenom ten papir. Kopie dokladu jsem ani neprikladala. A na socialce jsem za celou tu dobu byla jen jednou, od te doby vse postou. Dokonce jsem to ani neposilala doporucene, ale obycejne. Zadosti o soc. prispevky nikdo nekrade :D
Lucik
Krafařka
Krafařka

666 příspěvků
13. březen 2007
Příspěvekod Luca235 » úterý 15. leden 2008, 13:14
Dančo
Nejdřív si zavolej bábě, co vlastně chce k papírům. Ona totiž každá baba na socce chce něco jiného. :-?
Pak to všechno můžeš poslat doporučeně poštou.
Obrázek Obrázek
Obrázek
Luca235
Diskutérka
Diskutérka

2869 příspěvků
30. září 2006
Teplice
Příspěvekod Danielab » úterý 15. leden 2008, 13:23
Hi hi Luciku, nerada stojíš ve frontách, co? :D

Luci tak doporučeně to pošlu určitě, nebudu riskovat. Díky mmb mám s poštou bohaté zkušenosti, bohužel ne pozitivní.

Co mám napsat do té kolonky "žádám o přiznání dávky ode dne" Od 1.ledna? A co to je okruh společně posuzovaných osob? To mám taky vyplňovat?
Danielab
Howgh
Howgh

6002 příspěvků
24. září 2006
Brno
Příspěvekod Jitulino » úterý 15. leden 2008, 13:30
Ahoj,
já teda na sociálce byla osobně, a chtěla po mě jen občanku. Rodný list dítěte už ne. Ale jak psaly holky, určitě bych tam dopředu zavolala, abys to nemusela posílat několikrát.

Petulina-můžu se tě, prosím, zeptat, kolik ti řekli na sociálce, že teď budeš mít příspěvek? Můj syn je totiž taky starší 21 měsiců a baba mi řekla, že tím pádem už si nemůžu vybírat a že od těch 21m do 4 let budu brát těch 3800,- Tím mě teda dost vyděsila, já měla za to, že se pro mě nic nemění a budu i nadále brát těch 7600,- Fakt úžasný, že doteď pořádně nevědí, jak to bude! Díky.
Jitulino
Pískle

33 příspěvků
01. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Danielab » úterý 15. leden 2008, 13:33
A co je příspěvek na péči?
Danielab
Howgh
Howgh

6002 příspěvků
24. září 2006
Brno
Příspěvekod Petulina » úterý 15. leden 2008, 13:46
Holky já na socce ještě nebyla ani jednou, vždycky jsem to tam nějak po někom doručila. Jednu dobu v té budově pracovala teta, tak mi to tam nosila, ale jinak posílám vše poštou a obyč. Prdím na ně :). Zatím vše došlo.

DanielaB - ANO, píše se tam, že se žádá od 1.1.2008.
Příspěvek na péči - to je to úplně vzadu, že? Píše se tam, že nenáleží. Ta třetí možnost to byla. To se týká postižených dětí.

Jitulino - pokud máš dítě starší 21m, ale mladší tří let, tak opravdu spadáme do kategorie, kdy si nemůžeme vybírat. Měly bychom brát 7.600,- Kč do tří let a pak (pokud nebude dítě ve školce celý den nebo jen čtyři hodiny) tak ještě čtvrtý rok 3.800,- Kč. Myslím, že jsme na tom celkem dobře. Ale pro tohle si myslím, že je podmínka, že jsi před těhu pracovala. Pokud jsi nepracovala, tak je možné, že budeš brát jen těch 3.800,- Kč už i teď. Ale to nevím jistě.
Jo a pokud je tvé dítě starší tří let, tak to je jasný, automaticky 3.800,-Kč.
Petulina
Krafařka
Krafařka

793 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Danielab » úterý 15. leden 2008, 14:05
Jé Peťul, děkuji! A co ty společně posuzované osoby? To se vyplňuje za jakých okolností? Nějak to nechápu, proč to tam nenapíšou?
Danielab
Howgh
Howgh

6002 příspěvků
24. září 2006
Brno
Příspěvekod Petulina » úterý 15. leden 2008, 14:21
DanielaB - není zač, myslíš ten bod G - údaje o společně posuzovaných osobách....? Tam jsem zaškrtla to první.

Jo a třeba moje švagrová má dítě, které se narodilo v dubnu 2006 a po ní chtěli i Potvrzení o nároku na dávky (kdy ji vlastně vznikl nárok na PPM - fialový papír). Takže Dančo, to myslím, že bys měla mít i ty.
Podle mě, bys měla doložit zelený papír - žádost, žlutý - rozhodnutí o volbě a i ten fialový papír (potvrzení z práce). Nechci plašit, být tebou, si tam radši ještě zavolám. Je to fakt, že každý město, jiná úřednice a chtějí něco jinýho. Nechápu. :roll:
Petulina
Krafařka
Krafařka

793 příspěvků
21. září 2006