ADV TOP
ADV LEFT

Zaslání žádosti o RP poštou

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Danielab » úterý 15. leden 2008, 14:40
Peti jj, C to G jsem měla na mysli. Takže to taky zaškrtnu.
A potvrzení mám potvrzené, to jsem si zařídila včera ;) To jsem si totiž musela vyřídat tady v Brně, ptž brněnské OSSZ mi vyplácelo PPM. No nemám to jednoduché :O)
Danielab
Howgh
Howgh

6002 příspěvků
24. září 2006
Brno
Příspěvekod Nany » úterý 15. leden 2008, 14:52
Holky a jak to budu mít já ,prosím o radu. Jsem do poloviny února na mateřské ,po jejím ukončení bych si chtěla zažádat o RP ,mam žádat až potom ,tedy v půlce února a nebo už radši ted do konce ledna ,ale napsat že nárok mám až od půlky února. A ty doložený doklady, můžou být tedy okopírované????? taky nemám možnost si tam dojít osobně. A je tam pouze průkaz totožnosti ,takže to nemusí být zákonitě OP ne? já jim okopčim pas. OP mám neplatnou :oops: Díky za rady.
Nany
Krafařka
Krafařka

809 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Nany » úterý 15. leden 2008, 14:59
A ještě jsem se chtěla zeptat kam se to přesně má poslat na Sociálku jako takovou ,nebo na úřad práce a soc.věcí.?????Protože mateřskou mi vyplácí socialka ,ale paní tam mi řekla že prý RP mi bude vyplácet úřad práce tak sem z toho srnka brnka. :?
Nany
Krafařka
Krafařka

809 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Gábinka » úterý 15. leden 2008, 15:01
Nany pokud jsi zaměstnaná u organizace do 25zaměstnanců, tak ti mateřskou dovolenou vyplácí okresní správa soc. zabezpečení (podle místa sídla zaměstnavatele). Pokud má nad 25zaměstnanců, vyplácí zaměstnavatel.

RP vyplácí úřad práce - sociální odbor - v místě bydliště žadatele
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16435 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Jitulino » úterý 15. leden 2008, 15:04
Petulina-díky moc, já si právě myslela, že to je tak, jak píšeš, ale na socce mě řekla, že budu od toho 21.měsíce dostávat jen těch 3800,- (před těhu jsem normálně pracovala) Ale nakonec mi řekla, že si tím není jistá a že se mám nechat překvapit, co mi přijde na účet. Vtipná... :-?
Jitulino
Pískle

33 příspěvků
01. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Nany » úterý 15. leden 2008, 15:04
Gábinko ,děkuji. :)
Nany
Krafařka
Krafařka

809 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Petulina » úterý 15. leden 2008, 15:05
NANY - tak rozhodně bych žádala předtím, než ti skončí mateřská, takže buď ještě teď koncem ledna, nebo hned ten první týden v únoru.
A poprvé bych ty doklady radši nesla originál nebo aspoň nechala okopčit s tím ověřením, ale to zase bude něco stát, že?
Poprvé bych tam fakt radši zašla, aby tam vše bylo origoš. Jestli bude stačit pas, to nevím.

Jo posílá se to na úřad práce - odbor státní sociální podpory

Jitulino - neboj do 3 let zůstáváme na 7.600,-Kč :)
Petulina
Krafařka
Krafařka

793 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Gábinka » úterý 15. leden 2008, 15:09
No žádost o příspěvek není nutné dávat dřív (ale lze to - taky jsem v prosinci dala za leden) nutně. Vyplácí se až 3měs zpětně, po MD budou chtít potvrzení ze sociálky.

O rodi. dovolenou je vhodné zažádat dostatečně dopředu. Tohle plánuju vyřídit asi tak měsíc dopředu.
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16435 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Nany » úterý 15. leden 2008, 15:12
Petulindo :( když já to mám fakt hodně z ruky 2500km.(Irsko) ale na prvního syna jsem žádala osobně, to jsem byli zrovna doma na dovče takže to tam všecko maji origoš, tak snad si to dohledaj co myslíš???? A ted jsem vlastně šla jakoby z RP na PPM a zase půjdu zpátky na RP :D :D no uvidim. každopádně jim to tam pošlu do tý půlky února.
Nany
Krafařka
Krafařka

809 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Petulina » úterý 15. leden 2008, 15:16
Nany - tak to je jináá, 2500 km :? , promiiiň. To by možná fakt stačily ty kopie, třeba to tam z dřívějška najdou. Co zkusit na ten tvůj úřad zamailovat a domluvit se?
U nás jedna holčina, co je na Slovensku a žádala tady v ČR, se takhle domlouvala.
Petulina
Krafařka
Krafařka

793 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Gábinka » úterý 15. leden 2008, 15:19
Tak to je síla....
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16435 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Nany » úterý 15. leden 2008, 15:23
Petulino jj to přesně dělám i já , že tý svý paní na úřadu práce mejluju , protože jsem už ji posilala i žádost o porodné ,ale bohužel se mi ještě neozvala, zřejmě ji obtěžuji, no nezbývá mi než čekat ,až na mě bude mít náladu a odepíše mi. :grr:
Nany
Krafařka
Krafařka

809 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Petulina » úterý 15. leden 2008, 15:28
Nany - tak to je mi líto. Záleží fakt na úřednici... každá je jiná..
Mně třeba dneska jedna volala, chtěla jen drobnost a v pohodě.

Já být tebou, tak to teda pošlu jen okopčené a prdím na ně, ať si tě pak holky vyzvou pro doplnění 8-). Podané to bude, tak co.

Držím palce ať to projde a máš to brzo z krku ;) .
Petulina
Krafařka
Krafařka

793 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Gábinka » úterý 15. leden 2008, 15:30
Souhlasím s Petulinou. POšli to a když jim něco bude chybět, oni se ozvou, o to se fakt neboj:)
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16435 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Nany » úterý 15. leden 2008, 15:32
Jasňačka . díky moc za rady. Snad to bude vše v pohodě. Někdy mi přijde že ty ženský na těch úřadech dělaj jak kdyby nám ty peníze vyplácely ze svýho.
Nany
Krafařka
Krafařka

809 příspěvků
21. září 2006