ADV TOP
ADV LEFT

PPM po krátkém zaměstnání

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Lesana » úterý 29. leden 2008, 14:59
Slanko, napsala jsi příliš málo informací na správnou odpověď ;)

Jsii zaměstnaná? Máš platnou pracovní smlouvu a nepracuješ, protože čerpáš rodičovskou dovolenou? Pokud ANO, tak se i tato doba počítá do těch 270 dní nemocenského pojištění. Pokud NE, tak se ti tato doba nepočítá a počítá se jenom ta doba, od které ti vznikne pracovní poměr (po nástupu do nového zaměstnání).
Obrázek

Obrázek
Lesana
Klevetnice
Klevetnice

3442 příspěvků
08. listopad 2006
Příspěvekod Slanka » úterý 29. leden 2008, 15:12
Lesana píše:Slanko, napsala jsi příliš málo informací na správnou odpověď ;)

Jsii zaměstnaná? Máš platnou pracovní smlouvu a nepracuješ, protože čerpáš rodičovskou dovolenou? Pokud ANO, tak se i tato doba počítá do těch 270 dní nemocenského pojištění. Pokud NE, tak se ti tato doba nepočítá a počítá se jenom ta doba, od které ti vznikne pracovní poměr (po nástupu do nového zaměstnání).

Lesanko děkujůůůů! Já věděla, že budeš má záchrana! :D . No přesně tak, teď jsem normálně stále zaměstnaná s platnou pracovní smlouvou, pak bych si chtěla smlouvu prodloužit na čtvrtý rok (protože Mance budou tři v červenci, to ale nemohu nastoupit do práce, páč bych neměla hlídání) a nastoupit byť na chvilku někdy v říjnu...!
Takže bych si pak mohla vybrat? To mě právě fakt vyděsilo... kdyby ne :-?
Moc Ti děkuju!!!
Vám všem tedy!
S*

Pro vás všechny :-) Obrázek
ObrázekObrázek ObrázekObrázek
Obrázek
Slanka
Krafařka
Krafařka

676 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Lesana » úterý 29. leden 2008, 15:23
Slanko, akorát že ve třech letech ti skončí rodičovská dovolená a pokud budeš chtít zůstat doma ještě další dobu, tak na to už zaměstnavatel nemusí přistoupit. Pokud přistoupí a dohodnete se na neplaceném volnu, je to OK.

Pokud by nepřistoupil a ty bys doma přesto zůstat chtěla (nemáš hlídání), musela bys dát výpověď a jako nezaměstnané bych ti těhotenství nedoporučovala. Pokud bys byla nezaměstnaná jenom od července do října, jak předpokládáš, tak by to z hlediska nároku na PPM bylo OK. Pokud by se ti ovšem v tom říjnu zaměstnání sehnat nepodařilo, ta jako nezaměstnaná nemáš nárok ani na nemocenskou při rizikovém těhotenství, ani na PPM.
Lesana
Klevetnice
Klevetnice

3442 příspěvků
08. listopad 2006
Příspěvekod Slanka » úterý 29. leden 2008, 15:40
Lesana píše:Slanko, akorát že ve třech letech ti skončí rodičovská dovolená a pokud budeš chtít zůstat doma ještě další dobu, tak na to už zaměstnavatel nemusí přistoupit. Pokud přistoupí a dohodnete se na neplaceném volnu, je to OK.

Pokud by nepřistoupil a ty bys doma přesto zůstat chtěla (nemáš hlídání), musela bys dát výpověď a jako nezaměstnané bych ti těhotenství nedoporučovala. Pokud bys byla nezaměstnaná jenom od července do října, jak předpokládáš, tak by to z hlediska nároku na PPM bylo OK. Pokud by se ti ovšem v tom říjnu zaměstnání sehnat nepodařilo, ta jako nezaměstnaná nemáš nárok ani na nemocenskou při rizikovém těhotenství, ani na PPM.

Lesi já doufám, že na mě počká... už teď mě bombardují, kdy nastoupím, že za mě nechtějí hledat nikoho jiného...
Modlím se a doufám... A prosím Tě, kdyby počkali tak budu doma ten čtvrtý rok, respektive ty necelé tři měsíce doma zadarmo, nebo bych pobírala dál rodičák těch 3.700 Kč, než bych pak brala výplatu?
Děkuju moc moc za radu!
S*
Slanka
Krafařka
Krafařka

676 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Lesana » úterý 29. leden 2008, 15:49
Pokud nebudeš dávat dítě do školky nad rámec povolený zákonem, tak máš dál nárok na rodičovský příspěvek. Zrušíš ho, až když nastoupíš do zaměstnání a budeš dávat dítě do školky (předpokládám, že pak budeš dávat dítě na víc jak 4 hodiny denně - pokud ne, tak bys mohla RP pobírat dál).
Lesana
Klevetnice
Klevetnice

3442 příspěvků
08. listopad 2006
Příspěvekod Slanka » úterý 29. leden 2008, 18:52
Lesana píše:Pokud nebudeš dávat dítě do školky nad rámec povolený zákonem, tak máš dál nárok na rodičovský příspěvek. Zrušíš ho, až když nastoupíš do zaměstnání a budeš dávat dítě do školky (předpokládám, že pak budeš dávat dítě na víc jak 4 hodiny denně - pokud ne, tak bys mohla RP pobírat dál).

Rozumím, Lesi.
Děkuju!
:D Obrázek
S*
ObrázekObrázek ObrázekObrázek
Obrázek
Slanka
Krafařka
Krafařka

676 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Peg » pondělí 04. únor 2008, 15:21
Aha tak já dneska byla na sociálce a řeli mi že se mi doba sice zaměstnaná ale na rpdičíku nepočítá, do těch 270 dní, ale já teda ten pracovní poměr ukončila k 1.5.07 a nový navázala až za několik měsícú někde jinde.

Nicméně by mi PPM měla snad vyjít protože mimo to

jsem celý rok 2006 byla ještě zaměstnaná jinde sice na 25% uvazek ale byla a k tomu se mi připočtou dny za tento uvazek co mám od pulky září 07 tentokrát na 50% uvazek.

Takže pokud se nepletu při nástupu na PPM cca kolem 20 unora by mi těch 270 dní vyjít mělo. Jen výše se mi bude počítat z toho platu co mám ted což je 11tis hrubého kolik to teda asi dělá ?

Dále nevíte jak je to se souběhem RP který ted beru na dítě a toho PPm v jednom měsíci? to prý se ted změnilo a jen to dopočítávají do té výše RP a ne poměrově na dny... Na Any beru už jen těch cca 3800.
Peg
Diskutérka
Diskutérka

2559 příspěvků
22. září 2006
Praha - západ
Příspěvekod Gábinka » pondělí 04. únor 2008, 15:28
Peg ten RP je tak, že na sociálce dostaneš potvrzení, kolik bereš na mateřské denní vyměřovací základ, oni spočítaj tvůj nárok v měsíci, kolik dělá mateřská (za ty dny na MD). Pokud se vejdeš do těch 3800,--, tak ti doplatí za ty dny do těhc 3800,-- pokud to bude víc, nedostaneš nic. Každopádně nedostaneš celou částku, ale jen rozdíl mezi mateřskou a rodičákem
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16436 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Peg » pondělí 04. únor 2008, 15:42
Gábinka píše:Peg ten RP je tak, že na sociálce dostaneš potvrzení, kolik bereš na mateřské denní vyměřovací základ, oni spočítaj tvůj nárok v měsíci, kolik dělá mateřská (za ty dny na MD). Pokud se vejdeš do těch 3800,--, tak ti doplatí za ty dny do těhc 3800,-- pokud to bude víc, nedostaneš nic. Každopádně nedostaneš celou částku, ale jen rozdíl mezi mateřskou a rodičákem

No to jsme právě slyšela, že je to novinka do lonska jsi prý prala odpovídající část MD za ty dny plu scelý rodičák :-(

JInak ted tu studuji net a nějak nechápu ten výpočet PPM, protže dle toho co čtu se to počítá za posledních 12 měsícu a já byla za posledních 12 měsícu pár měsícu na RD v potvrzení mám hezky vysoký plat(jenže to se prý nepočítá), pak nic a pak těch 11tis od září, tak nevím jak mi to budou počítat, to je fakt věda jeden aby se v tom vyznal. nicméně na výplatnici jsme nšla DVZ cca 400 takže pokud se to bere jen z toho ikdyž to není za 12 měsícu tak to jsme si už spočetla na nějakých cca 280kč/den. Ale moudrá z toh fakt nejsem ...
Peg
Diskutérka
Diskutérka

2559 příspěvků
22. září 2006
Praha - západ
Příspěvekod Gábinka » pondělí 04. únor 2008, 15:46
Počítá se to za posledních 12měsíců před nástupem na MD. Takže jestli tam byl nějaký výdělek, tak to spočítají za tu dobu. S tím, že když na MD nastoupíš do 4let věku prvního dítěte, oni spočítaj to, co bylo předtím, za Any a dají ti to, co je pro tebe výhodnější.

Pokud za posledních 12měsíců nebyl žádný výdělek, tak pak jdou vždy o 3měsíce zpátky, dokud se nedostanou k nějakému výdělku (takže u mě to počítali z prosince 03 a ledna 04).

Ale Lesana mě kdyžtak asi opraví:)
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16436 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Peg » pondělí 04. únor 2008, 15:56
Takže mě spočítají ted těch 12 měsícu.

a porovnají stím co bylo před Any (4 bude mít v květnu)

a dají mi to vyšší? no to by byla paráda, protože před Any jsem měla nárok na tu nejvyšší MD.

No moc se neraduju uvidím co mi spočtou... Každopádně by to bylo příjemný :-)

Díky za info .. až to budu mít schválený dám vědět
Peg
Diskutérka
Diskutérka

2559 příspěvků
22. září 2006
Praha - západ
Příspěvekod Gábinka » pondělí 04. únor 2008, 16:00
Radši to ber s rezervou, takhle jsem vyzjistila já. Taky čekám na tu první....jestli chceš, můžu ti přeposlat, co jsem vyzvěděla, mailem, podle mé situace, třeba ti to pomůže...
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16436 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Peg » pondělí 04. únor 2008, 16:25
Gábinka píše:Radši to ber s rezervou, takhle jsem vyzjistila já. Taky čekám na tu první....jestli chceš, můžu ti přeposlat, co jsem vyzvěděla, mailem, podle mé situace, třeba ti to pomůže...

No vzhledem k tomu že celou tuhle anabázi podstupuji hlavně kvuli tomu abych pak nemusela řešit přepis Rodičáku na a z manžela kvuli 3 leté variantě, neb jsem stejně počítala že bych PPM neměla o moc vyšší spíše nižší než rodičák, tak by to byl přijemný bonus :-) no tak uvidíme co paní učetní vymyslí ...

Jinak klidně pošli co máš, aspon budu informována a mužu bombardovat případné dotazy na učetní...
Peg
Diskutérka
Diskutérka

2559 příspěvků
22. září 2006
Praha - západ