ADV TOP
ADV LEFT

Tatinek na materske, ja s detma doma

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » pondělí 28. leden 2008, 12:11
Ahoj holky, pisu inko, protoze nevim, jestli to neni hloupy dotaz, nebo jestli se to smi. V kvetnu se mi narodi druhy mimi. Ted jsem na matersky s dvouletym. Chci se zeptat - muze si vzit rodicak manzel na sebe, ten dvouletej s tim, ze bych s detma zustala doma ja a on by chodil normalne do prace? A jak by to bylo se socialnim a zdravotnim pro me? Muzu si zazadat o podporu nebo na socialce o minimum? A taky jak v praci, to bych musela dat asi vypoved a jak je to s ppm? Je to zmateny a mam na to z jenom 4 mesice. Tak jestli tomu tady nekdo rozumi, poradte mi prosim.
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Zabka » pondělí 28. leden 2008, 12:17
Ahoj,

priznám sa, že som to vobec nepochopila. Akože rodičovský príspevok by dostával manžel, ale chodil by naďalej do práce (a za čo vlastne, keď by dostával akurát rodičák?), ty by si mala materskú a bola doma s deťmi?
Zabka
Krafařka
Krafařka

798 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Inkognito » pondělí 28. leden 2008, 12:22
No, jde mi o to, jestli muze byt na hpp kdyz bude brat rodicovsky prispevek. K rodicaku si prece muzes privydelat, kdyz mas zletilou osobu, ktera se ti radne a celodenne stara o dite. A ja bych musela zrusit rodicak co mam na malou a jit na podporu, nebo na socialku aby za me platili socialni a zdravotni pojisteni. Ja fakt nevim, jestli je to vubec legalni. Jen se ptam jestli jo a jestli to takhle jde
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Cifka » pondělí 28. leden 2008, 12:23
Je to legální, mě to sama volala paní sociální. Tedy možnost, že by RP pobíral manžel a já je hlídala, přičemž bych si platila sama sociální a zdravotní, jenom si nejsem jistá, že by to bylo výhodnější, v případě, že by si bral tu nejvyšší, tak asi jo, ale s tou nejpomalejší těžko. Ale nepočítala jsem to, snad někdo poradí konkrétněji.
Cifka
Howgh
Howgh

6225 příspěvků
21. září 2006
New Bubu
Příspěvekod Sunnyside » pondělí 28. leden 2008, 12:24
Jestli ti jde jen o vyšší peníze, které budeš mít při dvouletém RP, tak si může o RP na druhé dítě zažádat manžel, vybrat dvouletou variantu a za měsíc to převést zpátky na tebe.
Sunnyside
Howgh
Howgh

5556 příspěvků
21. září 2006
JH
Příspěvekod Gehenna » pondělí 28. leden 2008, 12:24
Někde to tady už je - otec může pobírat rodičovký příspěvek a mít k němu neomezený příjem, pokud zajistí péči o dítě dospělou osobou, v tomto případě matkou. Ty bys pak byla osoba celodenně pečující o dítě do 4 (nebo 7??) let a stát by za Tebe odváděl sociální a zdravotní.
Gehenna
B-C Kašpar

26188 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Inkognito » pondělí 28. leden 2008, 12:26
No a me jde prave o to, jestli si to socialni a zdravotni fakt musim platit sama a nebo jestli nemuzu bejt treba na pracaku kde by ho platili oni. A ano, bral by si to nejrychlejsi cerpani
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Inkognito » pondělí 28. leden 2008, 12:31
Sunnyside - mohla bys mi to prosim vysvetlit bliz?
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Papu » pondělí 28. leden 2008, 12:32
Inkog, je tu uz par diskusi.

Manzel muze brat rodicak i mit HPP.
Ty bude doma s detma a socialni ani zdravotni platit nemusis.
Na pracak nedoporucuju - proc? jeste by ti nabidli praci a ty bys ji musela vzit nebo bys ji nevzala a oni ten vyradili...takze zbytecne.

Na zdravotni pojistivnu jen nahlasis, ze jsi rodic pecujici o dite a budou za tebe platit oni.

Jinak manzel nebude brat PPM, ale az ten rodicak.
Papu
Howgh
Howgh

8036 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Inkognito » pondělí 28. leden 2008, 12:34
A poradili by jste mi jeste jak to mam formulovat az o to pujdu zazadat?
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Papu » pondělí 28. leden 2008, 12:37
Inko, proste az porodis, tak vezmes papiry na zadost o RP. Nebo ti je daji na socce.
Tam se vypise jako zadatel manzel. Tomu budou muset bud v praci nebo, pokud je to mensi firma, tak na ossz vyplnit fialovy formular a vypocitat vysi PPM.
Pak se poda zadost na manzela, on si vybere dvouletou variantu. a az to bude, tak tam prijdes ty a vyplnis ty papiry ty. Manzel jen vyplni papir, ze zada o zruseni pobirani RP.
Papu
Howgh
Howgh

8036 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Sunnyside » pondělí 28. leden 2008, 12:39
Tak já jsem to ještě tak do hloubky nepitvala, máme ještě pár měsíců čas ;) , ale pochopila jsem to tak, že když zažádá otec, tak ten měsíc, kdy bude RP pobírat otec, si pojištění platit musíš. Za měsíc to může převést zpátky na tebe, takže bys byla na RP ty s tím, že je vybraná dvouletá varianta a už s tím nemůžeš hýbat.

Já jsem si právě myslela, že to pojištění si platit musíš sama, ale holky píšou že ne, tak nevím.
Sunnyside
Howgh
Howgh

5556 příspěvků
21. září 2006
JH
Příspěvekod Katerina » pondělí 28. leden 2008, 12:41
Nemužu si pomoct, ale když čtu obraty typu

.... budou za tebe platit oni .... kde by ho platili oni .....

tak mám prostě potřebu připomenout, že ti ONI jsme my všichni ostatní, kteří chodíme do práce a platíme daně. Jen aby se na to nezapomnělo ;)

Nejsem proti využívání systému, jen proti jeho zneužívání.

Katka
Katerina
Klábosilka
Klábosilka

491 příspěvků
29. listopad 2006
Praha západ
Příspěvekod Blanka » pondělí 28. leden 2008, 12:45
Katerino promiň ale přečti si ten případ pořádně. Pokud by zůstala maminka na rodičáku tak by ta pojištění platil stát, pokud bude rodičák pobírat otec, který chodí do práce, tak si platí sám ze svýho a za matku platí stát. Tedy je to úplně jedno kdo ten rodičák nárokuje. Stát platí jen za jednoho v obou případech. pokud ti vadí to, že stát za nás to zdravotní a sociální platí, tak to je potom jiná. Ale já taky pracovala než jsem šla na rodičák.
Julinka 12/2008, Štěpán 7/2006, Aňa 8/2003
ObrázekObrázekObrázek
Blanka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4038 příspěvků
21. září 2006
JV Morava
Příspěvekod Papu » pondělí 28. leden 2008, 12:46
Katko, tohle ale zneuzivani neni.
Je to prave to vyuzivani, akorat se o nem malo vi.

A myslim, ze vsichni vi, ze to platime my vsichni nebo teda ti, co vydelavaji, ale psat to stylem - jdi na pojistovnu a nahlas se a nebudes muset platit, jeliko za tebe budou platit vsichni vydelavajici...sorry ale :D :D

Sunnyside, mela by za tebe platit pojistovna i ten mesic.
Papu
Howgh
Howgh

8036 příspěvků
23. září 2006