ADV TOP
ADV LEFT

Tatinek na materske, ja s detma doma

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod -fifik- » pondělí 28. leden 2008, 18:56
Erozek - ne, já jsem OZP. Chtěli po mně okopčený papír ze socky, že je rodičák přepsaný na manžela a moje prohlášení, že i nadále celodenně pečuji o dítě (jméno, datum narození) a že nenavštěvuje předškolní zařízení. Ale když tak je lepší si na svoji pojišťovnu zavolat, každá to má asi jinak, někde chtějí i kopii rodného listu.
-fifik-
Krafařka
Krafařka

702 příspěvků
03. leden 2008
Ostrava
Příspěvekod Marca » pondělí 28. leden 2008, 20:05
Ahojky holky
mám také dotázek. Jsem na rodičovské dovolené s 19ti měsíční holčičkou. V srpnu se nám narodí druhé mimčo a mě tedy vznikne nárok na PPM. Jelikož jsem nyní od června nezaměstnaná z důvodu krachu zaměstnavatele, chtěla bych se zeptat z čeho se mi bude mateřská počítat a s jakou můžu počítat výší. Minule jsem brala, ještě jako zaměstnaná matečskou 10 000,-.
Ještě by mě zajímalo, jestli je možné, že by PPM pobíral manžel, který by samozřejmě dál chodil do práce a já byla doma jako osoba pečující o dítě. Po skončení PPM bych pak o rodičák zažádala já.

Je to možné provést i takto?
Marca
Pískle

94 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Meduna » pátek 25. červenec 2008, 10:20
-fifik- píše:Tak já jenom potvrdím, že to tak opravdu lze provést a navíc to ani není nic ilegálního :D Taky jsem neměla možnost volby (RD rovnou po VŠ), tudíž jsme převedli rodičák na manžela a ten zvolil tříletou variantu. Už to máme i černé na bílém ("Oznámení o schválení volby") ze socky :hura: Na pojišťovně jsem vše nahlásila, poslala, co po mě chtěli, neplatím nic. Převádět zpět na mě asi nebudeme, prý není důvod ;)

Ahoj
chci se zeptat zustal manzel na HPP v praci :roll:
Taky manzel pozada o 2.letou var., v praci mu rekly ze musi nahlasit kdyz pujide na RD... ale ja budu doma... ne on...
Jak to je holky :roll:
Diky predem
Meduna
Žvatlalka
Žvatlalka

127 příspěvků
05. březen 2007
Příspěvekod Zuzajda » pátek 25. červenec 2008, 12:48
Marca píše:Ahojky holky
mám také dotázek. Jsem na rodičovské dovolené s 19ti měsíční holčičkou. V srpnu se nám narodí druhé mimčo a mě tedy vznikne nárok na PPM. Jelikož jsem nyní od června nezaměstnaná z důvodu krachu zaměstnavatele, chtěla bych se zeptat z čeho se mi bude mateřská počítat a s jakou můžu počítat výší. Minule jsem brala, ještě jako zaměstnaná matečskou 10 000,-.
Ještě by mě zajímalo, jestli je možné, že by PPM pobíral manžel, který by samozřejmě dál chodil do práce a já byla doma jako osoba pečující o dítě. Po skončení PPM bych pak o rodičák zažádala já.

Je to možné provést i takto?

myslím, že PPM může pobírat otec jen v případě úmrtí matky :-?
ale nejsem odborník...
Zuzajda
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Meduna » středa 30. červenec 2008, 11:39
-fifik- píše:Erozek - ne, já jsem OZP. Chtěli po mně okopčený papír ze socky, že je rodičák přepsaný na manžela a moje prohlášení, že i nadále celodenně pečuji o dítě (jméno, datum narození) a že nenavštěvuje předškolní zařízení. Ale když tak je lepší si na svoji pojišťovnu zavolat, každá to má asi jinak, někde chtějí i kopii rodného listu.

take mame OZP - diky
Meduna
Žvatlalka
Žvatlalka

127 příspěvků
05. březen 2007
Příspěvekod Zelvicka » neděle 10. srpen 2008, 08:00
Katerina píše:Nemužu si pomoct, ale když čtu obraty typu

.... budou za tebe platit oni .... kde by ho platili oni .....

tak mám prostě potřebu připomenout, že ti ONI jsme my všichni ostatní, kteří chodíme do práce a platíme daně. Jen aby se na to nezapomnělo ;)

Nejsem proti využívání systému, jen proti jeho zneužívání.

Katka

jenže když si na mateřské ty nebo kdokoliv jiný taky platí stát takže vlastně danový poplatníci.a většinou každá jsme na mateřské.

mají udělat rodičák pro všechny stejnou výši a ne to takhle rozdělovat,pak bychom se vyhli takovým čachrum a vybíráním co bude lepší

a přiznám se mám taky v plánu aby o rodičák zažádal manžel na dvouletou variantu,ale pak ho převede zase zpátky na mě
Zelvicka
Kavárenská povalečka :-)

23568 příspěvků
06. srpen 2007