ADV TOP
ADV LEFT

Změna trvalého bydliště

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Missak » neděle 24. únor 2008, 15:53
Ahoj holky, začátkem února jsem změnila trvalé bydliště. Žádost o rodič. příspěvek mám na starém bydlišti a dostala jsem za leden vyplaceno. V týdnu jsem si volala na nový úřad soc. zabezpečení, jak tedy s převodem rodičáku a bylo mi řečeno, že se změnou trvalého bydliště jdou se mnou veškeré poplatky, dávky atd.. Tudíž se vše převede samo. Ovšem na starém úřadě mi bylo řečeno, že mám ohlašovací povinnost do 8mi dnů od změny bydliště a o přeposlání podkladů k výplatě rodičáku si musím písemně zažádat. Tak jsem poslala tedy písemnou žádost, ale jsem zmatená, každý úřad říká něco jiného. Žádost jsem poslala ve čtvrtek, snad to během příštího týdne stihnou....Máte někdo zkušenosti? Předem díky.
Missak
Žvatlalka
Žvatlalka

110 příspěvků
22. září 2006
Nehvizdy
Příspěvekod Petulda » neděle 24. únor 2008, 18:43
Ahoj,
my se stěhovali asi před dvěma roky, takže nevím, jestli není od tý doby nějaká změna, ale tenkrát mi kamarádka, co dělá na sociálce říkala, že to musím písemně oznámit do těch 8 dnů. No, nestihla jsem to, ale nic se nestalo. Prostě dokud jsem nepožádala, chodil mi RP z bývalého ÚP a pak začal chodit z nového. Poslala jsem jim normálně doporučený dopis s oznámením, že jsem změnila trvalé bydliště.
P
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Nicol » neděle 24. únor 2008, 19:04
Ahoj,
my se stehovali pred rokem a pul a snad pred mesicem mi volala pani ze socialky, ze kouka a mame jine trvale bydliste (jsme maly mesto, tady se urednici navzajem znaji:-)).
Ohlasovaci povinnost je skutecne do osmi dnu, ale u nas se nic nestalo, kdyz jsem ohlasila po roce :-))

N.
Nicol
Kecka
Kecka

1923 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Slunik » neděle 24. únor 2008, 19:50
Ahojky,tak tohle uz jsem taky zjistila,ale jak je to s danovym priznanim kdyz je za minuly rok a to jsme bydleli jinde ?
Slunik
Žvatlalka
Žvatlalka

239 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Nanka » neděle 24. únor 2008, 19:58
1) Na stary urad posli doporucene, ze zadas o prevedeni agendy na novy urad z duvodu stehovani. Nebo tam muzes osobne, maji na to formular. 2) Rodicak bude asi odebran (ze stareho uradu) a budes o nej muset znovu pozadat - na novem urade. (Aspon ja to tak mela, uz 2x.) Nanka
Nanka
Krafařka
Krafařka

836 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Petulda » středa 27. únor 2008, 08:29
Sluni - přiznání podáváš na FÚ, kde máš trvalé bydliště v den podání přizníní. V přiznání jsou na bydliště dvě kolonky - Trvalé bydliště ke konci kalendářního roku, za který se daň vyměřuje a trvalé bydliště v den podání přiznání.

Nanko - tak já teda o nic znova nežádala. Normálně jsem napsala na novej ÚP, že jsem se přištěhovala a odkud a oni si to vyřídili. A tak mi to i radila kámoška, co dělala na sociálce, že by si to měli mezi sebou předat oni.
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy