ADV TOP
ADV LEFT

Jedlé dárky nejen na Vánoce - nápady a tipy

Moderátoři: Kacula, Dacanka

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Vydra » pátek 26. říjen 2012, 18:56
Niki84 píše:
Vydra píše:Krom toho, že se snažíš o reklamu zadarmo, tak jsi si asi nepřečetla zadání a jsi tak hodně mimo mísu. Za chvíli ti to ale stejnak smažou.

Třeba to puzzle budou jist 8-)

:D
No dobrou chuť :xx:

KOukám, že už bylo smazáno :)
I ZA MRAKY POŘÁD SVÍTÍ SLUNÍČKO
Na vola nenarazíš, ten do tebe vrazí sám.
Vydra
Howgh
Howgh

8121 příspěvků
05. říjen 2007
Plzeň
Příspěvekod Tobia » sobota 27. říjen 2012, 16:31
Tak zpět k tématu :-) :-)

Otestovala jsem jednu "instantní" směs na bleskový ořechový chlebíček z jednoho staršího apetitu a je moc dobrý (ve třech jsme ho snědli téměř celý ještě zatepla :roll: :D ). Tak kdyby někdo chtěl zařadit mezi jedlé dárky, přepisuji recept:

Promíchejte 300g hladké mouky, 2lžičky kypřícího prášku, 1 lžičku jedlé sody, 1/2 lžičky mleté skořice a špetku soli. Do sklenice navrstvěte odspoda polovinu moučné směsi, 110g přírodního cukru, 100g krystalového cukru, 90g ovesných vloček, druhou polovinu moučné směsi, 100g drobných čokoládových čoček a 50g nahrubo nasekaných vlašských ořechů. Sklenici opatřete visačkou s receptem: V míse prošlehejte 325ml podmáslí se 2 vejci a 60g rozpuštěného másla. Přidejte obsah dárkové sklenice a lehce promíchejte (jen aby se těsto spojilo). Těsto vlijte do vymazané a vysypané chlebíčkové formy o objemu zhruba 2,25l. Pečte v troubě vyhřáté na 180C cca 60 minut.

Já pekla minut 50, chlebíček krásně vyběhl, byl na povrchu dozlatova a špejle po zapíchnutí již čistá. Čokovločky doma nemám, dala jsem 50g nasekané čokolády na vaření a místo hladké pšeničné mouky jsem dala hladkou špaldovou. Chlebíček je moc dobrý.

A ještě mě tu nápad na zázvor s citronem v medu inspiroval k vánočnímu s.o.s. balíčku proti rýmě a kašli: do balíčku chci dát ten naložený zázvor, plus domácí tymiánový sirup proti kašli, nějaký dobrý bylinkový čas proti nachlazení (třeba od sonnentor, ty mám sama moc ráda a mají krásné i obaly) a k tomu nějaké teplé ponožky a krabičku kapesníčků :):) .. a myslím, že jako vtipný a praktický dárek to bude fajn.

Otestovala jsem i recept na domácí paštiku z kuchařky od Dity P. a je moc dobrá, tak chlapská část rodiny dostane právě tu, v nějaké hezké nádobce na terinu nebo sklenici plus doma upečený bochníček chleba.

A udělám radost sobě a naložím si utopence. Tak! Už jsem domácí neměla ani se nepamatuju. :-)
Tobia
Kecka
Kecka

1812 příspěvků
25. září 2006
Praha
Příspěvekod Tobia » sobota 27. říjen 2012, 17:54
Missorka píše:Tobi, nachlazenej balíček dost dobrej!!!

Miss, aktuálně bych sama jeden užila, tak to alespoň otestuju :D :D
Tobia
Kecka
Kecka

1812 příspěvků
25. září 2006
Praha
Příspěvekod Vodnicekebulice » sobota 27. říjen 2012, 18:54
Proč mi to nejde přidat do záložek??? :-Z :-Z
Tobio, super recept :-* Díky! A nápad s balíčkem s.o.s. báječnej!!!
Vodnicekebulice
Diskutérka
Diskutérka

2098 příspěvků
31. květen 2009
Příspěvekod Vodnicekebulice » neděle 28. říjen 2012, 19:35
Missorka píše:
Vodnicekebulice píše:Proč mi to nejde přidat do záložek??? :-Z :-Z

Už jo...

:-* děkuju!!
Vodnicekebulice
Diskutérka
Diskutérka

2098 příspěvků
31. květen 2009
Příspěvekod Dana klaudie » středa 31. říjen 2012, 13:35
poradí mně někdo, kde se dá v Brně koupit zázvor?? nebo třeba i zázvorovník :D
Janička * 4.4.2006 3250g/49cm
Obrázek

Evička *12.6. 2011 2950g/48cm
Obrázek
Dana klaudie
Krafařka
Krafařka

715 příspěvků
17. červenec 2007
Brno
Příspěvekod Anyzka » středa 31. říjen 2012, 14:57
Dano Klaudie - tak, tak, v každým větším marketu, určitě i v Bille. Já ho třeba dnes koupila v Tesco Campusu a měli ho v akci, takže za super cenu ;) .
Anýz
Anyzka
Krafařka
Krafařka

696 příspěvků
07. říjen 2006
Příspěvekod Kobylkalucni » středa 31. říjen 2012, 15:31
Tip s "nachlazeným balíčkem" je fajn, jen je důležité vybrat správně příjemce. Moje máma by mě s ním určitě vyrazila, jako že si přeju aby tu rýmu dostala :-? Ale minimálně ten zázvor v medu spáchám pro všechny, tím snad nikomu nic zlého přát nebudu :)
Kobylkalucni
Krafařka
Krafařka

750 příspěvků
30. říjen 2008
Příspěvekod M0na » středa 31. říjen 2012, 15:38
Dekuji za tuhle diskuzi. Pro moji rozezranou rodinu je to vyborny napad.

Moc se mi libil napad Tobi na sos balicek: jen me moc nenapada, do ceho ftipneho to zabalit.

Napada me jako jedly darek male baleni marmelady. Loni jsem dostala 2 pidi sklenicky s malinovotresnovou marmeladou ochucenou pomerancovym dzusem. Ale na vyrobu tehle darku uz je asi pozde. :-?
M0na
Krafařka
Krafařka

711 příspěvků
03. únor 2010
Příspěvekod Dana klaudie » čtvrtek 01. listopad 2012, 07:53
Tak zkusím Tesco, byla jsem včera v Bille a Albertu a tam zázvor neměli. :-?
Dana klaudie
Krafařka
Krafařka

715 příspěvků
17. červenec 2007
Brno
Příspěvekod Le_chat_noir » čtvrtek 01. listopad 2012, 08:17
ahoj, normalne strcte zazvor do hliny a nechte vyrust. roste opravdu rychle. mame na okne ;-)
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Dendul » čtvrtek 01. listopad 2012, 08:37
Le_chat_noir píše:ahoj, normalne strcte zazvor do hliny a nechte vyrust. roste opravdu rychle. mame na okne ;-)

Jako fakt?

A holky, ten zázvor se před tím strouháním musí oškrábat? Já myslela, že ne, ale kámoška ho nejdřív "oloupe" a pak teprve strouhá.
Dendul
Klábosilka
Klábosilka

309 příspěvků
03. leden 2008
Příspěvekod Le_chat_noir » čtvrtek 01. listopad 2012, 08:46
Dendul píše:
Le_chat_noir píše:ahoj, normalne strcte zazvor do hliny a nechte vyrust. roste opravdu rychle. mame na okne ;-)

Jako fakt?

A holky, ten zázvor se před tím strouháním musí oškrábat? Já myslela, že ne, ale kámoška ho nejdřív "oloupe" a pak teprve strouhá.

jj, roste krasne. jednou jsem koupila takovy trosku napuceny a zasadila ho. kazdy den byl znat a i ten koren se krasne rozrusta.

ja driv loupala a strouhala, ted neloupu a krajim ;-) u nas caj ve velkem ...

a super je nastrouhat zazvor do horke vany pri nachlazeni, nejlepe v pocatku. to se pak vypotis ;-) davam pulku podle velikosti, kdyz je mensi tak cely.
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Dendul » čtvrtek 01. listopad 2012, 08:50
Le_chat - díky moc za tipy, jdu dnes pro zázvor, tak ať ho hned můžu zpracovat :) A zkusím ho tedy i zasadit, třeba se taky zadaří :)
Dendul
Klábosilka
Klábosilka

309 příspěvků
03. leden 2008
Příspěvekod Porrima » čtvrtek 01. listopad 2012, 08:59
Ahoj, nepodělíte se někdo o recept na dobru domáci paštiku?
Porrima
Krafařka
Krafařka

714 příspěvků
19. srpen 2010