ADV TOP
ADV LEFT

Co děláte na Štědrý den?

Moderátoři: Kacula, Dacanka

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Karoli » úterý 11. prosinec 2012, 18:29
Ahoj, letos mám v plánu vánoce trochu jinak, než doposud, a tak mě zajímá, co děláte na Štědrý den? Chodíte někam? Máte nějaké tradice? Zavedli jste v rodině něco neobvyklého? Nápady sem a vyhrazuju si možnost "opisování" :-)

Já se táááák těším, už jen 13 dnů :-)

Díky Karoli
Karoli
V osobním kontaktu nepříjemná :-)

2110 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Mys_mys » úterý 11. prosinec 2012, 18:40
Nejradeji bych vanoce zrusila a den prospala.

Program podle pocasi, ale asi bych to videla na zdobeni stromecku, priprava jidla, nejake pohadky a tak
Mys_mys
Howgh
Howgh

10057 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Alien » úterý 11. prosinec 2012, 18:44
Mimo jiné (povětšinou všední) záležitosti chodíváme zakopat pětiletku - krabičku s dopisem a nějakými drobnostmi od každého z nás. Vykopávání nastává za 5 let, letos tedy máme i první vykopávání.. No děti se moc těší, já trochu bojím abychom to místo našli než zmrzneme :)
Alien
Treperenda
Treperenda

1272 příspěvků
29. leden 2010
Příspěvekod Han-dul-ka » úterý 11. prosinec 2012, 18:45
Tak u nás dopoledne zdobíme stromeček u pohádek v televizi.Připravím cukroví na talíř a taky hezky obložím mísu s ovocem.Po obědě jdeme do lesa s nadílkou pro zvířátka.Potom zase pohádka a pak už příprava na večeři.Po večeři pouštíme lodičky z ořechových skořápek a vyhlížíme Ježíška,no a pak zazvoní zvoneček a pod stromečkem jsou dárky ;) .Hlavní úkol dne je aby se nic neprozradilo a Ježíšek přišel tak aby ho ani jedno dítě nezahlídlo-snad to zase klapne :) :) .A těším se moc,miluju advent i vánoce.

Jak to po sobě čtu tak je to děsně všední a obyčejné-ale já to takhle přesně miluju a naše děti taky :holka: :holka: :kluk:
Naposledy upravil Han-dul-ka dne 11. prosinec 2012, 18:48, celkově upraveno 1
Han-dul-ka
Treperenda
Treperenda

1174 příspěvků
18. červen 2007
u Českého Krumlova
Příspěvekod Martina80 » úterý 11. prosinec 2012, 18:46
Ahoj,
když jsem byla na Vánoce ještě u našich chodily jsme krmit zvířátka do lesa a nebo když bylo zamrzlo tak bruslit na rybník. Jinak tradičně jsme chodily zapálit na hřbitov svíčku těm co už tu s námi nejsou.

Teď dopoledne nechystám řízky a zdobíme stromek, manžel s dětma jedou ke tchýni dovézt rybí polívku. Pak je velká odpolední vycházka a večeříme brzy tak mezi 16-17hod. jinak by jsme s dětma nevydržely.

Moje neoblíbenější činost je lití vosku (když děti usnou), jsem zvědavá co si letos uliju :D

A loni jsem potřebovala rozjímat tak jsem šla na půlnoční, ale tu letos asi vynechám.
Martina80
Howgh
Howgh

9533 příspěvků
21. září 2006
JM
Příspěvekod Safienka » úterý 11. prosinec 2012, 18:50
Já už se taky těším...

U nás to funguje tak, že se v rámci zhruba 4 rodin kamarádů střídáme a vždy k nim chodíme na dopoledního Ježíška...je to taková rádoby chlastací akce :D mě to bohužel teda letos mine...ale jinak bývá sranda...dáváme si malé dárečky, blbosti, jíme, pijeme atd...pak se odpoledne dokulíme domů, kde koukáme na pohádky a ujídáme cukroví...pak se jde smažit večeře, pak stromek, dárky a večerní pohádka :)

Jinak to zdobení stromečku se mi líbí...až se cácorka narodí, tak budem snad taky praktikovat :)
Obrázek
Safienka
Kecka
Kecka

1779 příspěvků
13. červen 2009
Liberec
Příspěvekod Sunnyside » úterý 11. prosinec 2012, 18:55
My chodíme ráno na hřbitov, zapálit svíčky, to je asi jediná tradice, kterou fakt dodržujeme. Zbytek ladíme dle nálady.
Sunnyside
Howgh
Howgh

5556 příspěvků
21. září 2006
JH
Příspěvekod Evkam » úterý 11. prosinec 2012, 18:57
Přes den děti obdivují stromeček, my velkáči smažíme kapra, chystáme sváteční stůl. Dopoledne chodí manžel s holkama pro Betlémské světlo, koukáme na pohádky, požíráme cukroví (zlaté prase nevedem), po večeři rozbalíme dárečky a obvoláme babičky. Já pak jdu zpívat na půlnoční (dokud byly holky na houbách, chodil i manžel, teď má funkci hlídače :) ).
Evkam
Drbna
Drbna

4293 příspěvků
19. duben 2007
na té našé Hané só tam bochte slané :)
Příspěvekod Hromi » úterý 11. prosinec 2012, 19:10
Já už se také moc těším. Dopoledne si jedu pro kubu k Mafaf 8-) , pak pojedeme zpívat koledy na Svatou horu s kamarádama, které znám od základky a mám je moc ráda. Věřím, že to Jajku udolá a bude po obědě spát a my si hodíme pohádku na dvd - televizi jako takovou nemáme ;) a pak už kluci na zahradu, já příprava večeře a pak to přijde ;)
Hromi
Howgh
Howgh

5025 příspěvků
24. březen 2009
Příbram
Příspěvekod Kasia » úterý 11. prosinec 2012, 19:11
Dřív se dopoledne s mamkou od manžela jezdilo na hřbitov (za zesnulým manželem) a pak za její mamkou do DD dát si společně kapra, cukroví, kafe.

Pak jsme všichni dojeli k nám. Mamka zůstala doma a my chodili s dětmi pro Betlémské světlo s lucerničkou. Projdeme se, potkáme hromadu známých, poslechneme koledy a jdeme domů.

Loni den před Štědrým dnem mamka zemřela. Vánoce byly šílené. Od letošních vánoc převezmeme štafetu a budeme jezdit dopoledne na hřbitov zapalovat svíčky my. Pak půjdeme pro Betlémské světlo, doma budeme koukat na pohádky, připravíme večeři a budeme poslouchat nekonečné "kdy už to bude, kdy už zazvoní, my už to nevydržíméééééé......".

A pak si já budu tajně utírat slzy, že mám tak krásnou rodinu, že mají děti tak rozzářená očka u stromečku, že jsme relativně zdraví, že se máme rádi, máme vše, co potřebujeme....vždycky mě to dojme a rozbrečí.

K.
Kasia
Howgh
Howgh

5918 příspěvků
21. září 2006
Olomouc
Příspěvekod Cherry » úterý 11. prosinec 2012, 19:13
U nás vstaneme, děti překvapí stromeček, který tu v noci nechali andílci. Nasnídáme se vánočkou s marmeládou. Pak jedeme na hřbitovy, zapálíme, zavzpomínáme, zameditujeme. Nakoukneme do vánočního kostela. Na oběd si dáme houbového kubu. Pak se tu na chvilku zastaví sousedka s manželem a přinese dětem nějakou drobnost. Vloni třeba krásné marcipánové vánoční stromečky. Pak začnu předpřipravovat večeři. Koukneme třeba na pohádku.
No a po 4 hodině se jdeme převléknout a na pátou hodinu jíme. A pak už čekáme až vyjde první hvězda a přijde Ježíšek.
Cherry
Guma a neuvařitelná slepice :-)

6299 příspěvků
24. září 2006
Pařezová chaloupka
Příspěvekod Dancul » úterý 11. prosinec 2012, 19:19
pred vecerou chodime do kostola inak doobeda musime von tak premyslam ze ked nebude prsat tak pojdeme do lesa a zalozime ohen uvarime si caj, zohrejeme par zbytkov aby sme do vecere neumreli od hladu.
Dancul
Howgh
Howgh

8441 příspěvků
24. září 2006
Bratislava
Příspěvekod Petraj » úterý 11. prosinec 2012, 19:20
Já se na Štědrý den těším, akorát mi to jaksi kazí fakt, že mám den předtím noční a i 24. jdu do práce. :roll: A ne od 19. hodin jako obvykle, ale už od půl šestý. Takže mi místo štědrovečerní večeře budeme mít asi štědrovečerní oběd. :grr:
Petraj
Diskutérka
Diskutérka

2275 příspěvků
21. září 2006
Česká Lípa
Příspěvekod Crnkapinka » úterý 11. prosinec 2012, 19:30
u nás klasika - točí sa to okolo slávnostného jedla a rozprávok (už niekoľko rokov ma mrzí, že tam chýba nejaký duchovnejší rozmer, ale deti boli príliš malé a ja som nič nestíhala....)

tak otázka na Martinu80 - ako leješ ten vosk ? má to nejaký spešl postup?
(olovo sa u nás leje na Ondreja - 30.11, tak vosk by som mohla zaradiť na Štedrý deň ;) )

c.
Crnkapinka
Treperenda
Treperenda

1295 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Carsa » úterý 11. prosinec 2012, 19:41
Dopoledne si půjdeme všichni zaběhat, pak udělám Kubu k obědu. Po obědě jdeme dát krmení zvířátkům do lesa + se projdeme po lese. Pak připravím večeři - jdeme ven zapálit svíčky a prskavky. Doma pak pouštíme lodičky ze skořápek (mezi tím nám Ježíšek nadělí dárky pod stromeček) Pak rozbalujeme . Večeříme až poté - tak kolem deváté.
Prostě sedíme u stolu, jíme, povídáme, děti si hrají.....postupně, jak odpadají, je ukládáme do postýlek... :D
c.
Carsa
Howgh
Howgh

5381 příspěvků
21. září 2006
Matička naše stověžatá