ADV TOP
ADV LEFT

Ten nej... největší vánoční opruz;-)

Moderátoři: Kacula, Dacanka

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Josefka » pátek 21. prosinec 2012, 08:43
Ahoj.
Mám ráda vánoce, nemůžu pochopit, jak je někdo může spojovat se stresem, blázincem, chaozem...u nás je to spíš o vzrušení a těšení a úsměvech. Ráda dárky kupuju i balím, když si udělám čas na úklid, tak je to pro mne relaxace, vařím samé mňamky a ráda se setkávám s rodinou (včetně tchýně;-))). Koledy si zpívám celoročně.
Ale bez čeho bych se klidně obešla je mytí plechů po pečení. :grr:
Já vím, že by se mi vešly do myčky ale nějak se mi příčí tam dát dva plechy a sputit program na hodinu, když v ruce to je za 2 minuty. ALe dělám to opravdu s nechutí. Jak to máte vy? Jste klasický nebalič a dárky už jen házíte do tašek nebo musíte mít na vánoce vyprané záclony ale z jejich věšení se vám dělá mdlo už na Václava?
Obrázek

Obrázek
Josefka
Howgh
Howgh

6175 příspěvků
28. září 2006
Plzeň
Příspěvekod Littlemouse » pátek 21. prosinec 2012, 08:47
Josefko, plechy šetřím důsledným používáním pečícího papíru. Já pro změnu nesnáším umývání formiček od medvědích tlapek. Myčku nevlastním a ručně je to pro mě ta nejhorší činnost spojená s Vánocemi.
Littlemouse
Howgh
Howgh

7878 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Jana12 » pátek 21. prosinec 2012, 09:07
Já nesnáším obalování kapra! Jsem celá zaprasená a kuchyň taky. Vyměním za mytí plechů:-)
Jana12
ZRNKA tým
ZRNKA tým

7509 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Nicol » pátek 21. prosinec 2012, 09:07
Nejvetsi opruz na Vanoce pro me je, ze neustale slysim, jak jsou lidi ve stresu a nemaj umyty okna.
Mne je to fuk, okna, neokna, halvne kdyz je co jist, co pit, jedle a pod ni darky pro deti.

Nejvetsi opruz z toho, co se musi delat, je ODZDOBENI stromecku na tri krale. Sundavani zamotanyho retezu a vysavani jehlicek do cervna nesnasim.

Jinak si uzivam, tesim se na pohadky, na volno, a v podstate i na to, jak lednem zacnu shazovat kila z cukrovi a salatu.....

N.
Nicol
Kecka
Kecka

1923 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Josefka » pátek 21. prosinec 2012, 09:18
Jana12 píše:Já nesnáším obalování kapra! Jsem celá zaprasená a kuchyň taky. Vyměním za mytí plechů:-)

Heč, my letos neobalujeme, manžel má dietu. :-? Takže ryba míří do trouby s citronovou omáčkou.
Josefka
Howgh
Howgh

6175 příspěvků
28. září 2006
Plzeň
Příspěvekod Inkognito » pátek 21. prosinec 2012, 09:20
že se od nás očekává, že mezi Štědrým dnem a Silvestrem navštívíme všechny živý a mrtvý příbuzný. Vánoce jsou pro mě symbolem klidu a pohody, pohádky v televizi nebo já zavrtaná s knížkou v křesle. Děti si hrají s novýma hračkama a muž si taky někde v koutě něco montí nebo zkoumá to, co dostal. Vzájemně si svoje dárky ukazujem, máme radost, že je nám prima, že jsme spolu a že nic nemusíme. No a tuhle atmosféru přerušujeme přejezdama po příbuzných, oni se zase povinně přiřítí k nám...
Já je samozřejmě vidím moc ráda, ráda okouknu jejich stromeček a jsem ráda, že i oni přijdou k nám posedět. To všechno jo. Ale přesto nejlepší Vánoce byly, když děti měly infekční nemoc a žádné návštěvy se nekonaly.

raděj inko, aby si to nikdo nemohl vzít osobně
P.
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Mamia » pátek 21. prosinec 2012, 09:22
Přemýšlím, ale nemůžu na nic přijít. Plechy mi nevadí, záclony taky ne, stromeček odzdobíme, až chceme. Trochu mi vadí mini rozpočet na dárky pro tolik lidí, ale zase se z toho vyvinula nádherně tvořivá nálada - každý tu něco tajně kutí a je nám dobře.
Mamia
Klevetnice
Klevetnice

3414 příspěvků
02. březen 2011
Příspěvekod Josefka » pátek 21. prosinec 2012, 09:22
Nicol, nám vždycky v prosinci pár lidí slíbí, že se přijede podívat na stromeček a tak ho tu máme ustrojený s klidem třeba do března. Výhoda jedle od táty z lesa, nepadá. ;) a pálíme ho slavnostně začátkem léta (sejde se tradičně pár přátel, na pivo a grilovačku). Jinak perfektní vynález je lino :D
Josefka
Howgh
Howgh

6175 příspěvků
28. září 2006
Plzeň
Příspěvekod Vladimira » pátek 21. prosinec 2012, 09:27
Josefka píše:Ahoj.
Mám ráda vánoce, nemůžu pochopit, jak je někdo může spojovat se stresem, blázincem, chaozem...

Když jsem osamělá bezdětná chodila do práce, tak přesně to pro mně Vánoce představovaly. Nevidím na tom nic nepochopitelného. Když je nedostatek času a všichni se můžou pominout z termínů, tak člověku celé Vánoce s rozsvícenejma očičkama akorát tak lezou na nervy a zdržují.

Jinak teď mi nic neva. :D Zvlášť když letos nemusíme na svátky 300 km k muž. rodičům ;)
Vladimira
Howgh
Howgh

15474 příspěvků
07. červen 2009
Příspěvekod Palcerik » pátek 21. prosinec 2012, 09:29
Plechy nemeju, mám pečicí papír. Záclony vrazim do pračky, a mokré zas pověsím. Balení kapra mi taky nevadí. Nejmíň ráda asi dělám salát, je to zdlouhavý... A nebaví mě moc balit dárky, neb mám volšové ruce :)
Palcerik
Kecka
Kecka

1992 příspěvků
26. září 2010
Praha
Příspěvekod Charmy » pátek 21. prosinec 2012, 09:33
Já už se taky moc těším, plechy nemyju, vykládám pečícím papírem a když už se nějak zašpiní, tak plech položím do horního koše v myčce na hrnky a sklenice, zatím se vždy vše umylo :-) Obalování kapra mě taky nebaví.

Jediné, co mě docela štve je, že tchýně s tchánem nějak vánoce neslaví, prostě se jim nechce, říkají, že vlastně asi nebude ani stromek, protože mají ozdoby někde na půdě, že stejně půjdou brzy spát a celkově jsou znudění. Přitom jsou zdraví, fin.zajištěni a vlastně jim nic neschází. Snažili jsme se je pozvat, ale na vše je odpověď, ale já nevím, co vlastně bude. Takže tento přístup mi vadí. Dětem dárky kupují, jen tedy netušíme, jak je předat, když k nám se jim nechce a doma nic neslaví a vlastně nás ani nezvou.
Charmy
Treperenda
Treperenda

1377 příspěvků
10. únor 2011
Mezi horama
Příspěvekod Petraj » pátek 21. prosinec 2012, 09:35
Nemám ráda odstrojování stromku (ale zdobení mně baví, čeká mně to dneska :hura: ) a taky sundávání vánočních dekorací. Nejhorší jsou okna, všechny mám polepený papírovýma vystřihovánkama a protože jsou dost pracný, musí vydržet pár let, takže je musím z okna sundavat hoooodně opatrně.

Ale největší opruz letos bude to, že už v 17.30 musím být nastoupená v práci na noční. :roll: A ještě k tomu o hodinu a půl dřív než normálně.
Petraj
Diskutérka
Diskutérka

2275 příspěvků
21. září 2006
Česká Lípa
Příspěvekod Janinkad » pátek 21. prosinec 2012, 09:35
Já se letos tááák těším! Mám co mám, co nemám, dohánět nehodlám.
Jediný co mi ty vánoce hatí (ale nevim jestli to nazvalt opruzem) je moje maminka, která je z toho všeho vystreslá, nic nestíhá (je pracovně velmi vytížená) a ačkoliv všechnu přípravu obstarávám já (ona má teda za úkol dárky, který jí pak zabalím), tak furt naléhavě fňuká jak ty vánoce nesnáší. Sice chápu proč ten pocit má, ale i tak mi to je fakt hrozně moc líto.
Janinkad
Drbna
Drbna

4126 příspěvků
12. prosinec 2007
Příspěvekod Wingec » pátek 21. prosinec 2012, 09:36
největší vánoční opruz je stříhat pečící papír na plechy
já to tak nenávidím!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wingec
Howgh
Howgh

9774 příspěvků
27. září 2006
Brno
Příspěvekod Inkognito » pátek 21. prosinec 2012, 09:40
Charmy píše:Jediné, co mě docela štve je, že tchýně s tchánem nějak vánoce neslaví, prostě se jim nechce, říkají, že vlastně asi nebude ani stromek, protože mají ozdoby někde na půdě, že stejně půjdou brzy spát a celkově jsou znudění. Přitom jsou zdraví, fin.zajištěni a vlastně jim nic neschází. Snažili jsme se je pozvat, ale na vše je odpověď, ale já nevím, co vlastně bude. Takže tento přístup mi vadí. Dětem dárky kupují, jen tedy netušíme, jak je předat, když k nám se jim nechce a doma nic neslaví a vlastně nás ani nezvou.

Ježiš,to je přesně o mých rodičích! ale fakt do detailu
Co s tím?
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006