ADV TOP
ADV LEFT

Adventní kalendář-tipy

Moderátoři: Kacula, Dacanka

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Janika3 » pátek 22. listopad 2013, 09:55
Objevila jsem Ameriku! i dvouleté dítě prý může mít kalendář, aby nebyl z "čokoládové cukrovinky, obsah kakaa 1,5%" .
Pokud si nestřežíte super tajemství, o jakých kalendářích víte? Jaké se vám osvědčili? CO do nic cpete?
Znám jen pytlíčky na mašličce (odvazujete vypatlané?) a ušítý kapsář každý rok stejný. Co dovnitř? Prý hračky-jako co například v počtu 24? :palma: .
Díky za nápady, určitě hoďte tipy i pro starší. Díky J
Janika3
Krafařka
Krafařka

637 příspěvků
07. prosinec 2010
Příspěvekod Leniska » pátek 22. listopad 2013, 10:03
Leniska
Howgh
Howgh

5979 příspěvků
13. říjen 2007
Valašsko
Příspěvekod Trixl » pátek 22. listopad 2013, 10:09
Na co adventní kalendář pro prcka? Na sladkosti mi to přijde ještě brzy, ale možná dostanete k Mikuláši od některé příbuzné. Ja se jen divím, že nás rodiče okolí tlačí i do neuvěřitelných krávovin, že se jako bez toho neobejdeme, že dítě bude šťastnější, spokojenější ...
Staršáci dostali adventní kalendář až ve škole a jen proto, že ho dostali od babičky. Pak když už ho měli staršáci mladšákům taky pořizuju, ale dvouleťákovi bych do něj ještě nic nedávala, vůbec bych nic takového nepořizovala.
Letos mě inspirovalo BC sehnala jsem Kouzelný kalendář na poslouchání, jsem hrozná matka, ani žvejkačku nedostanou :)
Naposledy upravil Trixl dne 22. listopad 2013, 10:12, celkově upraveno 1
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Kasia » pátek 22. listopad 2013, 10:12
Nechtělo se mi vyrábět 24 pytlíčků, tak jsem dětem ušila TOTO.

Když usnou, tak jim tam každý večer něco hodím a ráno si to vyberou. Důležité je nezapomenout. Ale i když zapomenu, dá se něco vhodit ve chvíli, kdy odejdou do koupelny :palma: .

Dávám, co mám po ruce - musli tyčinku, bonbon, kinder vejce, perníček, jablíčko, mandarinku, banán, malou hračku, oblečení (dcera potřebovala spodní prádlo, tak ho dostala do pytlíčku). Dále tam měly nové zubní kartáčky...ono se vždycky něco najde.

A jednou se tam objevil vzkaz "Včera jste hodně zlobily, dnes v pytlíčku nic není." :D :D :D
Kasia
Howgh
Howgh

5918 příspěvků
21. září 2006
Olomouc
Příspěvekod Trixl » pátek 22. listopad 2013, 10:16
Máme na zeď, koupený, aby nám babička nenosila ty jakočokoládové, navíc kluk to nesmí tak jen smutně koukal na sestry. Jenže i když jsem jim dala jen po bonbonu, tak na něj i ten jeden bonbon navíc a pravidelně měl vliv, rozjel se neklid.
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Swetlex » pátek 22. listopad 2013, 10:18
Máme šitej s kapsičkama, už kolikátou sezónu. Mají ho společný, dovnitř občas malou čokošku, sušené ovoce, nebo pro staršího hašlerku. Proložené legem (figurky, kostky - to se osvědčilo hodně). Letos to teda vypadá na čisté lego, uvidíme, jestli stihne dorazit.
U toho dvouleťáka bych pořídila krabici duplo kostek a jela ;-)
Swetlex
Kecka
Kecka

1757 příspěvků
30. srpen 2007
Praha
Příspěvekod Littlemouse » pátek 22. listopad 2013, 10:19
Kasia píše:
A jednou se tam objevil vzkaz "Včera jste hodně zlobily, dnes v pytlíčku nic není." :D :D :D

skvělá inovace :-D
Littlemouse
Howgh
Howgh

7878 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Melibea » pátek 22. listopad 2013, 10:31
Kasia píše:Důležité je nezapomenout.

Upozornění v mobilu?
Máme klasický kapsičkový, dávám různé bonbony apod., děti vždy prvního všechno vysypou a prohrabou, vybírají si, na konci hlásí, že "tohle nechtějí". :grr: Takže tenhle nápad se mi moc líbí, samozřejmě včetně originálního vzkazu... Asi to letos udělám tak, že vždy dám jednu věc do příslušné kapsičky. Díky za inspiraci.
Melibea
Drbna
Drbna

4268 příspěvků
22. září 2006
Východní Čechy
Příspěvekod Littlemouse » pátek 22. listopad 2013, 10:41
Melibea píše:
Kasia píše:Důležité je nezapomenout.

Upozornění v mobilu?
Máme klasický kapsičkový, dávám různé bonbony apod., děti vždy prvního všechno vysypou a prohrabou, vybírají si, na konci hlásí, že "tohle nechtějí". :grr: Takže tenhle nápad se mi moc líbí, samozřejmě včetně originálního vzkazu... Asi to letos udělám tak, že vždy dám jednu věc do příslušné kapsičky. Díky za inspiraci.

My máme již řadu let pytlíčkový s tím, že 1.12. se objeví kalendář s 24 ( nyní již s 3x24) plátěnými pytlíčky, ale prázdnými. A vždy přes noc se ve třech kapsičkách něco objeví. Ty příslušné pytlíčky odvážou, prázdné zůstávají viset. Naplnit hned všechny, tak ho vyberou první den.
Littlemouse
Howgh
Howgh

7878 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Novire » pátek 22. listopad 2013, 10:48
Máme šitý, 24 kapsiček, dostávají společně do jedné kapsy. Přes rok sladkosti téměř nejí, už teď se na něj těší. Dostávají lipo, jeden bonbon, malé mentosky, žvýkačku.
Skoro dvouleťák dostane sušené brusinky, meruňky, sušenky, křupky. Jen se netěším, jak mu budu vysvětlovat, že je jen jeden příděl dennně :palma:
Tobiáš *06/2007
Anika *08/2009
Simon *02/2012
Novire
Treperenda
Treperenda

1211 příspěvků
13. listopad 2007
Zastávka
Příspěvekod Rysavka » pátek 22. listopad 2013, 11:49
My máme krabičkový - vyrábí babi. Vezme 24 krabiček různě velkých co se kde doma posbírá (od čase, sýrů, léků apod.) a do nich něco dá - malé čokoládičky, bonbonek, pro holky sponečky, gumičky, razítka, puzzle (na konci pak můžou poskládat obrázek). Zabalí jako dárečky. Já je pak všechny navěší ma zábradlí a každý den se jeden rozbalí. Děti máme tři - krabiček je 24 - v jedné krabičce je to pro všechny tři. Letošní už máme doma. Mlaďoch už by nejraději rozbaloval, páč ví že ho máme doma, že ho babi dělala. Snad ho ubráním :-)
Markétka 02/2006 - Maruška 04/2009 - Martínek 09/2010
Rysavka
Diskutérka
Diskutérka

2258 příspěvků
24. září 2006
Velké Přílepy
Příspěvekod Gondwana » pátek 22. listopad 2013, 11:54
Zvu tě na moje tvořivé stránky, předevčírem jsem vymyslela kalendář, který budu dělat s dětmi v pondělním výtvarném kroužku. Moje devítileťačka je z něho nadšená, třeba potěším víc kreativních maminek a dětí.
Odkaz na Sojsinku je dole v podpisu :mnam:
Gondwana
Howgh
Howgh

6509 příspěvků
27. září 2006
Nejtmavější město na Bečvě
Příspěvekod Raady » pátek 22. listopad 2013, 12:52
Leniska píše:Co perníčky?

Ty jo Leni, to si mi to nemohla poradit dříve, než jsem začala háčkovat piditaštičky? :D
Raady
Howgh
Howgh

7070 příspěvků
17. březen 2008
Příspěvekod Trixl » pátek 22. listopad 2013, 13:25
Kostky jsou super nápad :hura: u nás se to už asi neužije, děti velký, ale skvělý.
Dárečkové krabičky :hura: taky skvělé dyť těch malých krabiček i od léků se za rok posbírá hafo.
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Leniska » pátek 22. listopad 2013, 14:18
Raady píše:
Leniska píše:Co perníčky?

Ty jo Leni, to si mi to nemohla poradit dříve, než jsem začala háčkovat piditaštičky? :D

Tak schovej perníček do taštičky :D
Leniska
Howgh
Howgh

5979 příspěvků
13. říjen 2007
Valašsko