ADV TOP
ADV LEFT

Adventní kalendář-tipy

Moderátoři: Kacula, Dacanka

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Trixl » pátek 22. listopad 2013, 14:48
Čísílko přišpendlit nebo na sucháč nebo zabalit tu drobnost do papíru s čísílkem?
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Kasia » pátek 22. listopad 2013, 14:57
Ashley píše:
Kasia píše:Nechtělo se mi vyrábět 24 pytlíčků, tak jsem dětem ušila TOTO.

Když usnou, tak jim tam každý večer něco hodím a ráno si to vyberou. Důležité je nezapomenout. Ale i když zapomenu, dá se něco vhodit ve chvíli, kdy odejdou do koupelny :palma: .

Dávám, co mám po ruce - musli tyčinku, bonbon, kinder vejce, perníček, jablíčko, mandarinku, banán, malou hračku, oblečení (dcera potřebovala spodní prádlo, tak ho dostala do pytlíčku). Dále tam měly nové zubní kartáčky...ono se vždycky něco najde.

A jednou se tam objevil vzkaz "Včera jste hodně zlobily, dnes v pytlíčku nic není." :D :D :D

Ten vzkaz je dobrej :D Ale nějak mi uniká smysl, když vlastně na tom jednom pytlíku nevidí kolik dní je do Vánoc...

Dělala jsem pytlíčky loni. Děti měly 4 roky a 18 měsíců. Pro tak malé děti čísel netřeba. Pro ně bylo stejně hlavní, co v pytlíčku najdou místo toho, za jak dlouho už budou ty vááánoce. :D :D :D

Navíc v bytě 2+1 není tolik místa. Byla to dobrá úspora. Každý to měl na své židličce a nezavazelo to.

Zakladatelka má taky malinké dítě čísel neznalé. Psala jsem to pro inspiraci. ;-)
Kasia
Howgh
Howgh

5918 příspěvků
21. září 2006
Olomouc
Příspěvekod Kacous » pátek 22. listopad 2013, 16:13
Letos jsem ušila tohle - látka koupená v metráži už nachystaná, jen rozstříhat a přišít ;-)
Obrázek

Akorát ty kapsy jsou hrozně úzký, příští rok asi vymyslím něco jiného ;-)
Budu tam dávat drobnosti, sice ještě nevím jaký, protože drobnosti nesnáším :D Ale třeba ponožky, sušené ovoce, občas nějakou sladkost a tu Duplo už jsem taky vymyslela ;-) Akorát se tam asi nevejde.
Obrázek
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Vlasinka » pátek 22. listopad 2013, 18:13
Já kdysi koupila hotový filcový nebo tak něco - má to hlavu jako Ježíšek pak jakoby dlouhé tělo - obdelník a postupně jsou tam "kapsičky" s čísly ( na zasunutí, otvory ze stran a dole a nahoře přišité) a dole pod poslední kapsičkou jsou nohy. Je to moc hezké. Ještě má ruce. Kapsičky jsou tak pidi, že se tam vejde tak bonbon a my to vymyslely s dcerou tak, že si tam posunuje kolík s Ježíškem.
Vlasinka
Kecka
Kecka

1572 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Zuzajda » sobota 23. listopad 2013, 00:28
já jsem loni ušila molitanový věnec (kruh) a na něj našpendlila balíčky, pro starší dobrůtky, pro tehdy 1,5 roční Magformers, letos asi dobrůtky, proložené drobnostmi a nejspíš došiju látkové pytlíčky, loňské balení do papíru byl "vopruz"
jen tedy s více dětmi doporučuji navyšovat průměr, takhle náš "kalendář" vypadal až po dvou dnech, jinak to byl jeden velký hrozen bez díry uprostřed :-?
Obrázek

a ještě koluje na FB tenhle inspirativní odkaz:
http://www.keliwood.cz//aktuality/adven ... map=%5B%5D
Zuzajda
Moderátor látkovek a nosítek

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Zuzajda » sobota 23. listopad 2013, 00:38
a pak je ještě pěkný nápad ušít (či jinak vytvořit) strom s knoflíky a do kapsiček dát ozdobičky a ty pak každý den věšet
první, který jsem našla na pinterestu, ale je tam toho plno:
http://www.itstaylormade.com/2010/12/i- ... ished.html
Zuzajda

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Brumlala » sobota 23. listopad 2013, 09:21
Já mám ušitý takový obyč kapsář, kapsičky jsou malé akrorát na papírek se vzkazem a úkolem. Holky si pak hledají dáreček někde po domě (v kapsičce mají plánek, obrázek místa, puzzle apod.).
B 15.3.2007-3.690g,51cm, K 21.6.2009-3950g,52cm, R 31.8.2012-4270g,53cm
Obrázek
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Brumlala
Krafařka
Krafařka

837 příspěvků
31. srpen 2010
Příspěvekod Jezule » sobota 23. listopad 2013, 11:05
Viděla jsem kdysi film, myslím, že byl skandinávský, a tam holčička otevírala každý den okýnko kalendáře, v okýnku byla vidět část velkého obrazu (třeba hvězdička, strom nebo lyžař v zasněžené krajině), který byl ve spodní vrstvě. Od té doby uvažuju, že bych něco takového vyrobila, ale nějak není čas a hlavně fantazie.

Ty nápady, co tu prezentujete jsou super. A hlavně, holky, co tvoříte, jste neuvěřitelně šikovné!
Jezule
Treperenda
Treperenda

1387 příspěvků
22. duben 2008
Východní Čechy
Příspěvekod Brum » sobota 23. listopad 2013, 17:17
Gondwana píše:Zvu tě na moje tvořivé stránky, předevčírem jsem vymyslela kalendář, který budu dělat s dětmi v pondělním výtvarném kroužku. Moje devítileťačka je z něho nadšená, třeba potěším víc kreativních maminek a dětí.
Odkaz na Sojsinku je dole v podpisu :mnam:

Nějak mě nefunguje odkaz, můžeš ho dát přímo do diskuze?
Brum
Kecka
Kecka

1815 příspěvků
20. listopad 2006
Brno
Příspěvekod Janika3 » sobota 23. listopad 2013, 19:21
Dvakrát se mi to neodeslalo :palma:
Díky, začínám chytat představu, o čem že to všichni mluví.
Perníčky-nádhera.U některých přemýšlím, jestli se mají loupat třeba šupiny z kapříka? aby to pak stále vypadalo pěkně :)
Sojsinku jsem zběžně nenašla. Buď jsem zrychlená, nebo už ťulpas.
Kasio-ten vzkaz nemá chybu :D Jinak je pravda, že jeden pytlík nesplňuje to odpočítávání do Vánoc, ale stejnej problém mám i s ostatníma kalendářema v celku (dohledávání, kolik kapsiček ještě není otevřených...jsem vždycky sežrala čokoládku a šla prudit rodiče, ať mi to řeknou :D )
Zuzajdo-nádhera. Jak váš, tak do budoucna domečky, ale ten bez sladkostí-ozdobičkovej má vážně něco do sebe. Moc díky
Jezule-Obrázek a okýnka-jak to pak dá dohromady celek? svrchní díl se sundá? nebo zůstane dělený v mřížce řekněme jako u čokoládičkového koupeného?

Je to krásné... :)
Janika3
Krafařka
Krafařka

637 příspěvků
07. prosinec 2010