ADV TOP
ADV LEFT

SEznam vánočních dárků

Moderátoři: Kacula, Dacanka

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Luuuca » čtvrtek 29. listopad 2018, 15:36
Koukám že tahle sekce pěkně umírá :-)
Jak si říkáte o dárky? U nás od loňska používáme reklamní aplikaci, takže navzájem sdílíme wishlisty. Dvojčatům jsem vytvořila seznam s dárky, který sdílím babičkám, takže je menší riziko že dostaneme další plastovou skřehotavou hračku :-)

Co vy? Jaký nejhorší vánoční dárek jste dostaly? :-D Říkáte si o dárky na "férovku", nebo preferujete překvapení před praktičností dárku?

reklama odstraněna moderátorem
Luuuca
Pískle

3 příspěvků
01. listopad 2017
Příspěvekod Katest » čtvrtek 29. listopad 2018, 15:42
My žádnou vámi propagovanou aplikaci nepoužíváme, máme s puboši na ledničce list, kam si každej napíš, co chce. maloš tomu ještě nerozumí.
Katest
Treperenda
Treperenda

1047 příspěvků
12. září 2010
Příspěvekod Pepro » čtvrtek 29. listopad 2018, 20:49
u nás všichni píšeme dopis Ježíškovi.
Děti ho dávají za okno, já i manžel posíláme email i s odkazem (já mu, on mně).
Taky naznačuju, významně upozorňuju, nicméně opravdu se velmi moc těším na překvápko. A sama překvápka chystám. A ráda. Bez něj by to nebylo ono. Většinou dostanu něco, co jsem si nepřála, co by mě ani nenapadlo si přát. A někdy je to pěkná blbost, o které bych si za normálních okolností v obchodě řekla "pane bože, kdo tohle kupuje???" ha, a on to klidně může být i můj muž...

nejhorší dárek?
když jsem cca v 11ti letech dostala od babičky utěrky. to jsem i ořvala.
nepotěší mě dárky ryze praktické, které bych si stejně pořídila (nedejbože musela pořídit) a nemají nic navíc oproti tomu, co bych si pořídila já.
a co vyloženě nesnáším - tak praktické dárky, které slouží všem a dostane ho jeden a ještě má předstírat radost. Fakt nechápu, jak si moje kolegyně může přát vysavač a její manžel gumy na auto. To pro mě není dárek k Vánocům, to je degradace a úplné pozbytí smyslu vánočního dárkování. Za mě - nejdůležitější je se v tom předvánočním shonu zastavit a zamyslet se, čím a jak udělat svým blízkým radost. Nakonec člověk zjistí, že to vůbec není o penězích, množství nebo velikosti balíčku, ale o nápadu, myšlence a hlavně naslouchání těch blízkých...
Pepro
Klevetnice
Klevetnice

3866 příspěvků
16. leden 2009
JM
Příspěvekod Vladimira » čtvrtek 29. listopad 2018, 23:38
Já to nechávám osudu. A byla bych ráda, kdyby i děti, ale nějak se jich chytil zvyk psát Ježíškovi (my jako děti nic takového nedělaly), a akorát jsem z toho ve stresu, další nákupní seznam krom obvyklého "jogurty, brambory, mrkev". V souvislosti s obdarováváním mi seznamy nesedí...
Vladimira
Howgh
Howgh

15470 příspěvků
07. červen 2009
Příspěvekod Katest » pátek 30. listopad 2018, 07:46
Pepro,
já mám třeba na svém listu robotický vysavač (a sušičku, ale tu nedostanu). Máme s mužem oddělené hospodaření a on s takovýma věcmi ze své podstaty nesouhlasí. Pokud mi to tedy koupí, znamená to, že a) mu na mě záleží natolik, aby se překousl a za b) nebudu je platit já ze "svých" peněz.
Pro někoho to není dost dárkový, ale já se starám z 90% o domácnost a mám elektronické serepetičky fakt ráda.
A určitě dostanu nějakou knížku nebo serepetičku pro radost (aspoň od dětí).
Katest
Treperenda
Treperenda

1047 příspěvků
12. září 2010
Příspěvekod Ame » pátek 30. listopad 2018, 08:00
u nás nejsou seznamy, Ježíškovi se napíše. celoročně minimalizuju návštěvy obchoďáků s dětmi, ale je fakt, že skoro každý rok beru domů z kraje prosince vánoční hračkový katalog a nechám je se pár dní na něm vyřádit, než ho vyhazuju. poslouchám, přemýšlím, přetavuju do vlastních představ.

mezi dospělými občas na domluvu dojde, většinou z bezradnosti se nakonec v případ nouze nejvyšší dotyčného zeptáme.

ale mám jednu extra dárkovou výjimku - jsme 4 sourozenci a máme dohodu, že si každý z nás k vánocům "od ostatních" sám pořídí, co si nejvíc přeje :makeup:
Ame
Howgh
Howgh

6229 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Pepro » pátek 30. listopad 2018, 19:21
Katest píše:Pepro,
já mám třeba na svém listu robotický vysavač (a sušičku, ale tu nedostanu).

jo, roombu bych si taky přála - ale rozhodně ne k Vánocům. Případně by na něm muselo být napsané "všem" - nikoli tak, že by se tím zaplácly všechny dárky pro mě (protože se snažíme dodržovat stejnou cenovou relaci pro všechny a takhle drahé dárky si prostě nedáváme ani omylem)
Jako chápu ty Tvoje důvody, ale já vánoční dárky nebo spíš jejich smysl chápu jinak - zcela osobní, něco, po čem člověk touží a sám si to nekoupí nebo koupi stále odkládá kvůli čemukoli důležitějšímu.
ale jak říkám, chápu to (nebo spíš respektuju), že to jiní mají jinak. Však proč ne :sunny: Hlavně ať jsou šťstný a veselý a my šťastní a veselí 8-)
Pepro
Klevetnice
Klevetnice

3866 příspěvků
16. leden 2009
JM
Příspěvekod Josefka » sobota 01. prosinec 2018, 15:34
Ad vysavač. Vůbec bych se nezdráhala ho odbdržet k vánocům. Pepro, jestli to někdo zvažuje, neber mu to :-D Já ho dostala před 3 lety právě pod stromeček s mírnými rozpaky. Jenže po počáteční nedůvěře se nakonec stal mým největším přítelem. poslouchá víc než děti, dělá mi jen radost. Mluvíme na něj, opečováváme jako člena rodiny. A on je spolehlivý, samostatný...prostě miláček. Je jen můj a neměnila bych ho za žádné osobní dárky typu "šperky, voňavky, blůzičky".
Nesrovnávat s kuchyňským robotem ;-)
Josefka
Howgh
Howgh

6175 příspěvků
28. září 2006
Plzeň
Příspěvekod Barci » sobota 01. prosinec 2018, 18:45
Pepro, nekde se treba musi koupit nive gumy, je to nutnost, ale uz neni na darek, tak se to vezme jednim smahem.
Moje mamka vzdycky lamentovala, ze si za penize k narozeninam nekupuji nic jen pro sebe, ale ja bych jinak na ten robot proste nemela penize. Dokonce si preji zimni zachranny autobalicek (skladaci lopata, plasty pod kola, startovaci kabely...) sama si to nekoupim, protoze je mi celkem lito tech penez za neco co mozna vyuziji za par let, mozna nikdy, ale pri tom u nas v podhuri s vyjezdy do hor, by bylo fajn mit neco takoveho v aute.
Uplne nejradeji mam prakticke a hezke veci, treba ted jsem si rekla o dreveny pribornik na stul. Ale rada se necham i prekvapit a to treba prave tou vonavkou nebo kosmetikou.

Deti pisou dopis jeziskovi, s prarodici a jejich otcem si zavolame a dohodneme se co kdo koupi, nedrzime se striktne dopisu, treba synovo prani "dron, ale minimalne za 2.5tis, jinak je to smejd co nema ani cenu kupovat" nebude vyslyseno :D
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3568 příspěvků
19. listopad 2008