ADV TOP
ADV LEFT

Opruzeny krcek

Vše od narození do roku dítěte
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Gabuš » středa 07. květen 2008, 10:01
klid nejsi spatna matka jen tochce mazat - klidne nekolikrat denne asi celkem jedno cim ale pudr je dle meho k nicemu- olejicek bepanthen indulona infadolan asi celkem cokoliv- Madlenka ma od narozeni tři krky chi a i ted v roce a pul ma tri faldiky- na jinem mimcu jsem to nevidela ale ji se to drzi furt(uz mam uchylku koukat na krky jinym detem ale takhle velike deti jsem nevidela s trema krkama :roll: - Dr mi rekla ze horsi by byly tri brady :D ) takze to znam- a fakt pomaha mazat- neboj to se zahoji
Gabuš
Treperenda
Treperenda

1291 příspěvků
22. září 2006
Liberec
Příspěvekod Klarkan » středa 07. květen 2008, 10:55
Ahoj,
přesně tohle měl prcek první léto taky. Zateklo mu mlíko na faldíky na krku a měl to rudé.
Nám úžasně pomohl červený Aviril Baby-krém s pudrem. Už ho nevyrábějí, náhrada by měla být tohle:
http://www.bytfit.cz/indulona-baby-50g- ... urem-i863/
ale vyzkoušené nemám. Také pomáhají obklady z řepíku.
Klarkan, Lukáš 06, Jakub 08
Klarkan
Treperenda
Treperenda

1171 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Pavla » středa 07. květen 2008, 10:59
Ahoj holky, tak tolik rad jsem ani necekala. Opravdu moc dekuji. My pouzivame na prdelku Weledu a Bepanthen tak snad neco zabere a jeste zkusim ten caj. POkud nepomuze ani to tak se chystame tento tyden do Cech taze bych koupila jak doporucujete ten Imazol. Diky za uklidneni ze je to normalni. P.
Obrázek
Obrázek
Pavla
Klevetnice
Klevetnice

3895 příspěvků
23. září 2006
Nemecko/Morava
Příspěvekod Nany » středa 07. květen 2008, 11:11
Ahoj Pavli taky máme opruzený krček , ze začátku jsem z toho byla neštastná , protože jsem měla pocit že i Šimonek jakoby smrdí jak se pod tím krčkem potil a když si blinknul zateklo mu tam , no děs, tak sem zkoušela mastičky a nic moc :( , takže fakt mín oblíkám ,krček větrá a mažu obyč kremém. Už je to o hodně lepší , ale mi už se hodně převalujeme na bříško a začíná lozit takže doufám že brzy bude po potížích. ;)
Nany
Krafařka
Krafařka

809 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Kokhina » středa 07. květen 2008, 11:14
Imazol-supr věc... ;)
Kokhina
Diskutérka
Diskutérka

2313 příspěvků
13. prosinec 2006
Mělnické Vtelno
Příspěvekod Radunka » středa 07. květen 2008, 12:14
Pavlo - znám moc dobře... nám dr. radila obklady z řepíku (koupí se v lékárně jako čaj) a mazat Imazol krém pastou.
Když ležela na zádech třeba pod hrazdičkou, tak jsem ji jakoby pod krček dávala smotanou plínku, aby byla trochu zakloněná a větralo to.

Teď zas bojujem s opruzením zadečku :roll: , minulý týden se pokajdila a já to nezjistila hned a chudince se na prdelce "vydřel" flíček a byla celá červená. Náše záchrana Weleda tentokrát nepomohla, zachránil nás opět Imazol ;)
Anetka 1/2007
Terezka 7/2009
Sárinka 10/2012
Radunka
Diskutérka
Diskutérka

2650 příspěvků
21. září 2006
Chrudimsko
Příspěvekod Eviska22 » středa 07. květen 2008, 12:15
Naše malá hodně slintala a krček i brada byly rudé jak blázen. U dr jsme s ní byla, aby nedostala nějakou infekci. Dostala Lipobasi, mazat 4x denně, je to mastné a zabraňuje vlhku přijít na kůži. A když to měla fakt div ne do krve, dostala od dr. kortikoidovou mast. Ale jen na 2 namazání a bylo to hned pryč
Eviska22
Žvatlalka
Žvatlalka

254 příspěvků
14. červenec 2007
Příspěvekod Pavla » středa 07. květen 2008, 17:47
Ahoj holky,

tak zatim omyvam hermankem a co jsme prisly z venku tak je to o dost lepsi. Tak doufam ze to tak pujde dal. JInak nad tim Imazolem fakt premyslim asi bych ho v domaci lekarnicce mela mit, clove nikdy nevi kdy se bude hodit.
Ja kdyz ji to ale ted natru necim mastnym tak se ji to jeste zhorsi tak nevim. Ten hermanek zatim zabira uvidime zitra po noci jak to bude vypadat.
P.
Obrázek
Obrázek
Pavla
Klevetnice
Klevetnice

3895 příspěvků
23. září 2006
Nemecko/Morava
Příspěvekod Yvča » čtvrtek 08. květen 2008, 15:01
Na opruzeniny je nejlepší řepíkový čaj, ale asi jdu s radou pozdě :-?.
Yvča
Klevetnice
Klevetnice

3048 příspěvků
16. červen 2007
Příspěvekod osudek » úterý 18. listopad 2014, 14:53
Pavla píše:Ahoj holky,

pripadam si jako spatna matka ze se o malou spatne staram. Vzdycky bojujeme s mytim a utiranim krcku. No a tak se stalo ze vcera jak si ublinkla tak ji to zateklo az do tech faldiku na krku a ja jsem si toho nevsimla, v tom vedru ji to teda udelalo peknou paseku a ze ma ted uplne zarudlou kuzicku a ja nevim co s tim . Jit s tim k dr. ? Napadlo mne omyvat hermankem a pak foukat fenem aby se ji to vysusilo. Poradite neco prosim ??? P.

Opruzený krk nebo opruzený zadeček - obojí je nepříjemný a obojí jsem taky už řešila. Když byla opruzenina hodně velká, mazala jsem Sudocremem (stačily 2 dny) a po vymizení opruzeniny Bepanthenem, aby se pokožka zahojila a byla zase vláčná (ten používám na zadeček běžně, na faldíky různě po těle většinou jen v horkých dnech, kdy se syn více potí).
osudek
Pískle

17 příspěvků
17. srpen 2014