ADV TOP
ADV LEFT

Růst zoubků, jak ulevit od bolesti...

Vše od narození do roku dítěte
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Marketadolezelova » čtvrtek 26. červen 2008, 13:13
Ahoj, omlouvám se, možná to tu už bylo, já nenašla. Jak jste ulevovali dětem při růstu zoubků od bolesti? A jak moc vaše myšátka prořezávání bolelo?
Naše Betynka někdy docela hodně pláče a nedá se ničím uklidnit, prostě to bolí, chladící kousátka odmítá, někdy vezme vychlazenou okurku, Calgel moc nezabírá, jednou jsem dala už i Nurofen, ale to nejde pořád.
Marketadolezelova
Žvatlalka
Žvatlalka

123 příspěvků
08. listopad 2007
Praha - západ
Příspěvekod Gábinka » čtvrtek 26. červen 2008, 13:16
Barča prakticky všechny zuby omarodila:( Takže velmi často byla na něčem na bolest, protože to bylo na teplotu. Když bla v pohodě a jooo jí to bolelo, občas jsem jí ten nurofen/panadol dala. Jinak calgel, citrogrep, něco na kousání a trpělivost (haha:D )

U Anety zvažuju, že bychom zkusily třeba nějaká homeo, ale ndělám si moc iluze a radši se připravuju na nejhorší
Obrázek
BáraObrázek
AnetkaObrázek
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16436 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Aprilmouse » čtvrtek 26. červen 2008, 13:27
Řešila jsem to nedávno s doktorkou. Jířa měl zuby rychle a vůbec jsme nevěděli, že by mu něco rostlo, prostě najednou tam byly.
Míša je šílený 14 dní předem. Prostě jen brečí, slintá, a loví si ručičkama zoubky v puse. Doktorka říkala, ať se vůbec nebojím dávat mu v tom nejhorším období na noc Nurofen, což je ibuprofen v podstatě - že to je asi tak jediné, co jim opravdu uleví (samo to je v případě, že v noci nespí, což je náš případ). Všechny ty calgely atd. nic moc nepomáhají, prý z jejího pohledu to je spíš jakési placebo, které rodičům dává naději, že dětem pomáhají.... tak já nevím. Nicméně je fakt, že nurofen to u nás řeší. Jo a Nurofen zabírá na tohle víc jak Panadol prý
Aprilmouse
Moderátor diskusního fóra (Motorová myš)
Moderátor diskusního fóra (Motorová myš)

13818 příspěvků
25. září 2006
Jaroměř
Příspěvekod Lasicka » čtvrtek 26. červen 2008, 13:31
Nám vyrostolo během půl roku všech 16 zubů a bylo to dost obrečený - do doby než jsem objevila homeopatiku Chamomilla. Šimon byl přesně v obraze - ubrečenej, umrněnej, jedna tvář rudá horká, druhá světlá. Chtěl se neustále chovat, ale to nestačilo, chtěl nahoru a hned dolů, nic mu nebylo dost dobrý. Po podání cham byl do 20 minut zase normální, slezl ze mě a odplazil si hrát :-)
Lasicka
Howgh
Howgh

9063 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Romania » čtvrtek 26. červen 2008, 13:59
My máme taky všechny zuby ořvaný. Vrcholem byly všechny 4 stoličky naráz, takže kňourání, řvaní, teploty, nespaní skoro dva týdny. Na noc jsem dávala panadol, přes den mazala Kamistadem, ale to jenom když už jsem nevěděla jak ji utišit. Pozůstatkem toho je, že od té doby je na mě neuvěřitelně závislá, nechce se nechat od nikoho hlídat ani od tatínka, má hysteráky i když jdu jenom na wc. :roll:
Romania
Diskutérka
Diskutérka

2906 příspěvků
15. červenec 2007
Příspěvekod Pavlisek » čtvrtek 26. červen 2008, 14:32
Lasičko prosím v jakém ředění používáš tu cham?
Pavlisek
Howgh
Howgh

11602 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Marketadolezelova » čtvrtek 26. červen 2008, 14:36
(off topic: jak jste všechny dosáhly té spousty hrnečků? :-))
Marketadolezelova
Žvatlalka
Žvatlalka

123 příspěvků
08. listopad 2007
Praha - západ
Příspěvekod Lasicka » čtvrtek 26. červen 2008, 14:41
Pavlisku, dávala jsem CH15, ale stačila by i 9, ale tu jsem neměla. Zabírala u nás zázračně.

Marketo, musíš hodně krafat a ony Ti naskáčou :-)
Lasicka
Howgh
Howgh

9063 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Pavlisek » čtvrtek 26. červen 2008, 14:41
Marketadolezelova píše:(off topic: jak jste všechny dosáhly té spousty hrnečků? :-))

Tím že tu krafeme a krafeme a krafeme 8-)
Pavlisek
Howgh
Howgh

11602 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Pavlisek » čtvrtek 26. červen 2008, 14:43
Lasičko díky ;) A ještě prosím kolik kuliček?
Pavlisek
Howgh
Howgh

11602 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Sarah3 » čtvrtek 26. červen 2008, 14:49
Tak tohle téma teď řeším taky. Podávám malému Chamomilu CH15 jednu kuličku rozpuštěnou v MM ze stříkačky, jak mi poradila Naja. Ondra sice nemá každou tvář jinou, ale zase má průjem a protivný je maximálně a k veřeru se ještě zhorší. Někdy to zabere perfektně, dokonce dřív, než mu to podám, jen dám rozpouštět kuličku, tak Ondra usne! :D A už to trvá víc než 14 dnů a zub nikde. Nejhorší je, že nechce v noci spát...
Není to rada, spíš jsem si potřebovala ulevit, pardón. :oops:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Sarah3
Moderátor receptáře
Moderátor receptáře

4208 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lasicka » čtvrtek 26. červen 2008, 14:58
Pavlisku, já to dělala tak, že jsem hodila 3 kuličky do deci vody, nechala rozpustit a pak nabrala na plastovou lžičku a dala do pusinky. Pokud řev pokračoval, dala jsem po 20 minutách další dávku. Několikrát denně, večer vylít.
Lasicka
Howgh
Howgh

9063 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Sarah3 » čtvrtek 26. červen 2008, 15:03
Lasicko, a kolik bylo malému, když jsi mu podávala ve vodě 3 kuličky? Je fakt, že v té vodě se to nezkazí, já když to dělám z MM a Ondra se nezitím uklidní, musím to vylít...
Sarah3
Moderátor receptáře
Moderátor receptáře

4208 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lasicka » čtvrtek 26. červen 2008, 15:11
Sara: první zoubky vylezly v půl roce, pak byl měsíc klid a pak to začlo, takže někdy koncem 7. měsíce. Pak jsem s tím řešila i rozjíždějící se záněty středního ucha.
Lasicka
Howgh
Howgh

9063 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Sarah3 » čtvrtek 26. červen 2008, 15:14
A myslíš, že když je Ondrovi 5 měsíců, že bych to mohla taky zkusit? Stačí teda jen jedna lžička roztoku?
Sarah3
Moderátor receptáře
Moderátor receptáře

4208 příspěvků
21. září 2006