ADV TOP
ADV LEFT

BÍLÝ ŠUM a problémy s usínáním

Vše od narození do roku dítěte
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Broucina » středa 23. červenec 2008, 06:43
Maminky, nevíte kde je možné sehnat/stáhnout nahrávku bílý šum? Náš :mimikluk: (2 a 1/2 měsíce) má problémy s usínáním v noci i ve dne (zhoršuje se to) a taky se mi dost často a brzy budí. Usíná v náručí a nebo při kojení, ale když ho položím do postýlky tak se hned nebo po cca 5 minutách začne probouzet. Pomáhá mít puštěný fén nebo digestoř, ale už teď se bojím účtu za elektřinu a taky se mi podařilo několikrát se zapnutým fénem usnout :oops: Jestli jste některá měla stejné problémy s mimčem a řešila to podobně, jak rychle se to potom mimi odnaučilo? Mám strach, že si ho na to navyknu a později už jinak neusne / nebude spát. Ale teď je to jediná možnost, i tak spí strašně málo a já taky. Do postele si ho dávat nechci, chtěla bych aby se naučil spát v postýlce. Díky :) :) :)
Broucina
Pískle

44 příspěvků
15. leden 2008
Příspěvekod Minka » středa 23. červenec 2008, 06:49
Ahojky,
nevím jestli poradím, ale obě děti se mi taky ze začátku dost budili. Aniž bych něco věděla o bílém šumu jako uklidňujícím prostředku, tak jsme začali na noc pouštět zvlhčovač vzduchu (bydlíme v bytovce a přijde mi že máme doma dost suchý vzduch) a spaní se zlepšilo. On totiž taky jemně hučí, když je zapnutý. Když šel Jířa ve 2 letech spát do pokojíčku, kupovali jsme mu tam taky zvlhčovač, po čase se ale rozbil a je schopen spát i bez toho.
Andrejka byla na zvlhčovači nějakou dobu doslova závislá. Vždycky když se začala v postýlce hemžit, tak stačilo zapnout zvlhčovač a spala dál. Teď jí ho pouštím vždycky když usíná, ale třeba na dovolený nebo u našich ho nemá a spí taky.
ObrázekObrázek
Minka
Klevetnice
Klevetnice

3260 příspěvků
22. září 2006
Jičín
Příspěvekod Mamutik » středa 23. červenec 2008, 06:54
Ahoj, se zvukama Ti neporadím, ale když byl Jiříček menší dávala jsem ho přes den z náruče spát do polštáře a na něm flísová deka, nebylo mu to studený a byl tam takový přitulený-zapadnutý a přestal se mi při přesunu probouzet....
Ida a
Obrázek
Mamutik
Treperenda
Treperenda

1244 příspěvků
20. duben 2008
Příspěvekod Lasicka » středa 23. červenec 2008, 07:01
Ahoj, a zkoušelas zavinovat podle Karpa? Starší mi právě taky špatně spával, mladšího jsem začala zavinovat a bylo to úplně něco jinýho, nebudil se, spal krásně. A co zkusit na rádiu vychytat šum mezi frekvencemi? To by nemuselo být tak drahý?
Lasicka
Howgh
Howgh

9063 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Broucina » středa 23. červenec 2008, 07:11
Minko,
zvlhčovač máme, ale hučí úplně potichounku, to by asi nepomohlo. Ale večer to vyzkouším. ;)

Mamutíku,
taky dobrý nápad, já ho fleeskou přikrývám, ale můžu zkusit i něco pod něj. ;)

Lasicko,
Karpa jsem si půjčila minulý týden v knihovně a čtu si v něm, když prcek dovolí :D . Zavinování jsem zkoušela, když jsme přijeli z porodnice. Párkrát to vyšlo, ale potom se v tom začal vztekat a nepřestal, dokud si neuvolnil ručičky a nebo jsem ho nevysvobodila. Ale možná jsem to nedělala správně, uvidím až se k tomuto tématu v knížce dostanu. ;)
Broucina
Pískle

44 příspěvků
15. leden 2008
Příspěvekod Lasicka » středa 23. červenec 2008, 07:16
Broucina: někomu to prý nevyhovuje, ale většina dětí se vzteká jen zpočátku, než pochopí, že jim je tak dobře. Ale je to teda docela kumšt zavinout tak, aby se nevymotal :-)
Lasicka
Howgh
Howgh

9063 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Lindusa » středa 23. červenec 2008, 08:38
BROUCINO, ja bych se nebala, aby sis mimco na bily sum nenavykla, ono totiz navykle je uz z briska. My sumeli pro Alli asi 7 mesicu a bylo to bez problemu, kdyz jsme prestali. Nestahovali jsme na netu teda nic, ale meli jsme hracku s white noisem a take houpacku. Zavinovali jsme rovnez a to do cca 5 mesicu. U nas se Karp fakt hrozne osvedcil, nedam na nej dopustit. Jinak dej do vyhledavace (nejlepe google) white noise a urco neco najdes. L.
Lindusa
Howgh
Howgh

9673 příspěvků
22. září 2006
USA, VA
Příspěvekod Sisina » středa 23. červenec 2008, 09:14
Broucina - u nás se usínalo výhradně u fénu, celá rodina tomu nevěřila, že je to možné. Řev, fén, ticho, spánek. Je pravda, že občas jsem taky v noci usla se zapnutým fénem na pár minut. Později jsme ho naučili na hudbu (Dan Bárta, Illustratosphere) a uspávali u toho. Docela to šlo.

Každé dítko je však jiné, takže vyzkoušet. Však si nahraj fén na pásku. Jestli teda takové archaické zařízení ještě máte :)

Že si navykne na fén to se neboj, od určitého věku již nebude potřeba. Když byl starší, tak se dokonce fénu jednu dobu bál, když jsem se fénovala, vysavače jak by smet - a to dřív by u něj kliďo usnul.

Hodně pevné nervy a vydržať, zlepší se to.

sisina a jednoročák
Sisina
Krafařka
Krafařka

798 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Nenicka » středa 23. červenec 2008, 09:26
Příspěvekod Amazonka01 » středa 23. červenec 2008, 09:53
Krásně šumí kolotoč od Sassy,nebo jsme pouštěli větrák...
"Na tragickej život jsem já pes!"
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Rusalka » středa 23. červenec 2008, 10:27
Kopiruju od sousedu, sem si nevsimla, ze je to i tady :-).
Kolotoc nad postylku s bilym sumem je treba tenhle od Sassy:
Obrázek
Je teda drazsi, ale muzes na nem vymenovat tri druhy tech zavesnych predmetu (podle stari mimina) a pak muzes sundat cele to rameno a nechat v postylce jen hraci strojek prckovi na hrani :-).
Rusalka
Diskutérka
Diskutérka

2027 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Papu » středa 23. červenec 2008, 12:16
U nás bl fén propadák, ale každý je fakt jiný. Malej má zas eoblíbené cd u babi, jsou tam nějaké mantry a u toho usíná úplně krásně.

Co třeba nahrávat ten fén na kazetu a pak pouštět?? U toho můžeš usnout beze strachu :mrgreen: :mrgreen:
Papu
Howgh
Howgh

8036 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Zubrienka » středa 23. červenec 2008, 13:25
Ahoj, taky Karpujem :-)
Bílý šum máme z dětského fénu na baterky - zabavila jsem ho Jasmínce z kadeřnictví ;) . Baterky dáváme nabíjecí. Někdy ho taky vypínám až ráno - samozřejmě vybitý :D .
Jinak se nám moc osvědčuje zavinování, i když se zpočátku vzteká, rozhodně spí dýl než nezavinutý. Ale mám problém s pocením :roll: . Je sice zavinutý jen ve velké plíně, ale stejně je durch :( .
Zubrienka
Treperenda
Treperenda

1467 příspěvků
08. leden 2007
Vyškov
Příspěvekod Lalwen » středa 23. červenec 2008, 18:18
Broucina píše:Mamutíku,
taky dobrý nápad, já ho fleeskou přikrývám, ale můžu zkusit i něco pod něj. ;)

jj já taky dávám Elí na spinkat na flísku, a přikrývám s ní, prostěradlo se mi zdá vždycky děsně studené a pak se budí....:)
Obrázek Obrázek Obrázek
Lalwen
Diskutérka
Diskutérka

2720 příspěvků
24. září 2006
okolí Loun
Příspěvekod Dagmarg » neděle 27. červenec 2008, 21:26
Ahoj,
já také nedám na Dr. Karpa dopustit a zavinovali jsme a místo bílého šumu jsme používali fén, kulmofén nebo také digestoř. Účtu za elektriku se neboj, je to vše jen na chvilku. Malá mi také přes den usínala u cd Enya.
Petruška 2.1.2007
Dagmarg
Pískle

82 příspěvků
28. únor 2007
severní čechy