ADV TOP
ADV LEFT

BKM- Bezplenková komunikační metoda

Vše od narození do roku dítěte
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Buggyna » středa 08. říjen 2008, 10:52
Praktikujete někdo? Přivítám všechny postřehy a zkušenosti.
Buggyna
Krafařka
Krafařka

632 příspěvků
15. červen 2008
Příspěvekod Naja » středa 08. říjen 2008, 11:12
Buggyno
mrkni sem http://www.mokosha
Naja, Michal 7/96, Terezka 10/04, Eliška 09/13

Diskuze Alternativní léčba

Poradna Modrý had - PRAHA; Facebook
Naja
Howgh
Howgh

6102 příspěvků
28. říjen 2006
Praha
Příspěvekod Terezza » středa 08. říjen 2008, 11:13
Mně by zajímalo, jestli se něco takového dá zvládat, jsem zvědavá.
Štěpánek a Jonášek
ObrázekObrázek
Terezza
Diskutérka
Diskutérka

2745 příspěvků
16. duben 2007
Praha ha
Příspěvekod Dancul » středa 08. říjen 2008, 11:20
ten cinsky nocnik je nejaky iny? lepsi?
Dancul
Howgh
Howgh

8441 příspěvků
24. září 2006
Bratislava
Příspěvekod Sarah3 » středa 08. říjen 2008, 11:20
Praktikovali jsme částečně od cca tří měsíců přes den doma a na návštěvách, venku až v létě. Na stolici to fungovalo perfektně, na čůrání sem tam s nehodama. Noci jsme neřešili.

Poslední měsíc Ondra bojkotuje nočník, je už dost pohyblivý, rostly mu zuby, začali jsme přikrmovat a změnil se mu metabolismus. Ale poslední dva dny se zase pomalu zlepšuje. (Možná je to tím, že má zlomenou ruku v sádře a nemůže se sám dostat z nočníku.)

Vysazuju ho po probuzení, po jídle a pak jsem nějak odhadovala intervaly mezitím podle toho, co jsem odpozorovala... Někdy ani nevím, jak jsem poznala, že se mu chce. Teď začíná říkat eee sám.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Sarah3
Moderátor receptáře
Moderátor receptáře

4208 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Buggyna » středa 08. říjen 2008, 11:21
Terezzo, me taky. Proto se ptam, ze nikoho, kdo v tom jede neznam...
Najo, diky, mrknu...
Buggyna
Krafařka
Krafařka

632 příspěvků
15. červen 2008
Příspěvekod Laguska » středa 08. říjen 2008, 11:32
Buggyna my sme to napriek (alebo kvoli :grr:) natlaku mojich rodicov nezvladli aj ked to chvilku klapalo, ale teraz s tim znovu zaciname (nocnik rano uz funguje . :hura: )

Dodatok 1: Tym co to zvladaju moc fandim :)
Dodatok 2: Moji rodicia BMK fanaticky presadzovali, pri kazdom nespokojnom zvuku nesli dieta k umyvadlu.
Laguska
Diskutérka
Diskutérka

2516 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Cifka » středa 08. říjen 2008, 11:41
Provozovali jsme s prostředním od tří měsíců asi do devíti, pak se moc hýbal. Pořád jsme vysazovali, v 15m si začal říkat a přes léto byl bez kalhot, podzim s nehodama, Vánoce ve dvou letech na suchu.

Nejmladší nebyla bkm, ale od půlroku občas vysazovaná, od té doby, co seděla, tak pravidelně. Bez plínek od 15m, teď už si i říká, nehody minimálně. V noci jsem vysazovala asi týden, teď ráno ani nemusím spěchat, vydrží.

Dodávám, že jsme převážně látkovali, podle sezony. Rozárka se narodila fakt ideálně, v roce jaro, takže chápala a případné nehody se nemusely řešit tak rychle jako v prosinci, kdy se ve stejném věku od plenkovávala nejstarší.

Ještě podotýkám, že pro mě nikdy nebyl problém poznat, kdy chtěj, kdy by mohli chtít a pokud jsem nebyla líná, tak jsem to i stihla. Hodně to připisuju látkovkám, protože jsem je stejně přebalovala hned po počůrání, tak už pro mě bylo jednodušší dát děti na nočník.

Teď někdo psal, že se musí sedět u hodin a sledovat, kdy má dítě jít... nesmysl. Hodiny mám v sobě, prostě poznám, kdy už je čas na to nepotřebuju ani hodiny ani sedět doma.

Ptejte se. 8-) a přeji hodně štěstí všem odplenkovávajícím

Cífka
http://pilatus.coolnet.cz

A 07/2004, B 12/2005, R 04/2007, J 07/2009
Cifka
Howgh
Howgh

6225 příspěvků
21. září 2006
New Bubu
Příspěvekod Buggyna » středa 08. říjen 2008, 11:53
Holky, Cif, já jen aby se to nepletlo, mluvím o novorozenci, ne o takovem tom vysazování na nočník v 6 měsících, se kterým mám fakt blbé zkušenosti. Ná základě nátlaku babiček a šťastnějších kamarádek jsem takhle trápila syna a už nikdy více. Tohle má být o něčem jiném...rozvíjení schopnosti miminka dát najevo, že se mu chce. Po 4 měsíci tato schopnost mizí (pokud se na tom nepracuje). Má tohle věčné svlékání miminek, držení nad umyvadlem, kojení s mističkou pod zadečkem atd smysl? Funguje to někomu takhle?
Buggyna
Krafařka
Krafařka

632 příspěvků
15. červen 2008
Příspěvekod Dacanka » středa 08. říjen 2008, 12:04
Buggyno cifka píše od 3m

My jsme zkoušeli jen s kakáním, dokud měl plastelínu tak to šlo,ale od té doby co vytváří kaše a trousí,měkolikrát za den potrošičkách jsme to vzdali.čekám až si to ujasní a začne zase modelovat s plastelínou
Obrázek
Obrázek
Dacanka
Moderátor kočárkárny
Moderátor kočárkárny

14374 příspěvků
21. září 2006
všude dobře na Moravě nejlíp
Příspěvekod Terem » středa 08. říjen 2008, 12:17
Buggyno, podle reakcí soudím, že všichni vědí, o co jde.
Já bych potřebovala povzbudit, u mladšího nám to šlo bezvadně, kakání vždy, čůrání skoro taky, když jsem nebyla líná a byla doma. Ale v půl roce ho najednou začaly zajímat jiné věci a i když se probudil suchý, vydržel půl hodiny i dýl nečůrat a jak jsem ho pustila, tak se vyčůral. Takže do půl roku bez plen a potom jenom pleny :roll: Používám látkové a přebaluju často, poznám, že se vyčůral nebo vykakal, ale vždycky až po akci. Když mu řeknu, ať se vyčůrá, tak řekne ššš a nic. Máte někdo podobnou zkušenost?
ObrázekObrázek
Terem
Pískle

89 příspěvků
14. únor 2008
Příspěvekod Cifka » středa 08. říjen 2008, 13:31
Buggyna píše:Holky, Cif, já jen aby se to nepletlo, mluvím o novorozenci, ne o takovem tom vysazování na nočník v 6 měsících, se kterým mám fakt blbé zkušenosti. Ná základě nátlaku babiček a šťastnějších kamarádek jsem takhle trápila syna a už nikdy více. Tohle má být o něčem jiném...rozvíjení schopnosti miminka dát najevo, že se mu chce. Po 4 měsíci tato schopnost mizí (pokud se na tom nepracuje). Má tohle věčné svlékání miminek, držení nad umyvadlem, kojení s mističkou pod zadečkem atd smysl? Funguje to někomu takhle?

Buggyno, já teda nevím, co si představuješ, ale vysazování dvouměsíčního mimina a ročního vypadá docela stejně. Brble, kroutí se, je po spánku, po jídle, po pití, tak vysadím, řeknu signál, pochválím a hotovo. Žádnej rozdíl. Vysazovali jsme občasně od dvou měsíců, protože jsme se to naučili poznat, dokonce nám hlásili starší sourozenci, že mladší brble, že chce asi čůrat. Poznám to někdy i na cizích dětech, i když maminky ne.

Má to smysl, dítě není zvyklé na ležení ve výkalech, od malička ví na co má svěrače (aby se daly uvolnit na signál nebo nad nočníkem či trávou), ušetří mi práci s plínkama a hlavně se nemusím hrabat v hovnech. Jsou v nočníku a jen výjimečně v kalhotech. Mě to za to stojí. Miminálně kvůli tomu, že jsme ušetřili spoustu peněz nejen vysazováním, ale i v porovnání s vrstevníky definitivním odplenkováním.

Každopádně, neodsuzuji, že chce někdo nechat dítěti plínku do dvou let a pak ho během týdne odplenkovat. Jenom to nechápu a přijde mi to zbytečné... nikomu nic nenutím.

Cífka
http://pilatus.coolnet.cz

A 07/2004, B 12/2005, R 04/2007, J 07/2009
Cifka
Howgh
Howgh

6225 příspěvků
21. září 2006
New Bubu
Příspěvekod Eduša » středa 08. říjen 2008, 13:44
Cifka píše:
Buggyna píše:Holky, Cif, já jen aby se to nepletlo, mluvím o novorozenci, ne o takovem tom vysazování na nočník v 6 měsících, se kterým mám fakt blbé zkušenosti. Ná základě nátlaku babiček a šťastnějších kamarádek jsem takhle trápila syna a už nikdy více. Tohle má být o něčem jiném...rozvíjení schopnosti miminka dát najevo, že se mu chce. Po 4 měsíci tato schopnost mizí (pokud se na tom nepracuje). Má tohle věčné svlékání miminek, držení nad umyvadlem, kojení s mističkou pod zadečkem atd smysl? Funguje to někomu takhle?

Buggyno, já teda nevím, co si představuješ, ale vysazování dvouměsíčního mimina a ročního vypadá docela stejně. Brble, kroutí se, je po spánku, po jídle, po pití, tak vysadím, řeknu signál, pochválím a hotovo. Žádnej rozdíl. Vysazovali jsme občasně od dvou měsíců, protože jsme se to naučili poznat, dokonce nám hlásili starší sourozenci, že mladší brble, že chce asi čůrat. Poznám to někdy i na cizích dětech, i když maminky ne.

Má to smysl, dítě není zvyklé na ležení ve výkalech, od malička ví na co má svěrače (aby se daly uvolnit na signál nebo nad nočníkem či trávou), ušetří mi práci s plínkama a hlavně se nemusím hrabat v hovnech. Jsou v nočníku a jen výjimečně v kalhotech. Mě to za to stojí. Miminálně kvůli tomu, že jsme ušetřili spoustu peněz nejen vysazováním, ale i v porovnání s vrstevníky definitivním odplenkováním.

Každopádně, neodsuzuji, že chce někdo nechat dítěti plínku do dvou let a pak ho během týdne odplenkovat. Jenom to nechápu a přijde mi to zbytečné... nikomu nic nenutím.

Cífka

Já se tedy v hovnech hrabu mnohem víc, co chodí Mates na nočník. Dřív jsem zabalila plenku a hotovo. Nejsem ale typ ekomatky jako ty, tak se mnou budeš nesouhlasit.
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Eduša
Krafařka
Krafařka

679 příspěvků
10. leden 2008
Plzeň
Příspěvekod Cifka » středa 08. říjen 2008, 13:50
No, nejde o vyhrabování hovínek z plenky, to jsem vlastně mockrát nedělala. Buď se odlepilo nebo ne, navíc jsme vlastně nočníkovali od té doby, co byly pevné bobky, ty voňavé kojené hovínka mi nevadily. Jde o otírání zadečku, když se válí v hovínku, tak si zvýšenou péči zaslouží, kdežto čistá bomba do nočníku toho zase tak moc nepotřebuje.

Já myslím, že eko i neekomatky se v těch hovínkách moc nevyžívají. ;) :D
Cifka
Howgh
Howgh

6225 příspěvků
21. září 2006
New Bubu
Příspěvekod Eduša » středa 08. říjen 2008, 13:57
Cifka píše:No, nejde o vyhrabování hovínek z plenky, to jsem vlastně mockrát nedělala. Buď se odlepilo nebo ne, navíc jsme vlastně nočníkovali od té doby, co byly pevné bobky, ty voňavé kojené hovínka mi nevadily. Jde o otírání zadečku, když se válí v hovínku, tak si zvýšenou péči zaslouží, kdežto čistá bomba do nočníku toho zase tak moc nepotřebuje.

Já myslím, že eko i neekomatky se v těch hovínkách moc nevyžívají. ;) :D

Já nevím, ale mně na otření Jonáškovo zadečku stačí dva vlhčené ubrousky, stejně jako na utření zadečku Matěje, který se vykadí do nočníku, takže rozdíl nevidím, ale to je fkt debata o ho... :D
Každopádně obdivuju, jak dokážeš vysledovat, že se měsíčnímu miminku chce čůrat. Já bych na to neměla čas, zvlášť když např. dneska čekám skoro dvě hodiny v čekárně na kyčlích... :-?
Eduša
Krafařka
Krafařka

679 příspěvků
10. leden 2008
Plzeň