ADV TOP
ADV LEFT

kojenecká kolika - připadám si jako exot

Vše od narození do roku dítěte
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Lenule001 » neděle 26. červenec 2009, 07:52
Ahoj holky,
musím si trošku vylít srdce:o))))) Mám 2 a půl měsíční holčičku, která dle mého názoru trpí na šílené koliky. Přes den se to naštěstí už lepší, usne i někdy sama v postýlce, ale úderem čtvrté hodiny se to zhorší a pláče a pláče. Samo dělám všechno proto ať to zastavím, řídím se většinou radami dr. Karpa (pevné zavinutí, hopsaní na baloně a bílý šum). Když je to dohromady, funguje to, většinou usíná kolem osmé, mezitím si párkrát zdřímne na deset či patnáct minut a pak je řev nanovo. K tomu máme reflux, trápí nás prdíky. Dávám ji i ty šíleně drahý probiotický kapky. Manža je furt v práci (klasika) a k tomu dvou a půl letý chlapeček. Doufám, že se to ve třech měsících zlepší. A teď ten problém. Okolí se na mě dívá jako na exota, prý ji mám nechat "vyřvat". Přijde mi to strašné nechat takového mrňouse křičet půl hodiny či více. Jaký názor máte vy?
Lenule001
Klábosilka
Klábosilka

401 příspěvků
01. červenec 2009
Morava
Příspěvekod Xsamotar » neděle 26. červenec 2009, 07:58
Já jsem taky nosila, hopsala, cvičila s nožkama, prostě cokoliv... Vyřvat, jako jo, když se vzteká, ale když jsem fakt viděla že jí to bolí a trpí tak ne. Taky to bylo nejhorší večer, ale až kolem tý šestý, před usnutím.. v noc naštěstí pohoda. Ale teda nepotěším, na břicho trpí pořád, když jí dám třeba květák, tak se kroutí i teď... jinak klasická kolika přešla až kolem půl roku :(
ObrázekObrázek
7 let 22kg 122cm _________________________ 4,5 roku 17kg, 109cm
Obrázek
18 měsíců 11kg, 85cm
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Lenelka » neděle 26. červenec 2009, 08:11
Nechat vyrvat dvoumesicni mimino je blbost, dobre delas. Vis, krome te kolikove teorie existuje jeste myslenka, ze ten rev neni z koliky, ale je psychickeho razu, miminko ma sok ze sveta, ve kterem se ocitlo a takhle ho dava najevo, tim jak rve polyka vzduch a pak z toho ma prdiky. Myslim, ze Dr. Karp je jednim z prukopniku tehle teorie, videla jsem ho o tom mluvit v TV, kdyz se narodila dcera, ktera mela koliky pet mesicu :-?

Jinak, trimesicni kolika se nerika, ze ustane kolem tretiho mesice, ale ze trva tri mesice, zhruba.
Lenelka
Krafařka
Krafařka

632 příspěvků
05. leden 2007
UK, Herts
Příspěvekod Blanka2 » neděle 26. červenec 2009, 08:14
já nevím, ale nechat vyřvat dítě, který má bolesti? my u první to udělali ale vzhledem k tomu že ona brečela i v náručí a nešla utišit mi občas hrabalo a byla starší tak 5/6měsíců a aplikovali jsme estvila a díky němu se rychle uklidnila... druhého prcka houpu, nosím v šátku, manduce a dá se říci že do 6ti měsíců neviděl postýlku ani kočárek. Pak se to zlepšilo ale i ted když se v noci vzbudí a nemůže usnout houpeme na míči. Ale on pláče minimálně takže když už zabrečí něco ho fakt trápí...
vědět u prvního co vím ted neudělala bych to znovu i když věřím že to tak být mělo
mmch VŽDYCKY se řiď pouze a jen tím co si myslíš ty a jak ty to cítíš a NIKDY nedej na to co si myslí někdo jiný!!!!!!! mě taky doma říkají indiánská babička a že vyřvání neuškodí - ale pak mi zase leckdo závidí pohodové a klidné dítě a ono o tom to je.
Zkuš šátkovat nebo nosit tak, aby jsi měla volné ruce na druhé dítě + domácí práce a uvidíš, že bude líp!
Blanka2
Moderátor FFF
Moderátor FFF

10530 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Blanka2 » neděle 26. červenec 2009, 08:23
Lenelka píše:Nechat vyrvat dvoumesicni mimino je blbost, dobre delas. Vis, krome te kolikove teorie existuje jeste myslenka, ze ten rev neni z koliky, ale je psychickeho razu, miminko ma sok ze sveta, ve kterem se ocitlo a takhle ho dava najevo, tim jak rve polyka vzduch a pak z toho ma prdiky. Myslim, ze Dr. Karp je jednim z prukopniku tehle teorie, videla jsem ho o tom mluvit v TV, kdyz se narodila dcera, ktera mela koliky pet mesicu :-?

Jinak, trimesicni kolika se nerika, ze ustane kolem tretiho mesice, ale ze trva tri mesice, zhruba.

u nás to byla kolika z mlíka (ted řešíme alergii ve 3 letech neb neměla klasický projevy) ale nebylo to jen tohle
jinak souhlasím s tím, že né všechno je bolest fyzická! ale hodně může být i psychická.
Blanka2
Moderátor FFF
Moderátor FFF

10530 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Ivuska.h » neděle 26. červenec 2009, 09:22
Vyřvat rozhodně ne. K tomu, co už děláš, bych přidala nošení v šátku (svislé úvazy, to pomůže i na ten reflux), pak může dítě brečet v něm a přitom je u tebe, tj. víš. že děláš maximum a můžeš u toho dělat všechny domácí práce atd.

Jinak bych se zaměřila na to, co jím (pokud kojíš), některé potraviny to mohou zhoršovat. Taky může mít malá alergii na bílkovinu kravského mléka (z mléka v tvé stravě nebo z UM), jakou má stolici? A na vyšetření kvůli refluxu jste byly? To může být taky příčina, že má poleptaný jícen a bolí ji to, to se dá řešit léky. Čili rozhodně bych neřekla "normální kolika" bez toho, abych důkladně prošetřila i další varianty.
Klára, nar. 9. 7. 2008
Ondřej, nar. 8. 2. 2010
Julie, nar. 29.12. 2011
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008
Příspěvekod Naja » neděle 26. červenec 2009, 09:25
Mrkni na kolikový deníček. Kdyby sis nevěděla rady, tak mi pošli SZ.
Naja, Michal 7/96, Terezka 10/04, Eliška 09/13

Diskuze Alternativní léčba

Poradna Modrý had - PRAHA; Facebook
Naja
Howgh
Howgh

6102 příspěvků
28. říjen 2006
Praha
Příspěvekod Janinkacumacek » neděle 26. červenec 2009, 09:54
Ahoj, moc dobře ti rozumím a doporučuji pokračovat v braní denně řkapek Probiotické kapky, a objednej si je ze Slovenska na www.mojalekaren.sk stojí na naše okolo 260,- kč+doprava.
Syn měl úděsné koliky 7h doslova prořval, nic nepomohlo, už jsem to tu někde i psala. V té době jsem ještě prodělávala laktačku a následnou léčbu, tak fakt docela peklo.
Kapky pomohly a do měsíce byl malej jak zlatíčko a to mu zůstalo, v podstatě jde o to, že střeva rostou a vyvýjí se a to některá mimča prostě strašně bolí, pozor nejde o prdy nebo kakání, to je většinou v normě.
Tyto kapky pomáhají k osídlování střed kladnými bakteriemi a růst tak není bolestivý, taktéž podporují imunitu.
Ny prdy jsou dobré ty ostatní věci:masáž,čaj fenykl-kmín,teplo na bříšku, ale to asi znáš.

Na okolí nehleď a pokud je to možné, dej na hlídání to starší dítko, já měla od sestry mé kolegyně v práci hlídání na 5 h týdně, tak mi to pomohlo dostat se do kupy a naši byli úžasní, manža bohužel staví náš domeček snů, tak jsem se snažila ho nezatěžovat, ale i tak se moc snažil pomoc.

Držím palce, je to zátěž na psychiku i tělo, tak se drž.
Obrázek
Janinkacumacek
Pískle

22 příspěvků
07. duben 2009
Příspěvekod Janinkacumacek » neděle 26. červenec 2009, 10:10
Jo a nejsi exot, podívej:

Obrázek
Obrázek
Janinkacumacek
Pískle

22 příspěvků
07. duben 2009
Příspěvekod Haha » neděle 26. červenec 2009, 10:58
Bebet píše:Vydržet, vydržet, vydržet! A pokracovat v tom, co děláš. Kašli a okolí. To se pak nebude muset vyrovnávat se tvým svědomím. Jen malou poznámku - ono se říká, že je to tříměsíční kolika, ale pamatuji si z naší domovské diskuse, že kolem zlomu třetího měsíce to bylo u mnoha miminek nejhorší a koliky ustaly až ve stáří téměř čtyř měsíců. A pak už to byla oproti začátku balada. Přeji pevné nervy!

Souhlasím.
Mmch - nám koliky odezněly až když se Maty (sám) odstavil, tzn. asi v 10 měsících... :D Ale nevěš hlavu, my jsme extrém. Holčičky na tohle prý až tak moc netrpívají...
Tak přeju, aby Vás to rychle přešlo.
Haha
Diskutérka
Diskutérka

2177 příspěvků
24. září 2006
Havířov
Příspěvekod Suri » neděle 26. červenec 2009, 11:29
Vydrž!

Ještě teď se mi dělá pot na čele, když si vzpomenu jak šíleně holky řvaly. Mladší jsme teď na radu dr. koupili Infand Dophilus, ale i tak toho prvního půl roku je u nás na ohluchnutí. Fakt jsme z toho byli s manželem oba zničení, já chvílema i dost nešťastná, že jim nerozumím a nic nepomáhá. Každopádně vyřvat je blbost a ničemu to nepomůže. Já jsem prostě musela občas chvíli ležet (hlídal manžel), jít na záchod a nebo jíst a tak chudák malá brečela jak o život, ale nikdy nepřestala, naopak se uklidnila až u mě a mě bylo ještě hůř než když jsem jí nosila, skákala, masírovala.

Je ale obrovský štěstí, že to není žádná nemoc, přejde to a za pár měsíců je z miminka usměvavý drobek, který už brečí aspoň pro mě z pochopitelnějších důvodů, se kterým se prostě už dá nějak domluvit. Ale moc dobře vím, že je to záhul a já asi taky proto nějak nemůžu přijít na chuť malým miminkům a jsem ráda, že už mám 10 měsíční a 4 letou princeznu.

Suri
Suri
Kecka
Kecka

1833 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Frndulka » neděle 26. červenec 2009, 11:57
Odvar z kmínu. Fakt. Když mi to mamka poprvé poradila, koukala jsem na ní jako na exota a nedala jsem. Radši jsem kupovala Sab, Baby Calm, ty šíleně drahé probio kapky a speciální UM (nebyla kojená) + masáže, mastičky, trubička...nezabíralo nic.
Až mi i moje dr poradila ten kmín a tehdy to řešily i holky u nás na diskuzi, odvážila jsem se to zkusit a zabralo to dokonale, prděla jak kanón a byl definitivně klid, mimino akorát jedlo, spalo a smálo se :).

Recept na kmínový odvar:

Půl lžičky drceného kmínu zalít vroucí vodou, nechat vyluhovat cca 2 min a scedit. Vlažné podávat miminku ve stříkačce 20ml 2x denně. Moje dr to doporučuje i kojícím - dávat přímo ze stříkačky, ne přes MM, že to piješ ty.

M.
Frndulka
Drbna
Drbna

4562 příspěvků
20. září 2006
Prágl
Příspěvekod Ssstana » neděle 26. červenec 2009, 12:34
Naposledy upravil Ssstana dne 27. září 2009, 18:32, celkově upraveno 1
Ssstana
Pískle

91 příspěvků
23. červen 2007
Příspěvekod Blanka2 » neděle 26. červenec 2009, 14:45
tak nám nepomohlo nic - ani dieta moje, kmín ani jiné vývary (ještě něco jsem vyvařovala ted si nemůžu vzpomenout) podle mě je to někde i psychického rázu né všude samozřejmě... zkuš nosit (šátek, manduca atd) jestli se uklidní tak to prdíci nejsou a budeš mít jasno
Blanka2
Moderátor FFF
Moderátor FFF

10530 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Deimoska » neděle 26. červenec 2009, 15:23
Ahoj,
soucítím s tebou, totéž jsem si užila u obou dětí. Nejdřív jsem si myslela, že horší než se synem to být nemůže. Syn řval celý den až do 6 měsíců, doteď je víc uřvaný a zlobivý. Dceru koliky postihly také, ale až od 6 týdnů - průběh měla horší než u syna, řvala taky celý den, ale naštěstí to skončilo "už" v jejích 4 měsících a od té doby je zlatá.

A rozhodně nenechávat vyřvat! Takhle malé mimi to nechápe, má problém, tak pláče. U většího - např. 8měsíčního dítěte, pokud se vzteká, tak jo, ale 2měsíční miminko bych rozhodně nenechala. Nikam to nevede. Holt nezbývá než čekat ... přeju pevné nervy a hodně sil. Taky jsem to období měla těžké s dcerou, když mi doma pobíhá ještě hyperaktivní syn.
Deimoska
Drbna
Drbna

4012 příspěvků
20. duben 2007