ADV TOP
ADV LEFT

Žluté strupy za ušima

Vše od narození do roku dítěte
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Mirkat » úterý 01. září 2009, 15:54
Ahoj,
Karču pečlivě vysušuji, promazávám a stejně se jí tento hnus dělá... Hlavně za jedním ouškem a pár míst má ještě ve vláskách.

Zkoušela jsem namastit a vůbec se to nepustilo :-? Nevíte, jaký šampon bych mohla koupit i bez předpisu?

M.
Mirkat
Howgh
Howgh

5886 příspěvků
21. září 2006
Havlíčkův Brod
Příspěvekod Lasicka » úterý 01. září 2009, 18:46
Mirkat: u staršího syna nám tenkrát pomohl Nizoral. U mladšího jsem to teď zkoušela a nic moc. Ale bylo mi poraděno kápnout do oleje cedrovej olej a pak promastit a pak ošoupat. Takže zítra našeho dvou a půl leťáka sjedu strojkem (má strašně hustý vlasy) a pak jdu na věc. By mě nenapadlo, že v jeho věku se mu to vrátí :-(
Lasicka
Howgh
Howgh

9063 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Vanda_ » úterý 01. září 2009, 18:50
Tak jsem koukala, že část těch žlutých strupů začala vypadat jako strupy od krve, tj. tmavě červené. Netušíte někdo, jestli je to špatně nebo dobře? Popraskalo mu to do krve a je to horší nebo se to naopak hojí a je pryč nějaký hnis? Nemám představu :(

Občas se něco oloupe, zkusím vytrvat. Fakt nevím, jestli to mám 2-3x denně potřít tence canestenem a jinak držet suché či to naopak v mezidobí promašťovat něčím jiným. chjo. Omlouvám se, že s tím pořád otravuju :oops: , ale tohle vidím poprvé a hrozně moc bych chtěla, aby ho to nějak netrápilo. Třeba někdo modrý ví ;)
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Vanda_
Krafařka
Krafařka

910 příspěvků
25. květen 2009
Praha
Příspěvekod Maty » úterý 01. září 2009, 19:59
Mirkat: Teď jsem kupovala v lékárně přímo šampon na seborheu a vlasovou lupénku, vhodný i pro děti!!!! Je to nějaký konopný, zeptej se, měli by ti hned říct!!!!
Maty
Moderátor - Sporťák
Moderátor - Sporťák

10396 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lasicka » úterý 01. září 2009, 20:04
Vando: na plísně je kadet kokosovej olej - je tuhé konzistence, taky u nás zkusím namastit i tím (a krásně kokosově voní).
Lasicka
Howgh
Howgh

9063 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Vanda_ » úterý 01. září 2009, 20:15
Lasicka píše:Vando: na plísně je kadet kokosovej olej - je tuhé konzistence, taky u nás zkusím namastit i tím (a krásně kokosově voní).

Zajímavý, toho mám doma spoustu, ten bio kokosový panenský.. Vůbec mě to nenapadlo, zkusím to, díky! :erik:
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Vanda_
Krafařka
Krafařka

910 příspěvků
25. květen 2009
Praha
Příspěvekod Lasicka » úterý 01. září 2009, 20:19
Jo, to je on. Já si s ním vyléčila vaginální mykózu... Nečekala bych zázraky na počkání, ale promastí a likviduje plísně, tak to snad nějak půjde.
Lasicka
Howgh
Howgh

9063 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Cassiel » úterý 01. září 2009, 20:48
Vojta na to dostal salicilový olej. Je na předpis. Pomohl rychle a skvěle, jen s upozorněním, že se nesmí používat na rozsáhlé plochy... snad kvůli předávkování léčivou látkou.
Cassiel
Kecka
Kecka

1641 příspěvků
15. červenec 2008
Příspěvekod Vanda_ » pátek 04. září 2009, 21:11
Tak jen referuji, že ouška zatím vypadají radikálně líp - strupy se už skoro všechny sloupaly (ta změna ze žlutých na krvavé tedy asi nic špatného neznamenala) a pod nimi je zatím taková ta podstruopoidní růžová kůžička, která se snad taky brzy zahojí. Mazala jsemm to tím canestenem - zprvu fakt hodně, pak stále méně a méně a postupně nahrazuju kokosovým olejem.

Tímto jsme se zbavili nejdříve kojeneckého akné (tak ošklivého, že se nelíbilo ani MUdře), teď snad ta ouška, další hitovka na řadě je nadějně se rozvíjející vyrážka po celém tělíčku :roll: Co to dítě komu udělalo?? A to teprve dnes končíme šestinedělí..

Mno jo, každopádně moc dík za vaše rady a pomoc! :-*
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Vanda_
Krafařka
Krafařka

910 příspěvků
25. květen 2009
Praha
Příspěvekod Mirkat » sobota 05. září 2009, 06:49
Vando, tak super, že se postupně zbavujete... :) A doufám, že i po tělíčku se vše brzy vyčistí...

Lasicko, Maty moc děkuji za tipy na vlásky... Karča to má navíc dlouhé a tak se po promazání špatně vyčesává... V pondělí se stavím v lékárně ;)
Mirkat
Howgh
Howgh

5886 příspěvků
21. září 2006
Havlíčkův Brod
Příspěvekod Ajinav » úterý 16. červenec 2013, 19:29
Zkusím tuto diskusi oživit. Malá má to samé taky za ušima, ale už je jí 5let.Ten strup když jí sundám, tak je pod tím prasklá kůže. Ale nestěžuje si, že jí to bolí. Poradíte co na to? Je pravda, že se dost potí, jerstli to není z toho :roll:
Andrea
http://ajinfotoblog.blogspot.cz/

http://andreavozarova7.zonerama.com/Album/239523 fotoprojekt 2014

http://andreavozarova7.zonerama.com/Album/95817 ostatní foto

ObrázekObrázek

Existuje místo,kde je možné všechno. To místo je uvnitř tebe.

Čím víc člověk dá,tím víc se mu vrátí.

Nejlepší způsob, jak ztratit dítě, je držet ho stále u sebe

Všechno neštěstí nepochází z nedostatku,ale spíše z přebytku.
Ajinav
Diskutérka
Diskutérka

2177 příspěvků
27. leden 2007
Sokolov
Příspěvekod Mafaf » sobota 20. červenec 2013, 06:37
Ajinav píše:Zkusím tuto diskusi oživit. Malá má to samé taky za ušima, ale už je jí 5let.Ten strup když jí sundám, tak je pod tím prasklá kůže. Ale nestěžuje si, že jí to bolí. Poradíte co na to? Je pravda, že se dost potí, jerstli to není z toho :roll:

Namazat Bepanthenem nebo olejíčkem s levandulí :-) (tedy aspoň to pomáhá u nás)
Mafaf
Drbna
Drbna

4222 příspěvků
11. prosinec 2007
prostě doma
Příspěvekod Ajinav » sobota 20. červenec 2013, 07:27
jojo, Bepanthen pomohl ;-)
Andrea
http://ajinfotoblog.blogspot.cz/

http://andreavozarova7.zonerama.com/Album/239523 fotoprojekt 2014

http://andreavozarova7.zonerama.com/Album/95817 ostatní foto

ObrázekObrázek

Existuje místo,kde je možné všechno. To místo je uvnitř tebe.

Čím víc člověk dá,tím víc se mu vrátí.

Nejlepší způsob, jak ztratit dítě, je držet ho stále u sebe

Všechno neštěstí nepochází z nedostatku,ale spíše z přebytku.
Ajinav
Diskutérka
Diskutérka

2177 příspěvků
27. leden 2007
Sokolov