ADV TOP
ADV LEFT

třesou vaše miminka rukama?

Vše od narození do roku dítěte
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Krtonozka » sobota 06. duben 2013, 10:39
Ratta píše:Já jsem v případě úrazu kromě datlování na BC ještě volala asi třem kamarádkám lékařkám, no kráva :palma:.

No kráva... Když fakt jde o něco závažného, s čím si nevím rady, tak manžel telefonuje své spolužačce, která je dětskou doktorkou, o radu, případně zavolám naší dětské, ať poradí. Stalo se nám to za těch 6 let, co jsme rodiči, asi 3x, ale tuhle možnost vítám a jsem za ni ráda.
Krtonozka
Kavárenská povalečka :-)

33040 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Pájík » sobota 06. duben 2013, 10:41
Gehenna píše:
Vladimira píše:
Zuziky píše:
Gehenna píše:Zuzana dneska na netu řešila, jak se peče maso! Cha! :D

hade!! :grr: :D :D :D (a joo, priznam se, neumim pect maso vcelku)

já taky ne
nevim, jak se mám podívat dovnitř, jestli už to je :palma:

Vemu maso, posolím ho a okmínuju, mrsknu na cibuli do remosky, zaliju vodou, za dvě hodiny vypnu a je mi jedno, co se s tím dělo :D :D

Místo remosky trouba, jinak to dělám stejně, pokud při krájení vyjjímečně zjistím že je syrový dopeču :)
Pájík
Klevetnice
Klevetnice

3765 příspěvků
20. září 2008
Příspěvekod Gehenna » sobota 06. duben 2013, 10:41
Obrázek
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Vladimira » sobota 06. duben 2013, 10:42
Normální špagetovej čaj.
Vladimira
Howgh
Howgh

15482 příspěvků
07. červen 2009
Příspěvekod Gehenna » sobota 06. duben 2013, 10:43
Nebo tohle je inspirativní, to se mi jednou skoro stalo :D
Obrázek
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Zuziky » sobota 06. duben 2013, 10:43
Gehenna píše:
Vladimira píše:
Zuziky píše:
Gehenna píše:Zuzana dneska na netu řešila, jak se peče maso! Cha! :D

hade!! :grr: :D :D :D (a joo, priznam se, neumim pect maso vcelku)

já taky ne
nevim, jak se mám podívat dovnitř, jestli už to je :palma:

Vemu maso, posolím ho a okmínuju, mrsknu na cibuli do remosky, zaliju vodou, za dvě hodiny vypnu a je mi jedno, co se s tím dělo :D :D

njn, ale co kdyz to maso neni hotove? desi me predstava, ze to rozkrojim, bude to uvnitr nedodelane (fakt nejsem typ na krvave stejky :D ), ja to soupnu zpet do trouby...a budu to pozorovat...a pozorovat...a pozorovat...a pak to stejne nebudu jist, neb co kdyby prece jen nahodou :palma: magor, vim :D :D
Zuziky
Klevetnice
Klevetnice

3047 příspěvků
21. září 2006
severní Morava
Příspěvekod Vladimira » sobota 06. duben 2013, 10:44
Gehenna píše:Nebo tohle je inspirativní, to se mi jednou skoro stalo :D
Obrázek

:D
pěkná atomovka
Vladimira
Howgh
Howgh

15482 příspěvků
07. červen 2009
Příspěvekod Pájík » sobota 06. duben 2013, 10:45
Krtonozka píše:
Ratta píše:Já jsem v případě úrazu kromě datlování na BC ještě volala asi třem kamarádkám lékařkám, no kráva :palma:.

No kráva... Když fakt jde o něco závažného, s čím si nevím rady, tak manžel telefonuje své spolužačce, která je dětskou doktorkou, o radu, případně zavolám naší dětské, ať poradí. Stalo se nám to za těch 6 let, co jsme rodiči, asi 3x, ale tuhle možnost vítám a jsem za ni ráda.

Jednou jsem když byl synátor malý miminko a házel v noci šavle obloukem a řval a řval volala naší dětskou i na pohotovost (jistota je jistota).....fakt naší doktorku bych za její přístup nechala pozlatit.
Pájík
Klevetnice
Klevetnice

3765 příspěvků
20. září 2008
Příspěvekod Gehenna » sobota 06. duben 2013, 10:47
Za dvě hodiny by mělo být hotové jakékoli maso :D

My jsme loni v říjnu volali doktorce ze zlínské porodnice, jak by to u nich probíhalo s odteklou plodovkou bez kontrakcí a pak jsme se rozhodli jet do kroměříže :D
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Pájík » sobota 06. duben 2013, 10:48
Gehenna píše:Nebo tohle je inspirativní, to se mi jednou skoro stalo :D
Obrázek

Na to pak pptřebuješ troubu s pyrolýzou :D
Pájík
Klevetnice
Klevetnice

3765 příspěvků
20. září 2008
Příspěvekod Pájík » sobota 06. duben 2013, 10:51
Gehenna píše:Obrázek

Kamarádka hřála v rychlovarce párky, škoda jen že v době kdy nebyl foťák pořád k dipozici :D
Pájík
Klevetnice
Klevetnice

3765 příspěvků
20. září 2008
Příspěvekod Brumlala » sobota 06. duben 2013, 11:18
Bucci83 píše:
Brumlala píše:Bucci,
já tvým příspěvkům rozumím tedy tak, že radíš s každým "prdem" radši zajít k dr., protože se může dít něco hodně závažného..... A pokud to neděláme, jsme nezodpovědní rodiče.... A pokud nad tím dr. mávne rukou, vyšetří jen povrchově, honem vyměnit doktora....
Tak, chápu tě, pramení to z tvých dosavadních špatných zkušeností, a jako, že jich tedy máte, na to, že jsou miminku teprve 4 měsíce :( .
Co ovšem moc nechápu je, že když se snažíš poradit, proč při tom útočíš na někoho, kdo napíše svůj názor - já si mimochodem také myslím, že dr. nemůže rozhodovat o tvém dítěti - možná jsi větu jen špatně formulovala, ale taková reakce se na ní dala očekávat.

Nic ve zlém, asi prostě jsi ve špatném období.... vašemu miminku přeju jen a jen dobré, aby mu zdraví už sloužilo tak, jak má a abyste nemuseli být vystresovaní.

Pardon, už je diskuze úplně o něčem jiném. :oops: :oops: :oops:

Ahoj,

ne úplně zcela jak to chápeš to já myslím. Ano, s každým prdem k doktorce, jestli se tedy třes kojence nebo kašel dá považovat za prd, a ano, pokud to rodiče nedělají, srovnávají je se psy, že se taky třepou apod., jsou podle mě nezodpovědní, mluvím tedy o novorozenci nebo kojenci mladšího věku, kde jsem přesvědčená, že pokud je takovýhle symptom, mělo by s doktorovi zajít.
Nicméně vůbec jsme neřekla, že pokud nad tím doktor mávne rukou, máme ho vyměnit, já jsem řekla, že pokud máme pocit, že tím doktora obtěžujeme nebo nám není schopen vysvětlit příčinu, popřípadě na nás útočí jako na simulanty (což mě se nikdy nestalo!!!-spíše jsme i přes svoji opatrnost vždy šla až bylo spíše pozdě než moc brzo-což je zarážející, vzhledem k tomu, že tu vlastně celou dobu čelím reakcím na moji přecitlivělost), jen jsme reagovala na příspěvky ostatních. Dítě mám druhé, první má už 4 roky, takže myslím, že zkušeností s kojenci mám poměrně dost.
Druhá věc, ve které se asi s většinou neshodnu, je, že si myslím, že zdravotní zodpovědnost za dítě má v prvé řadě rodič, který ho má k doktorovi dopravit, a poté lékař má usoudit, co s ním dál a my ho máme poslechnout. Což se ovšem vůbec nevylučuje s tím, že pokud s ním nesouhlasíme, nemůžeme dělat nic. Ne, pak můžeme třeba konzultovat s jiným lékařem, ale určitě ne říct: mě se tento postup nelíbí, tak prostě nebudu dělat nic, protože já jsme ho porodila, tak si s ním budu dělat co já chci. To mi přijde trochu jako držení dítěte coby rukojmí - kdo s koho.

Kdybych totiž tuto diskuzi četla jako první z těch informací, které jsme o třesu kojenců hledala, asi bych mávla rukou a nikam nešla a určitě by to tak mohly udělat a další mamky, a já tímto chtěla zabránit ostatním udělat tuto chybu. Mluvila jsme za poslední 3 dny se třemi neurology a s naší pediatričkou, a všichni do jednoho mi řekli: nemusí to být nic vážného, ale může to být i velmi vážné - prostě - musí se to vyšetřit! také například jedna moc hodná paní, která v našem bytě bydlela před námi, měla tří letou holčičku, u které pozorovala třes, no, a přestože to nepodcenila a utíkala k doktorům ihned, holčička jí zemřela na rakovinu míchy.

Myslím, že by nikomu pusa neupadla, kdyby na pravidelných prohlídkách, které jsou do roku co dva měsíce zmínili, že se jim dítě třepe. Už jen pro pomoc při dozrávání nervového systému - vitamíny, cvičení apod.....

Takže tak...

No, já si nemyslím, že když tady někdo napíše, že to jeho dítě dělalo taky, že se to automaticky rovná, nikomu nic neříkej, ani já jsem se o tom nez´mínila.
Ten prd mi z vyšel z toho, jak jsi to napsala...... Já nevím, jak moc tvoje dítě kašlalo, ale psala jsi, že jsi byla klidná, že ti to nepřišlo, jako moc. Tudíž předpokládám, že kašel byl takový malý normální.... S tím já s dětmi k dr. nechodím, ale u mimča do roku se vždy o tom zmíním na preventivce.....
Nechci se s tebou hádat, jen mi prostě přijdeš zbytečně útočná.... Ale asi je to jen můj pocit, ono ve psaném slově, se to těžko pozná.
B 15.3.2007-3.690g,51cm, K 21.6.2009-3950g,52cm, R 31.8.2012-4270g,53cm
Obrázek
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Brumlala
Krafařka
Krafařka

837 příspěvků
31. srpen 2010
Příspěvekod Brumlala » sobota 06. duben 2013, 11:26
Bucci83 píše:Já jsem řekla, že třeba vojtovku, já nevím, co ti poradí... to je právě ono - já nejsem doktor! A ani jsme malého neviděla, jako nikdo odkud a nevím přesně, jak si mám ten pohyb představit, takže vysvětlit nebo ukázat doktorovi. To je jeho práce. Navíc jsi před tím nezmínila, že by to už doktorka viděla. To mění situaci, kdyby to něco bylo, asi by si toho ona všimla.
I já v mojí odpovědi jsem řekla, ať se o tom zmíníš na příští prohlídce. A můj se neklepe pořád ani skoro pořád, třásl se zatím celkem dvakrát, a to ve dvou dnech, po dobu asi 10-ti sekund. On to právě nikdo nevidí, jak se ty děti třepou tady z diskuze. Chvějí? Třepou? Tikají? Neví nikdo. A pak radí.

Každý radí podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, tak jako ty.... Jak si to přebere ten, kdo to čte, to už je jiná věc.....
Brumlala
Krafařka
Krafařka

837 příspěvků
31. srpen 2010
Příspěvekod Brumlala » sobota 06. duben 2013, 11:39
No, tak já tu trapně reaguju podle toho, jak to čtu a na konci koukám, že už jsem úplně mimo mísu :? :hura: :hura: :hura:
Brumlala
Krafařka
Krafařka

837 příspěvků
31. srpen 2010
Příspěvekod Vladimira » sobota 06. duben 2013, 11:43
Brumlala píše:No, tak já tu trapně reaguju podle toho, jak to čtu a na konci koukám, že už jsem úplně mimo mísu :? :hura: :hura: :hura:

..tak aspoň je vidět, že tu nejsou jen samé fúrie ;-)
Vladimira
Howgh
Howgh

15482 příspěvků
07. červen 2009