ADV TOP
ADV LEFT

Zatnuté pěsti - 8 m + kolik jídla?

Vše od narození do roku dítěte
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Andenne » pátek 08. duben 2011, 09:10
Ahoj holky,
zas mě doktoři trochu vystresovali, chtěla bych se proto poptat na Vaše zkušenosti.
Synek - 8m (7m kor.) má dost často ještě ručičky v pěst, pravou teda víc než levou, a to jak na břiše, tak kolikrát i když ho nosím. Je to normální? Je to příznak něčeho? Když je v klidu, uvolněný (což je málo :D ), má ručičky rozevřené, hračku si v klidu přendá z jedný ruky do druhý, to jo, ale na tom břiše...je má často v pěst. Značí to něco Cvičíme, ale pokrok nevidím. Všichni dr mi jen řekli, že už to mít nemá, ale co s tím, neřekl nikdo.
Spraví se to samo?
Zkoušela jsem googlit, ale moc jsem nevygooglila, šlo spíš jen o dotazy maminek dětí 3m, max 5m miminek...
V diagnoze má hypotonii, to je ochablý svalstvo, ne?

A druhý dotaz - kolik by asi tak 8 m mimino mělo sníst? K snídani má 120 ml mlíka, pak sváču před spánkem - 90ml mlíka, pak oběd - 190 g příkrmu, pak zas sváča před spánkem - někdy 60ml, někdy 90 ml mlíka, pak večeře - jogurt s ovocem nebo přesnídávka cca 200 g, a pak před spánkem zas 90 ml. Přijde mi, že kdybych mu dávala víc, dělá se mu blbě, už jsem to zkoušela, ale dneska manžel povída, že se mu zdá hubenej... v posledním týdnu ho viděli asi 3 dr, a že by byl hubenej nikdo neříkal, tak já už fakt nevím.... :-? :-? :-? :(

Pomoooc!

Dík, A.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Mojí velkou zálibou a občas i prací jest retuš starých a poškozených fotografií a jakékoliv grafické úpravy.
K Vašim službám! http://andenne.deviantart.com/gallery/Obrázek
Andenne
Krafařka
Krafařka

981 příspěvků
15. březen 2010
kousek od Kamenice n. Lipou
Příspěvekod Petulka82 » pátek 08. duben 2011, 09:25
S tlpkama neporadím, jek tomu jídlu :D Kdyby mi malá takhle krásně dlabala, jsem nadšená. Ráno kojo, k sváče kojo, k obědu 50g masozeleniny, a kojení dále. Hubená není... Asi by to chtělo napsat aktuální míry a váhy k posouzení ;)
Obrázek
Obrázek
Petulka82
Diskutérka
Diskutérka

2628 příspěvků
27. červen 2008
Karlovarsko
Příspěvekod Bublina » pátek 08. duben 2011, 09:30
Ahoj,

z toho, co se dá vyčíst z příspěvku, bych spíš usoudila na diagnózu hypertonie - pěstičky by určitě měly být v tomhle věku otevřené. Nevím, k jakým lékařům chodíte, ale diagnózu a léčbu/terapii by měl stanovit neurolog. Že se to spraví samo, bych se nespoléhala. Vygooglila jsem 2 články, kde je víc informací - i o aspektech vývoje hypertonického dítěte:
http://sedmikraska.mb-net.cz/view.php?cisloclanku=2006092201
http://www.pediatriepropraxi.cz/pdfs/ped/2009/05/08.pdf

Ad jídlo/váha:
1. hlídala bych si vývojové grafy váha/výška + rovnoměrný vývoj (to dělá i pediatr) - můžeš i na webu.
2. pokud jsou grafy v pořádku a jestli malý vypadá po jídle spokojeně, spí a čůrá/kaká dobře, nekňourá hlady atd., tak bych to neřešila... Můžeš čas od času zkusit nabídnout víc jídla a uvidíš.

Nemám zkušenosti s nestandardním motorickým vývojem dětí, tak doufám, že se tu objeví nějaká povolanější duše :) a třeba můj názor vyvrátí.

B.
Bublina
Diskutérka
Diskutérka

2518 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Andenne » pátek 08. duben 2011, 09:31
Petulka82 píše:S tlpkama neporadím, jek tomu jídlu :D Kdyby mi malá takhle krásně dlabala, jsem nadšená. Ráno kojo, k sváče kojo, k obědu 50g masozeleniny, a kojení dále. Hubená není... Asi by to chtělo napsat aktuální míry a váhy k posouzení ;)

Váha 6,4 kg, délka 65 cm...
Andenne
Krafařka
Krafařka

981 příspěvků
15. březen 2010
Příspěvekod Andenne » pátek 08. duben 2011, 09:33
Bublina píše:Ahoj,

z toho, co se dá vyčíst z příspěvku, bych spíš usoudila na diagnózu hypertonie - pěstičky by určitě měly být v tomhle věku otevřené. Nevím, k jakým lékařům chodíte, ale diagnózu a léčbu/terapii by měl stanovit neurolog. Že se to spraví samo, bych se nespoléhala.

Diagnozu hypotonie stanovili v porodnici, pak neuroložka, vlastně 2 různí neurologové... :-? ale vždycky předtím viděli zprávu nebo prostě nějaký papíry, kde to už bylo napsaný,až pak začli s vyšetřením, že :-?
Andenne
Krafařka
Krafařka

981 příspěvků
15. březen 2010
Příspěvekod Andenne » pátek 08. duben 2011, 09:40
Spíš je mi divný, že všichni dr mluví u syna vždy o hypotonii, já mám ale jako matka pocit, žeu něj se jedná vážně o tu hypertonii.
Má cenu jim pak věřit??? :-?
Každej říká něco jinýho. Je mi z toho na :xx:
Andenne
Krafařka
Krafařka

981 příspěvků
15. březen 2010
Příspěvekod Kacous » pátek 08. duben 2011, 09:41
Kvůli těm ručičkám se cvičí Vojtovka, tu asi cvičíte, že...

A s tím jídlem, myslím, že papá krásně, sice je trochu menší, můj syn je podobně veliký v 6m a to patří taky k menším dětem, ale zase Waltr je nedonošený, tak to určitě dožene ;) Nijak se tím nestresuj, těžko do něj nacpeš víc, vezme si kolik sám chce ;)
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3645 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Sarah3 » pátek 08. duben 2011, 09:41
Andenne, starší syn měl hodně zaťaté ruce, pomohlo plavání, kdy se celkově posílíl a uvolnil a pak tolik zavrhované a dikutované létání s miminky (pod dohledem odborníka, stačily tři cviky, narozdíl od Vojtovky to byla legrace a zábava pro nás všechny). Za tři týdny byl úplně ok. Ale byl mladší než Tvůj syn.

K jídlu teda neporadím, obě děti jsem v osmi měsících ještě plně kojila a stačilo jim to, TU hromadu, co popisuješ, že syn sní, jedli naši kluci tak v roce. ;)
Sarah3
Moderátor receptáře
Moderátor receptáře

4208 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Bublina » pátek 08. duben 2011, 09:43
Andenne píše:Diagnozu hypotonie stanovili v porodnici, pak neuroložka, vlastně 2 různí neurologové... :-? ale vždycky předtím viděli zprávu nebo prostě nějaký papíry, kde to už bylo napsaný,až pak začli s vyšetřením, že :-?

Jak jsem psala, já o tom moc nevím, ale při příští návštěvě bych chtěla odpověď na dotaz, že pokud to není normální, tak co to znamená? Není to známka hypertonie? Neexistuje na to nějaké cvičení? Nezabývá se tím nějaký odborník v okolí? Nepotřebuje malý nějaké další vyšetření? A neodešla bych, dokud by mi neodpověděli. Já jsem i na obyčejnou prohlídku k pediatrovi chodila se seznamem otázek, abych na nic nezapomněla, a to byly ve srovnání s vaším případem banality.

B.
Bublina
Diskutérka
Diskutérka

2518 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Andenne » pátek 08. duben 2011, 09:46
Sarah3 píše:
K jídlu teda neporadím, obě děti jsem v osmi měsících ještě plně kojila a stačilo jim to, TU hromadu, co popisuješ, že syn sní, jedli naši kluci tak v roce. ;)

Hromadu :D
Jde o to, že je velice akční, pořád musí něco dělat, tak právě, aby mu ten příjem stačil na výdej.

Já fakt nevím, mám ve všem pochybnosti, jak v jídle tak ve vývoji, ale proto přece chodím k dr, aby mi řekli, co a jak.
Přijde mi však ale, že to nikoho spíš nezajímá, než aby zajímalo, zatím jsem se nesetkala s citlivým, osobním přístupem, všechno bylo tak halabala.
Kor když jsme byli ve vývojový ambulanci na kontrole, která trvala deset minut, nenechali ho ani se poválet, aby viděli, jestli se správně pohybuje...
No co, asi nebyl čas, hlavně honem na kafe :-? :-? :-?
Andenne
Krafařka
Krafařka

981 příspěvků
15. březen 2010
Příspěvekod Andenne » pátek 08. duben 2011, 09:49
Bublina píše:
Andenne píše:Diagnozu hypotonie stanovili v porodnici, pak neuroložka, vlastně 2 různí neurologové... :-? ale vždycky předtím viděli zprávu nebo prostě nějaký papíry, kde to už bylo napsaný,až pak začli s vyšetřením, že :-?

Jak jsem psala, já o tom moc nevím, ale při příští návštěvě bych chtěla odpověď na dotaz, že pokud to není normální, tak co to znamená? Není to známka hypertonie? Neexistuje na to nějaké cvičení? Nezabývá se tím nějaký odborník v okolí? Nepotřebuje malý nějaké další vyšetření? A neodešla bych, dokud by mi neodpověděli. Já jsem i na obyčejnou prohlídku k pediatrovi chodila se seznamem otázek, abych na nic nezapomněla, a to byly ve srovnání s vaším případem banality.

B.

To víš, že se ptám, ale jak říkám, prostě všichni to vidí takhle: cvičí vojtovku - hotovo. Je nedonošený - hotovo. Nízká porodní váha - hotovo. Nikdo se s ničím nes....
Už jsem si vydupala i eeg, kde jsme byli včera, mířím k dalšímu neurologovi, to už bude čtvrtý :-?
Andenne
Krafařka
Krafařka

981 příspěvků
15. březen 2010
Příspěvekod Felicity » pátek 08. duben 2011, 09:53
ahoj ;) malej taky občas zatne pravou pěst při lezení, proto taky cvičíme. . ale vidím zlepšení. jsem zvědavá, co nám na to řekne 19.4. na neuru. jinak mám teda pocit, že fakt nechodíme do stejný nemocnice, protože nám se na vývojový ambulanci úžasně věnovali! dr. ho nechala lozit po zemi, zkoumala ze všech stran, zajímala se. . no asi máte smůlu na dr. nebo já nevim :?
k tomu jídlu - Jenda jí k snídani 170ml UM, sváča 100g ovoce, oběd 190g masozelenovýho příkrmu, sváča 170ml UM a večeře 250ml kaše. ale to je tak průměr, jsou dny kdy sní sotva půlku. . fakt jak kdy. v 9m (7m korigovaně) má 7,5kg a 67cm.
Obrázek
Obrázek
Felicity
Krafařka
Krafařka

974 příspěvků
29. srpen 2010
ČB
Příspěvekod Andenne » pátek 08. duben 2011, 10:04
Čau Felicity :) ,
No, to zdlábne Jenda dost, je fakt, že už je starší. Uvidíme, no, teď jsem mluvila s pediatrou a ta říkala, že je u nás všechno v normě, že tlustej nikdy nebude, že je prostě akční, no, že neukládá tuky.
Jinak k nemocnici - na neuro chodíme do Počátek, u Drábkový jsme byli jednou, tatáž diagnoza. A ve vývojovce jsme narazili Na Dr. Prknu, kdysi mi přišel jako fajn doktor v tom šrumci po porodu, ale teďkon ve vývojovce...přijde mi, že to bylo fakt odfláknutý.
Ale co já vím, nejsem doktor :-?
Andenne
Krafařka
Krafařka

981 příspěvků
15. březen 2010
Příspěvekod Pomnenka » pátek 08. duben 2011, 10:07
Ahoj,
na uvolnění pěstiček pomáhá taky nosit miminka v klubíčku (záda opřená o tvůj hrudní, svislá poloha, podsazený zadeček, nožky skrčené na bříško, ručičky taky pokrčené - taková ta protiprdová poloha).
Pokud neřekne Dr, tak se zeptej až budete na kontrele na Vojtovce.
Pomnenka
Krafařka
Krafařka

960 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Nika89 » pátek 08. duben 2011, 12:50
Tak k těm pěstičkám nevím, třeba ho něco stresuje, píšeš, že když je uvolněný, tak to nedělá. K tomu jídlu-včera snědl ráno kousek tmavýho rohlíku než jsem udělala jáhlovou kaši s vařenejma švestkama-to snědl cca pět lžic, potom půl banánu, pár kukuřičných křupek, ochutnal jabko od bráchy. Jinak jednou týdně má vývar s kousky masa, zeleninou a nudlema, jednou týdně polívku s vajíčkem. Jinak samozřejmě kojení dle potřeby a to i v noci.
Nika89
Žvatlalka
Žvatlalka

192 příspěvků
22. červen 2010
Bobrová