ADV TOP
ADV LEFT

Vyrážka na čele - impetigo?

Vše od narození do roku dítěte
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Petta » neděle 23. říjen 2011, 22:55
Ahoj,
šestiletý syn přišel ve středu domů s vyrážkou na čele. Byly to jen načervenalé flíčky, tak jsem to připisovala tomu, že se zapotil pod čepicí. Do rána to zbledlo, tak jsem to nijak neřešila. Do večera ovšem ta vyrážka vystoupila a pak se i jakoby podlila (jen některá). Teď už je to několik dní beze změny, ani se nezvětšuje, ale ani nemizí.

Obrázek

No a teď mě napadlo, jestli to nemůže být impetigo. Měl ho vloni na břiše a vypadalo to podobně, ale jistá si teda nejsem. Pokud si dobře pamatuju, tak to impetigo je hodně nakažlivé, takže by zítra nemohl jít na plavecký trénink.

K doktorovi se mi s tím zatím nechce ze dvou důvodů. Za prvé se mi nechce děti zbytečně vystavovat dalším bacilům. A především za druhé - já jsem tu vyrážku "inteligentně" zatřela fialkou, aby vyschla, takže pan doktor by zřejmě musel věštit z křišťálové koule.

Řeším to především kvůli tomu plavání, syn to miluje, tak ho nechci doma nechávat bez důvodu.

Všem předem díky za radu a zkušenost. Petra
Petta
Klábosilka
Klábosilka

550 příspěvků
08. únor 2007
Příspěvekod Satelitek » neděle 23. říjen 2011, 23:02
Ahoj, impetigo to určitě není. :-) Tohle jsou nateklé boláčky a impetigo je jakoby nezasychající a nehojící se boláčky. Lze přirovnat k oparu, i když... je to vlastně stejný vir. Pokud by to bylo impetigo, tak by to už mokvalo. Impetigo je bolák, který praskne a pod sroupem mokvá a tohle vypadá jako kousance. Neporadila jsem, ale doufám že to bude jen nějaká reakce třeba na čepici. :-)
Lenka
Satelitek
Klevetnice
Klevetnice

3271 příspěvků
17. únor 2007
Tam, kde všichni žijí jen Alenou :-D
Příspěvekod Petta » neděle 23. říjen 2011, 23:05
Tady ještě jedna fotka
Obrázek
Naposledy upravil Petta dne 24. říjen 2011, 09:10, celkově upraveno 1
Petta
Klábosilka
Klábosilka

550 příspěvků
08. únor 2007
Příspěvekod Baboo » neděle 23. říjen 2011, 23:12
Ahoj,
impetigo to určite nie je. Impetigo sú nažltlé mokvavé chrasty.

Satelitku, impetigo nie je vir, ale BAKTERIÁLNA infekcia kože. Zaberie iba ATB masť a na veľké postihnuté plochy už len celkové ATB.

B:
Naposledy upravil Baboo dne 23. říjen 2011, 23:15, celkově upraveno 1
Baboo
Kecka
Kecka

1899 příspěvků
21. září 2006
Minor Outlying Islands
Příspěvekod Baboo » neděle 23. říjen 2011, 23:15
Napadli ma molusky ? Ale ani neviem prečo. Ale kým nevieš čo to je, na plávanie by som nešla. Môže to byť infekčné, pre neho (roznesie si na ďalšie miesta) aj pre ostatných.

B:
Baboo
Kecka
Kecka

1899 příspěvků
21. září 2006
Minor Outlying Islands
Příspěvekod Petta » neděle 23. říjen 2011, 23:15
Satelitku,
díky za bleskovou odpověď. On to právě místy podlité má, možná je to trošku vidět na té druhé fotce. Bohužel líp se mi to vyfotit nepodařilo :-?

Rozpraskané to ze začátku (skoro týden) neměl ani loni. Nejdřív to doktor určil jako pásový opar (měl to na bříšku), až pak při zhoršení diagnostikoval impetigo. Pak už to měl v takovém stádiu, že zabraly až celkové ATB.

Já vím, že určit diagnozu z fotky se nedá, ale každá zkušenost dobrá. Asi nezbývá než čekat, kam se to posune. Doufám, že máš pravdu a konečně se to začne ztrácet.
Petta
Klábosilka
Klábosilka

550 příspěvků
08. únor 2007
Příspěvekod Baboo » neděle 23. říjen 2011, 23:18
Petta, impetigo mohla byť sekundárna infekcia. Oni sa tie mrchy baktérie práve často namnožia už v poškodenej koži. U nás to začalo obyčajným škrabancom od nechta na nose.
Kámošky syn si zase zaniesol infekciu/impetigo do ekzému pri škriabaní.

B:
Baboo
Kecka
Kecka

1899 příspěvků
21. září 2006
Minor Outlying Islands
Příspěvekod Petta » neděle 23. říjen 2011, 23:21
Baboo,
taky díky. Molusky by mě nenapadly, s tím zkušenost nemám. Mrknu na to.

Bohužel to taky vidím tak, že to plavání je třeba odpískat. A teď budu řešit, jestli může aspoň do školky :(
Petta
Klábosilka
Klábosilka

550 příspěvků
08. únor 2007
Příspěvekod Baboo » neděle 23. říjen 2011, 23:24
No nemáš zač. Molusky sú teda pekné svinstvo, takže to vám prajem, aby to radšej nebolo ono. Len pri tom plávaní mi to tak zarezonovalo, lebo to práve často je z bazéna. Ale hádam sa mýlim :oops:

B:
Baboo
Kecka
Kecka

1899 příspěvků
21. září 2006
Minor Outlying Islands
Příspěvekod Satelitek » pondělí 24. říjen 2011, 00:00
Baboo, omlouvám se za špatnou definici. :-) pomáhají jen ATB a to přesně Bactroban. Máme to za sebou. :-)

Moluska mě nenapadla, ale je fakt že tak vypadá. Šup k Mudře. Bez správného léčení by jste to mohli mít nadlouho. :-(

Lenka
Satelitek
Klevetnice
Klevetnice

3271 příspěvků
17. únor 2007
Příspěvekod Petta » pondělí 24. říjen 2011, 08:52
Tak dnes ráno po 2 dnech, kdy byla vyrážka zatřená genciánkou, většina z těch pupínků zaschla, zůstaly jen asi 3 největší podebrané boláčky.

Pravděpodobně to tedy nebude ani moluska, ta by nebyla tak rychle pryč, že?

Syna jsem do školky poslala, jen to plavání asi nerisknem.
Petta
Klábosilka
Klábosilka

550 příspěvků
08. únor 2007
Příspěvekod Satelitek » pondělí 24. říjen 2011, 09:55
Hm, to je podivné. Tak uvidíš, třeba to byla reakce na pot a čepici. Hlavně aby to zmizelo. ;)
Lenka
Satelitek
Klevetnice
Klevetnice

3271 příspěvků
17. únor 2007
Příspěvekod Markett » pondělí 24. říjen 2011, 10:05
Impetigo je ze začátku jako pupínek, ale pak se to rozleze a mokvá to atd.

Moluska je jakoby taková bradavička, není to pupínek. A ta by jen tak nezmizela.

Tipuju na osyp z čepice nebo nějaké pokousání, nemohl někde chytit blechu pod čepici nebo něco podobného. Vši?

Neštovice už asi měl, co?
Markett
Howgh
Howgh

6554 příspěvků
21. září 2006
Plzeň
Příspěvekod Petta » pondělí 24. říjen 2011, 10:39
Markett,
protože je to opravdu jen na tom čele, takže je fakt možná blecha v čepici. Momentálně ji mám namočenou v octu a chystám se jí pořádně vyprat. Vlasy prohlídnu až přijde ze školky.

On s tím přišel domů, když byl s dědou v lese, takže teoreticky ho mohla pokousat i nějaká travní muška. Jen mě mate to, že se mu to podlilo.

V každém případě jsem ráda, že to mizí. Snad to jsou opravdu jen kousance.

Edit: Neštovice měl před 2 lety.
Petta
Klábosilka
Klábosilka

550 příspěvků
08. únor 2007
Příspěvekod Satelitek » pondělí 24. říjen 2011, 11:44
A co Sviluška? To jsou mrchy. :D
Satelitek
Klevetnice
Klevetnice

3271 příspěvků