ADV TOP
ADV LEFT

prosim o radu, ockovani, reflux, omezeni laktozy...

Vše od narození do roku dítěte
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Majda » úterý 14. únor 2012, 14:16
Ahoj holky,

jelikoz se tu vsechno vi, moc prosim o radu. Nase 8mi tydeni miminko (narozena drive, CS 36+4) neni nejak extra spokojene miminko, neda se odlozit, uz doslo na satek abych aspon neco udelala. Syn mel reflux a kdyz mi zacala po jidle blinkat a to poradne tak jsem pojala podezreni. Doktorka nam dala Gaviscon Infant. To ji zahustilo stolici a tak brecela pri kakani... nicmene se to dalo zvladnout. Minuly ctvrtek mela prvni ockovani (asi je podobne jako v cechach hexa, je to nejake Dipt atd....a zaroven prevenar) po ockovani nemela ani teplotu, ani reakci, jen vic spala. V sobotu sileny rev asi od 11ti dopoledne a nespala, nemohla, kdyz usnula tak na 10 min a pak zas rev. Nakonec jsme asi v 7 jeli na pohotovost, nechali si nas pres noc v nemocnici s tim, ze ma asi poradny reflux, dali ji domperidone a Rantidine. Brecela silene az do asi 3.30 rano kdy konecne usnula. Pustili nas v nedeli domu a od te doby sice spi lepe, ale kdyz je vzhuru tak jen a jen krici :( uz nevim co s ni a jak ji pomoct. Pritel nacetl, ze mam ja z diety vyradit mlecne vyrobky a citrusy. Je kojena, na noc dostava jednou denne lahev Aptamilu (UM)

Mate nekdo zkusenost co s tim?
Muze to byt v souvisloti s tim ockovanim? nebo proc to zacalo tak najednou?
A v neposledni rade, jak nejlepe vyradim mlecne vyrobky? co muzu jist?

Omlouvam se za roman a predem dekuju za odpovedi.
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Majda
Howgh
Howgh

6396 příspěvků
22. září 2006
Za kanalem
Příspěvekod Trixl » úterý 14. únor 2012, 15:28
Ve čtvrtek očko, v sobotu reakce, na vakciny.net tohle uvádějí jako reakci na očkování když to proběhne do 2-3 dnů po očku a nevím jak dlouho ještě to může dobíhat. Chudísek se s tím pere.

Mléčné výrobky - vynechat bílkovinu nebo laktozu? A to um je taky kráva ne? Nebo je to nějaké speciální?
Trixl
Howgh
Howgh

15771 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Trixl » úterý 14. únor 2012, 15:36
Ještě dodám, že je tam psaný neutišitelný pláč v trvání déle jak 3 hodiny u hexy a to druhé očko taky pláč, ale i zažívací problémy. A že to není důvod k neočkování další dávky.

Zkusila bych napsat Naje, mohla by poradit čím malé pomoct.
Trixl
Howgh
Howgh

15771 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Majda » úterý 14. únor 2012, 16:00
ja se ptala jak v nemocnici tak health visitor jestli to muze byt z ockovani a rekli mi, ze ne. ze by mela teplotu a nebo reakci v miste vpichu coz nema :(

ale to UM ma uz dlouho a tohle zacalo najednou v sobotu...
Majda
Howgh
Howgh

6396 příspěvků
22. září 2006
Za kanalem
Příspěvekod Majda » úterý 14. únor 2012, 16:12
tak jsem si to nasla, dostala DTaP, Hib, IPV a PVC
Majda
Howgh
Howgh

6396 příspěvků
22. září 2006
Za kanalem
Příspěvekod Trixl » úterý 14. únor 2012, 16:13
Koukám že nejen u nás je minimální informovanost zdravotníků, a přitom by stačilo, kdyby si pouze přečetli příbalák :grr: :-Z To co oni čekají sice skutečně může nastat bezprostředně po očku, ale jsou tam další reakce.

To um k blinkání mudře nevadilo? Nemusí to mít souvislost. A taky mám ještě jeden poznatek od dětí, že zhruba v tomhle věku mi vyváděly všechny bez ohledu na očkování, víc nebo míň a trvalo to tak 2-4 týdny, kdy jsem ovšem byla totálně na budku. Ale neutišitelný pláč to opravdu nebyl, to měla tvoje malá navíc. Kdyby jí mělo pomoct odebrání mléčných výrobků, tak bych v první řadě zkusila vyřadit um, v případě problémů s bříškem by asi reakce byla jako odlehčení hned poznat.
Trixl
Howgh
Howgh

15771 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Trixl » úterý 14. únor 2012, 16:16
Jooo u většiny očko mi mudra říkala, že těch cca 10 dnů po může mít reakci jako třeba horečku.
Jestli víš jak se ta vakcína jmenovbala tak na netu jsou příbaláky dostupné a tam bývá všechno uvedeno včetně toho které alergeny obsahuje a to se u doktora taky nedozvíš :grr:
Trixl
Howgh
Howgh

15771 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Jankap » úterý 14. únor 2012, 16:19
Majda píše:ja se ptala jak v nemocnici tak health visitor jestli to muze byt z ockovani a rekli mi, ze ne. ze by mela teplotu a nebo reakci v miste vpichu coz nema

Že je to reakce na očkování, to se prokazuje špatně.

Řešila bych to homeopatiky, ale po internetu to nejde, protože tady je potřeba celkový lék.
Seznam dobrých homeopatů pro UK máš tady: http://www.vithoulkas.com/homeopathy/md ... e.html#U.K.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Majda » úterý 14. únor 2012, 16:31
doplnim ze u kojeni se ted sviji jak zizala a cely den silene prdi!

jako nemocnice vubec na budku! strcili nam ten domperidone ale nerekli ze ma byt 30min pred jidlem, to az v pribalaku, tam ji to davali tesne pred jidlem. ze kdyz jsou mezi davkama male rozestupy muze mit krece v brisku taky nikdo nerek a ten druhy lek mi pro jistotu ani nerekli ze predepsali a proc, to nam jen strcili. :grr: :grr: :grr:
to vysazeni mlika u me napadlo pritele po procitani netu...
Majda
Howgh
Howgh

6396 příspěvků
22. září 2006
Za kanalem
Příspěvekod Maar » úterý 14. únor 2012, 17:23
s tím, že to není (třeba i mimo reflux) i reakce na očkování, bych si ani jako laik nebyla tak jistá. Opravdu důvěryhodné lékařky z Motola (neuro, hemato) nikdy nevyloučily, spíš naopak, že právě hexa mohla být spolupodílníkem na problémech naší dcery. Ale nenech se vystrašit, píšu to jen proto, že bych to očkování z důvodu vlastní zkušenosti tak jednoduše nevylučovala....
Maar
Klábosilka
Klábosilka

529 příspěvků
20. říjen 2011
Příspěvekod Trixl » úterý 14. únor 2012, 17:53
Šla jsem se podívat myslím do důvěryhodného zdroje
Příbaláky SPC nebo PI http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/DTP.htm#3
Nežádoucí reakce http://www.vakciny.net/pravidelne_ockovani/DTP.htm#13

Dostala jsem teď pro malou atb, dávku první kňourala asi dvě hodiny, dávku druhou celé odpoledne. Na třetí jsem se ptala, dávala jsem dle příbaláku hodinu před jídlem nebo dvě hodiny po jídle a měla křeče v břiše uvedené v nežádoucích účincích :-? a mudra mi na to řekla, že příbalák nemám číst :roll: Ale třetí dávku jsem musela dát, tak jsem jí to dala těsně po jídle a bříško jí bolelo jen asi hodinu ... ale už je to za náma. Příště si tenhle šmejdík budu pamatovat, že ho nesnese.
Trixl
Howgh
Howgh

15771 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Llevelyn » úterý 14. únor 2012, 19:37
Majdo.. to je mazec, zdravotnictví v Uk je taky šílený koukám

- podle mě to je reakce na to očkování , mohlo jí to zhoršit/rozjet imunitní reakci. U nás to tak bylo, v obdobném věku, dítě na dietě do 3 let, já dva roky s ním ( kojila jsem) bez mléka, lepku, vajec, brambor..

Gaviscon Infant- antacidum , neřeší příčinu refluxu, lepší je Nutriton ( vláknina svatojánského chleba) ale ten v UK nemaj. Ale reflux se stanoví RTG, ten dělali? Jinak šílený pláč je po hexe častý, je to neurologická reakce, nic moc s tím dělat nejde.
Domperidon působí proti zvracení, je to hodně silný lék, tady se nedává do 6 lt věku
Rantidin dtto,také jen pro dospělé

Jak se u ní to zvracení projevuje? Ublinkává nebo zvrací hodně? Na reflux je důležité častější krmení a hlavně polohování a velmi pomalé pohyby po krmení ( ona z toho vyroste, je to dáno nezralostí ) ale pokud by potíže přetrvávaly, může jít opravdu o reflux ( projeví se právě RTG)
Jak vypadá stolice? Je běžná, nebo je hlenovitá? Tak se nejsnáze pozná nějaká alergie nebo nesnášenlivost. Kroutí se hodně, prdí? Bolí jí bříško? Dáváte nějaká probiotika? Masáže bříška, nošení ve vertikálu ( břicho na břicho)?
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Trixl » úterý 14. únor 2012, 19:42
Llev další specializace farmacie ? :)
Přijde mi to na budku, že by měl člověk pátrat už pomalu po všem i kolem léků.
Trixl
Howgh
Howgh

15771 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Llevelyn » úterý 14. únor 2012, 20:03
Trix, vakcíny jsou taky farmaka :D , farmačka mě na škole děsně bavila.. ono to spolu souvisí, ty vakcíny ( a přidaný látky) a léky...
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Majda » úterý 14. únor 2012, 21:02
llev diky.
rtg samo nedelali.. tak jak se to u nas projevuje, ublinkava hodne, stalo se mi, ze se koji a pri kojeni me normalne jak je na prsu celou z niceho nic poblije. Po kojeni odblinkava, casto uz natravene syrovite mleko. Casto ji to lita i nosem, casto to v ni chrci, casto i dost dlouho po krmeni slysim jak ji to vlitne do krku/pusy ale nic ven, ona to polyka a silene breci. V podstate se neda odlozit, polozena rve behem chvilicky takze ji mam vecne v naruci, v satku, spi u me v posteli. Jeste tak v kocarku ale jen venku na prochazce, doma mi v nem spat nebude.

po narozeni dostala antibiotika na podezreni infekce, mela problemy s dychanim...to ji muselo vymlatit mikrofloru ve strevech, mela pak na zadecku osklive kvasinky, bolaky az do krve... a dneska uz zas ma zadecek rudej a krvave bolacky :( :-Z :-Z
Majda
Howgh
Howgh

6396 příspěvků
22. září 2006
Za kanalem