ADV TOP
ADV LEFT

neplazí se, neleze 10,5 m - Vojtovka?

Vše od narození do roku dítěte
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Elee » středa 05. červen 2013, 14:19
Nedovolím si soudit lékaře, ale rozhodně bych se k tomu nestavěla způsobem - tak bude mít křivé/ploché nohy, bolavá záda, no a co - všechno může pak v dospělosti působit obtíže a pokud toho můžu své dítě uchránit, tak to udělám, i když mi to třeba nebude příjemné. POkud nemám důvěru v jednoho lékaře, požádám o radu jiného.

Suziw - určitě bych cvičila pokaždé, když bude malý zdravý a k tomu bych se snažila zvýšit imunitu, vitamíny, homeopatika atd. (určitě ti někdo poradí, tomuhle nehovím). S délkou neporadím, to bude podle mě u každého dítěte jiné.
Elee
Klábosilka
Klábosilka

306 příspěvků
28. září 2012
Příspěvekod Suziw » středa 05. červen 2013, 14:28
Suziw - určitě bych cvičila pokaždé, když bude malý zdravý a k tomu bych se snažila zvýšit imunitu, vitamíny, homeopatika atd. (určitě ti někdo poradí, tomuhle nehovím). S délkou neporadím, to bude podle mě u každého dítěte jiné.[/quote]

Já teď zkusím u malého nasadit colostrum, poradila mi to jedna lékařka celostní medicíny, mělo by to tu imunitu zvýšit. Vím, že je to teď to základní, co je potřeba udržet, aby mohl cvičit.
Suziw
Pískle

9 příspěvků
03. červen 2013
Příspěvekod Oldmill » středa 05. červen 2013, 14:32
Suziw píše:Moc děkuji, byli jsme dnes na rehabilitaci, bylo mi řečeno, že vzorce má syn správný, že prý kdyby mu bylo míň, že by mi rovnou řekla, že je v pohodě, ale že takhle cvičit musíme. I jsem se ptala na metodu Bobatha, ale řekli mi, že ta se cvičí až se staršíma, kde už Vojta není možný.
Tak vytrváme. Jen prosím držte palce ať zase nestoná a můžeme pilně cvičit. :D

Tak to jsem ráda, že jste dopadli tak skvěle. Neboj, určitě to všechno dožene. Ano, nám říkali, že Bobath je až od roka. Držím pěsti, ať jste zdraví!
Oldmill
Žvatlalka
Žvatlalka

247 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Suziw » středa 05. červen 2013, 14:44
díky, jo, sestřička je fajn.

To jen já jako matka jsem nervák a poslední dobou fakt děsně. Nemůžu ani moc chodit na fora nebo na facebook protože všude jsou i mladší děti, co už stojí nebo chodí a pak se podívám na toho svého bobíska a je mi smutno.
Suziw
Pískle

9 příspěvků
03. červen 2013
Příspěvekod Gvendy » čtvrtek 06. červen 2013, 10:03
Suzi, my jsme začali cvičit až v 10 měsících do zhruba 17 měs., kdy začal samostatně chodit. Takže neboj, on to dožene!
Pokud můžeš, stáhni dceru ze školky, ať se vyhnete těm nemocem a můžete se soustředit na cvičení.
Posuzuju podle své zkušenosti, ale zdá se mi naprosto nedostatečné chodit na kontroly na RHB 1x měsíčně. My jsme k fyzioterapeutce chodili ze začátku 2x týdně, pokaždé se dívala, jak cvičím já a hned chyby opravovala.

Držte se, je to náročné, ale výsledek stojí za to! :erik:
Gvendy
Diskutérka
Diskutérka

2360 příspěvků
27. září 2006
Brno
Příspěvekod Suziw » čtvrtek 06. červen 2013, 11:57
Gvendy
díky :) jo, dcerku už jsem stáhla a s malým začala cvičit, máme teda jen 2 cviky a na kontrolu jdeme příští čtvrtek.
Ale je pro mě určitě povzbuzující slyšet že třeba za půl roku už na tom bude malý jinak.
On je jinak takový veselý, často se řehtá nahlas, sám si hezky hraje, ale pokud na něco nedosáhne, jde od toho nebo se trochu začne rozčilovat. Kolínka podsunuje, ale rukama to dotáhnout neumí.
Ono taky já jsem dost netrpělivá, tak to moc řeším.

Moc děkuju. :erik:
Suziw
Pískle

9 příspěvků
03. červen 2013
Příspěvekod Suziw » pondělí 10. červen 2013, 17:45
Ach jo, holky, mám nervy v kýblu. dneska jsem šla s malým na 10ti měsíční prohlídku, to že je zaostalý motoricky, to vím a počítala jsem s tím.
ale doktorku zajímal hlavně reflex střemhlav a můj malý ho nemá. Prostě před sebe nedá ty ruce v obraně před pádem. Doktorka říkala, že se jí to vůbec nelíbí a ve čtvrtek jdeme na neurologii a já strašně trnu, co mi tam řeknou. Ptala jsem se, co to teda znamená, když ten reflex nemá a doktorka řekla, že to je varovné znamení, že se opožďuje celkově nervová soustava. :( mám dost. :(
Suziw
Pískle

9 příspěvků
03. červen 2013
Příspěvekod Oldmill » sobota 29. červen 2013, 14:28
Suziw, tak jaká je u vás situace? Já hlásím, že syn začal chodit cca v 16 měsících - jen třeba 3 až 5 krůčků - a teď v 16,5 měsících se rozchodil víc - ujde třeba 6 - 10 metrů, ale pořád ještě hodně leze po čtyřech. Chodit tedy začal 4 měsíce poté, co začal lézt.
Oldmill
Žvatlalka
Žvatlalka

247 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Suziw » středa 03. červenec 2013, 13:14
Oldmill píše:Suziw, tak jaká je u vás situace? Já hlásím, že syn začal chodit cca v 16 měsících - jen třeba 3 až 5 krůčků - a teď v 16,5 měsících se rozchodil víc - ujde třeba 6 - 10 metrů, ale pořád ještě hodně leze po čtyřech. Chodit tedy začal 4 měsíce poté, co začal lézt.

Ahoj,

u nás je malý pokrok - Davídek se začal v 10 měsících plazit a u toho zatím zůstává. Bohužel na ručičkách se zatím nedokáže vzpřímit. A plazí se teda jen když sám chce- není to jak píšou vždy všichni, že dítě se plazí rychlostí blesku, u nás - když je něco daleko ( myslím tím víc než metr), tak ztrácí zájem. Byli jsme na neurologickém vyšetření a dopadlo to výborně, řekli mi, že je naprosto v pořádku, že je velmi chytrý a že tohle je částečně jeho rozhodnutí, ale samozřejmě je trochu hypotonický. že prý psychický vývoj odpovídá ukončenému roku, motorický tak od 3 měsíce pozadu. Tak se mi dost ulevilo, spíš jsem unavená z toho, jak musím pořád někde vysvětlovat, proč můj syn ještě neleze.
Suziw
Pískle

9 příspěvků
03. červen 2013
Příspěvekod Oldmill » sobota 06. červenec 2013, 08:16
Tak to jsou dobré zprávy, jak od neurologa, tak že už se plazí. Určitě se brzo v plazení zrychlí a pak už poleze. Ono těch motoricky pomalejších dětí není zas tak málo. Dvě kamarádky z předporodního kurzu mají o měsíc mladší kluky, než je můj, a taky začali chodit až teď, totéž synek od sousedky. Za pár měsíců už se to na nich nepozná.
Oldmill
Žvatlalka
Žvatlalka

247 příspěvků
08. únor 2012