ADV TOP
ADV LEFT

Zácpa u sedmiměsíčního miminka

Vše od narození do roku dítěte
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Raz » čtvrtek 11. duben 2013, 20:46
Ahoj holky, jdu se sem poradit.
Mám sedmiměsíční dcerku a od té doby, co jsem začala přikrmovat, má problém se zácpou. Dohromady toho nic moc nesní, hlavně kojím, ale i tak je to děs. Nepomáhají švestky, hrušky ani nic podobného. I jsem jí zkusila dát lžíci jogurtu, já vím, že se to ještě nemá, jako jel jí, ale výsledek nula nic. Laktulóza nic, glycerinové čípky taky nic. Vykaká se vždycky po 3 - 4 dnech, hodně u toho pláče a i kapka krve byla :( .
Trochu se obávám, že je to tím, že hodně málo pije. Snažím se jí všechny příkrmy dělat hodně řídký, takový polívko-kaše. Dávám jí pít z hrnečku, z flašky to prostě neumí, nebo po lžících, ale i s těma tekutinama v jídle to vychází tak maximálně na 150 ml za den, víc toho do sebe nevpraví ani náhodou.
Tak co s tím?

PS: jsem tu prakticky nová, neumím vkládat příspěvky (teoreticky to tu občas čtu), ale tahle věta mě rozsekala: "Před založením nové diskuse je nutno opsat ověřovací kód! A mimochodem, moje žena má krásný prsa." :D :D :D
Raz
Žvatlalka
Žvatlalka

185 příspěvků
28. březen 2013
Příspěvekod Jari » čtvrtek 11. duben 2013, 20:57
Ahoj Raz, vítej ;-)
Taky jsme měli problém se zácpou, ale bylo to i tim, že malej hned ze začátku jedl hodně a tělíčko to najednou nezvládalo...no ale pomohl nám udělat klystýr z heřmákovýho čaje...Nebylo to příjemný pro mě ani pro něj, ale čaj jsme mu balonkem vstříkli do konečníku a šlo to všechno hned ven. Naštěstí jsme museli jen jednou. A taky pomohlo, když se koupal déle v teplé vodě (bylo léto), to se pak vykakal do vody, to pomohlo víckrát. Přeju, ať je to brzo dobrý!
Jari
Diskutérka
Diskutérka

2356 příspěvků
27. červenec 2008
...pod horou Říp
Příspěvekod Raz » čtvrtek 11. duben 2013, 21:08
Děkuju, mě už i něco takového napadlo, ale bojím se, abych jí neublížila. No, asi zkusím. Doktor mi řekl, že jí můžu nechat i pět dní, ale když jednou kakala po čtyřech, byla to fakt katastrofa. A dobře jí není, teď se mi převaluje v postýlce a nemůže zabrat... Tak jestli to přes noc nedopadne, tak to zkusím.
Raz
Žvatlalka
Žvatlalka

185 příspěvků
28. březen 2013
Příspěvekod Vydra » čtvrtek 11. duben 2013, 21:08
A co nahřád bříško?
Buď tou koupelí nebo nahřát polštářek s peckami z třešní (mají v DM), někdo nahřívá třeba i fénem. Já na spaní svého času dávala mezi mimi a přikrývku el.polštářek, která byla zapnutá na minimum a sama se po hodině vypnula.
Pak by možná pomohla Naja s nějakým homeo. Když se tu neukáže, nahlédni sem - http://www.baby-cafe.cz/modules.php?nam ... pic&t=1353

PS - Neboj, na to si brzy zvykneš, že šéfová má tady nekrásnější prsa :hura:
I ZA MRAKY POŘÁD SVÍTÍ SLUNÍČKO
Na vola nenarazíš, ten do tebe vrazí sám.
Vydra
Howgh
Howgh

8121 příspěvků
05. říjen 2007
Plzeň
Příspěvekod Raz » čtvrtek 11. duben 2013, 21:18
Nahřívám, to nepomáhá vůbec. Homeopatika by asi šly, každopádně se s nima nedá nic zkazit...

Jestli tu větu s prsama psal skutečný muž zdejší šéfové, je to velmi romantická veřejná poklona! Ale málem jsem padla, to se mi jinde obvykle nestává, všude to maximálně napíše, že jsem vůl, že jsem zas něco neopsala :D
Raz
Žvatlalka
Žvatlalka

185 příspěvků
28. březen 2013
Příspěvekod Rysavka » čtvrtek 11. duben 2013, 21:34
Mrkev způsobuje zácpu, zkus ji pro začátek vynechat + další potraviny co můžou zácpu způsobit. Nám taky pomohl klystýr - z naředětného mateřského mlíčka, na radu dr jsem aplikvala rektální rourkou a stříkačkou. Hodně se to zlepšilo až začala malá lézt a vůbec se víc hýbat. Ale byla to hrůza, vybec ti nezávidím. R
Markétka 02/2006 - Maruška 04/2009 - Martínek 09/2010
Rysavka
Diskutérka
Diskutérka

2258 příspěvků
24. září 2006
Velké Přílepy
Příspěvekod Raz » čtvrtek 11. duben 2013, 21:45
Mrkev nedávám teď vůbec. Je prakticky na švestkách a hruškách, občas banán, nebo dýni... Tak asi zkusím ten klistýr, s tím MM to snad bude šetrné, heřmánku viz výše bych se asi trochu bála, sice je hojivý, ale vysušuje...

Ještě jeden dotaz - kolik toho takhle starý dítě normálně vypije? Mně doktor řekl, že jí mám udělat klidně 250 ml čaje, ale to fakt není šance do ní dostat. Za den sní zhruba jeden kus ovoce nebo zeleniny, zbytek kojení.
Raz
Žvatlalka
Žvatlalka

185 příspěvků
28. březen 2013
Příspěvekod Tetakosta » čtvrtek 11. duben 2013, 22:07
Zkusila bych teplé obklady a masáže. Na konci článku je protikoliková, ta by mohla pomoci http://www.dobromysl.cz/scripts/detail.php?id=366 tady video http://www.youtube.com/watch?v=6708h5R9B60 . Nebo by mohly pomoci probiotické kapky pro děti např. Bio Gaia do příkrmu. Držím pěsti, ať je lépe.
Tetakosta
Krafařka
Krafařka

845 příspěvků
28. březen 2010
Praha západ
Příspěvekod Ratta » čtvrtek 11. duben 2013, 22:24
Moje devítiměsíční nekojené dítě nepije vůbec nic a kaká někdy i 4x denně. Když nemá masový den, tak je to docela tekuté, nechápu odkud ty tekutiny bere (a taky hodně čůrá). Mmch, ovoce mu skoro vůbec nedávám, nejvíc u nás frčí mrkev a rýžová kaše. Prostě je to všechno genetická loterie :-?
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Raz » čtvrtek 11. duben 2013, 22:31
Ratta píše:Moje devítiměsíční nekojené dítě nepije vůbec nic a kaká někdy i 4x denně. Když nemá masový den, tak je to docela tekuté, nechápu odkud ty tekutiny bere (a taky hodně čůrá). Mmch, ovoce mu skoro vůbec nedávám, nejvíc u nás frčí mrkev a rýžová kaše. Prostě je to všechno genetická loterie :-?

Tak tos mě uklidnila alespoň s tím pitím...
Raz
Žvatlalka
Žvatlalka

185 příspěvků
28. březen 2013
Příspěvekod Zizka » pátek 12. duben 2013, 07:00
Raz, s pitim si nedelej hlavu - ja si ji taky delala, ale proste to nejde lamat... Jestli ti vypije 150ml, to ja povazuju za megauspech, ktereho jsem docilila nejdrive ve dvou letech!!! Jak pise Ratta, moje deti taky nepily ani kapku vyjma meho mleka....
Mj., banan taky stavi a to dost. Jinak na jogurt se preptej, ja ho davala synovi v tomto veku - nic jineho nebyl dlouhe mesice ochoten pozrit...
At je brzy lip.
Z.
Zizka
Klábosilka
Klábosilka

308 příspěvků
11. srpen 2009
Příspěvekod Zuza77 » pátek 12. duben 2013, 07:10
Vřele doporučuju masáže - buď nastudovat na netu, nebo sehnat nějaký kurz. Několikrát jsem byla svědkem toho, že když to lektorka maminku učila, tak se miminko vykakalo přímo při instruktáži - spokojenost na všech stranách :-)
Zuza77
Howgh
Howgh

12757 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Zdenicek » pátek 12. duben 2013, 07:22
jeste pridam tip - do prikrmu davej olej, kdyz ma zacpu, tak klidne i lzicku nebo dve... jednak to zlepsi vstrebavani v tucich rozpustnych vitaminu a jednak to ulevi zacpe
davam olivovy, ale vhodny je kterykoli zastudena /v pripade nouze i obycejny/

kojeny deti by mely samy vypit, kolik potrebujou
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Flyingfrog » pátek 12. duben 2013, 08:15
Do tekutin se počítá i kojení ne? Tak pokud kojíš, tekutin je dost, řekla bych.
Mně můj sedmiměsíčňák vody vypije tak 50ml.
Se zácpou jinak nemůžu radit, od zavedení příkrmů kadí pořád (na mléku jednou za týden).
Flyingfrog
Klevetnice
Klevetnice

3278 příspěvků
16. září 2008
Příspěvekod Raz » pátek 12. duben 2013, 08:19
Holky díky. Masáže - netušila jsem, že je to taková "věda". Masíruju bříško, ale jen tak nějak amatérsky a je to na nic, takže to vyzkouším. Olej do příkrmů dávám, ale když ho dám moc, tak to nejí, když málo, je to na nic. Jdu jí dát lžičku na lačno, samotnej ho možná pozře. Jogurt se nemá dávat kvůli množství bílkovin. Ona toho ale vážně moc nesní, takže si myslím, že lžíce jogurtu za dva dny jí nic neudělá, dřív se dával v tomhle věku normálně... Já chci pokaděný dítě :-Z
Raz
Žvatlalka
Žvatlalka

185 příspěvků
28. březen 2013