ADV TOP
ADV LEFT

Nesestouplá varlata

Vše od narození do roku dítěte
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Larisa » čtvrtek 18. duben 2013, 10:05
Můj syn má 6 měsíců a včera doktorka na preventivní prohlídce řešila, že nemá sestouplá varlata. Na internetu je tolik rozdílných informací. Máte s tím někdo zkušenosti? Do kdy mají být sestouplá a jak se to případně řeší?
Díky.
Larisa
Žvatlalka
Žvatlalka

160 příspěvků
17. leden 2012
Příspěvekod Inkognito » čtvrtek 18. duben 2013, 10:45
U nás problém u obou kluků, starší sledovaný na endokrinologii a chirurgii, v roce a půl stahovali chirurgicky, ale u něj se navíc ani nevyvíjí, momentálně mají doktoři problém ho vůbec najít :-?, teď na kontrole ve 4 letech na sonu konstatovala doktorka, že i to "dobré" se vrací zpátky, nicméně urolog to nijak nekomentoval a další kontrola cca v 10 letech. Mladší byl pouze sledovaný na endokrinologii a chirurgii a kolem asi roku? se to samo spravilo.. od té doby ho nikdo nekontroloval. Doktorka vás s tím nikam neposlala? Jinak mě tenkrát říkali, že snad do dvou let? by se to mělo nějak vyřešit.

Inko kvůli dětem
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Klarkan » pátek 19. duben 2013, 19:20
U nás mladší syn neměl sestouplé pravé varlátko, od narození. Čekalo se do dvou let, žádná změna. Ve dvou letech v Krči malá operace, stáhli mu ho chirurgicky dolů. Od té doby 1x ročně na pohmatovou kontrolu, varlátko je tam, kde má být.
Klarkan
Treperenda
Treperenda

1171 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Inkognito » pátek 19. duben 2013, 19:30
přidám se s dotazem:
takže když syn (bude mít 2) nemá sestouplé 1 varlátko, mám požádat mudr o doporučení - kam?
díky

inko r
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Klarkan » pátek 19. duben 2013, 20:14
Inkognito píše:přidám se s dotazem:
takže když syn (bude mít 2) nemá sestouplé 1 varlátko, mám požádat mudr o doporučení - kam?
díky

inko r

no to by vás měla poslat vaše dr., někam na dětskou chirurgii. Vaše dr. to u vás nesleduje?
My byli v Praze-Krči, dětská chirurgie
Klarkan
Treperenda
Treperenda

1171 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Inkognito » sobota 20. duben 2013, 15:34
Klarkan píše:
Inkognito píše:přidám se s dotazem:
díky

inko r

no to by vás měla poslat vaše dr., někam na dětskou chirurgii. Vaše dr. to u vás nesleduje?
My byli v Praze-Krči, dětská chirurgie

tak od porodu se to ví, chvíli sledovala. teď je dlouhodobě nemocná, máme záskok. já s tím na prohlídkách neplaším, tak se nic neděje.
r
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006