ADV TOP
ADV LEFT

novorozenecká JIP Motol

Vše od narození do roku dítěte
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » neděle 21. duben 2013, 06:45
ahoj,
mám prosbu a hlavně hledám zkušenosti rodičů, kteří měli po porodu dítě na Jip v Motole. Potřebuji zjistit, jak to tam "chodí", jak často můžou rodiče za dětmi, co je jim dovoleno, jaký je přístup personálu k emocionálním a psychologickým potřebám dítěte, když už skutečnost, že i já mám nějaké, nebudu brát v potaz.

Třetí den po porodu mi převezli dceru na Jip, kam jsem sice moc nechtěla, právě z důvodu, že jsem věděla o omezených návštěvách rodičů u dětí, problémům přijmout matku k dítěti, ale bylo mi řečeno, že je to jejich spádová Jipka a oni ji jinam nepovezou. Seběhlo se to rychle, dali mi půl hodiny na rozloučení a odvezli ji.
Doufala jsem tedy v rychlé vyšetření a řešení situace. Jipku máme 100km a denně za dcerou jezdíme. Je donošená, problém má se střevy a řeší se, jestli její trávící systém dozraje nebo bude potřeba chirurgický zákrok a odeberou jí tl. střevo. Vážím si zdr. přístupu dr., kteří vyčkávají, dávají jejímu tělu čas, aby se sebralo samo a nechtějí dělat unáhlené kroky. Už několikrát řešili problém s chirurgy a zatím vždy operaci odložili.

Prvních pár dnů jsem byla trpělivá. Je tam už 11dnů. K dceři můžeme na 1h denně odpoledne, více není dovoleno. Je na Jip mezi nedonošenými dětmi, protože má výživu do žíly. Sice chvíli dávali mléko, ale zase ho začala zvracet, takže ho opět vysadili a teď asi 4dny má jenom do žíly, čistí jí střeva, aby mohla začátkem týdne podstoupit kolonoskopii a biopsii. Pak už se snad pohneme dále. Na dceru jsme z počátku sahali, hladili ji, sestrám se to moc nelíbilo, že jim ji budíme. Ve čt jsem se zeptala dr., jestli bych ji mohla dostat do náruče, bylo mi vyhověno. V pátek také, ikdyž sestra nejásala, a ta včerejší hrála všemi barvami, když ji vyndávala a vyjadřovala se "se nebudu rozčilovat, by mě zajímalo, kdo vám to dovolil, no to to chci teda vidět, ... atd"
Jelikož má několik dnů prázdný žaludek, brečí jim tam hlady a začali ji "tlumit". Bojím se i vlivu tlumících léků.
Absolutně je tam nezajímá, že to dítě potřebuje hlavně matku, pohlazení, mazlení a musím se o každý dotek bít.

Doma jsme se dohodli, že už je necháme dodělat vyšetření, a jestli ji pak budou stále nechávat "dozrávat", budu chtít být k ní přijata, ať ji přeloží do vedlejší místnosti, kde můžou být rodiče celý den. Nebo zvažuji tedy převoz do jiné nemocnice a co jsem se dočetla, tak na střeva jsou dobří v Motole. Potřebuji ale zjistit, jak to tam chodí, aby to nebylo z bláta do louže.
Můžu vůbec požadovat převoz do jiné nemocnice?

děkuji za rady, názory
H. + T.
Inkognito
Inkognito

38439 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Zafu » neděle 21. duben 2013, 07:30
Ahoj Inko,
s Motolom vám až příliš veliké zkušenosti, náš Daneček měl po narození veliké problémy se střevama. Na novorozenecké JIP byl 10 dnů. Návštěvy snad od 11h do 18h, nikdy mě nikdo nevyhodil. Byla tam jedna ne moc příjemná sestra,ale jinak dobrý. Daníka jsem nedostala do náruče protože to nešlo(intubace, operace atc). Zkus říct oš. lékaři že chceš s malou trávit více času, že sestry to nechtějí dovolit, jaký k tomu mají důvod? Hrozně milá je dr. Murmanová.

Docela se divím, že vás tam drží, když je donošená.(není to tím, že tam je málo miminek?)...možná bych na ně tlačila ať vás přeloží na kojenecké odd ( i když tam asi hrozí větší riziko nějaké infekce-průjmy).

Každopádně pokud má malá problém se střevy a má jít možná na operaci tak zůstaňte v Motole, Motol je na střeva nejlepší, pokud ji budou operovat tak pak bude na chirurgickým jipu a tam jsou skvělé sestry a mnohem příjemnější atmosféra a neomezené návštěvní hodiny, jde tam i spát.

Když bys jsi chtěla víc informací klidně mi napiš zprávu.

Jo, v Motole je ubytovna(100km je fakt dálka) a taky ombdusmanka, která mě třeba pomohla. Na ní se můžeš obrátit, když máš problém a komunikace nefunguje, ona to pomůže vyřešit.

Ještě mě napadá, nemůžou vás přeložit na chirurgickou JIP i když by třeba nakonec neoperovali? Pár dětí jsem tam takhle viděla.

Držím palce ať operace není třeba a jste brzy doma a klidně napiš.
Zafu
Zafu
Kecka
Kecka

1782 příspěvků
09. srpen 2007
Příspěvekod Inkognito » neděle 21. duben 2013, 07:40
Zafu, děkuji

asi jsem se špatně vyjádřila, nejsme v Motole, tam právě zvažuji, že ji nechám převézt, ale potřebuji zjistit, jak to tam chodí, než začnu v úterý operovat s žádostí i převoz do Prahy. A jestli ano, tak to budeme mít ještě o 150km dále, ale jestli by mě tam k ní za stávající situace přijali, mohla bych se jí věnovat a nedojížděla bych denně.

Důvod bych řekla, že k tomu mají ten, že to tam tak prostě mají zažité, každý den abych se tam prala vůbec o dotek.

H.
Inkognito
Inkognito

38439 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Inkognito » neděle 21. duben 2013, 07:57
ještě, tady jsou návštěvní hodiny v době 13-17:30, ale max. na hodinu, jednou denně. V pátek tam přišla maminka s manželem a sestry si šuškaly, že "ona už tu ale byla jednou s babičkou!", no jak si to dovolila, že? :palma:
Já ten její pobyt na Jip taky přestávám pobírat, snad si to vysvětluji tím, že ji nechtějí překládat, kdyby se nakonec rozhodli pro operaci.
Tady se taky bydlí na ubytovně, ale na oddělení mají 3místa po kojící matky s tím, že pokud je dítě na postýlce, můžeš s ním být už celý den .... což je defacto místnost vedle Jipky, na jedné chodbě.

H.
Inkognito
Inkognito

38439 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Berry » neděle 21. duben 2013, 08:16
Inko, já taky z toho prvního příspěvku pochopila, že v Motole jste. Pokud tedy ne, určitě bych tam chtěla, to, co popisuješ by semi vůbec nelíbilo:-(
Berry
Klábosilka
Klábosilka

351 příspěvků
28. leden 2008
Příspěvekod Maar » neděle 21. duben 2013, 08:36
V nejhorším případě se taky můžeš opřít o toto: http://zdravotni.praha.eu/jnp/cz/inform ... cnici.html

S novorozeneckou JIP v Motole zkušenost nemám, ale s jinými odděleními tam bohatou, a vždy mi přišlo, že se v této věci opravdu snaží vyjít vstříc - tu chartu mají vyvěšenou i na stěnách. Taky bych šla tam.
Maar
Klábosilka
Klábosilka

568 příspěvků
20. říjen 2011
Příspěvekod Andela » neděle 21. duben 2013, 08:48
OT : čumím jak to chodí jinde. :? Mám malého na JIRP v UL (je tam 14 dní, narozen v 25tt) na odd může maminka od 10-21hod neomezeně, tatínek jednou denně, a jednou za pobyt můžou prarodiče. Co jsem byla ve špitále, chodila jsem tam 3 krát denně, nikdy nebyl problém. Malího si můžu pohladit jak chci (akurát jsem byla upozorněna že spíš položit ruku, že je to hlazení dráždí). Některé sestry si mě vůbec nevšimnou, jiné přijdou a řeknou něco o trpaslíčkovi.

Za mě, nedej se a promluv si s ošetřujícím dr. !! Našemu prckovi je asi šumák kdo zrovna na něj sahá, ale donošenec už to moc dobře ví ... :( držím pěsti ať vše dobře dopadne. :erik:
Andela
Kecka
Kecka

1521 příspěvků
21. září 2006
Děčín
Příspěvekod Zafu » neděle 21. duben 2013, 08:59
Inko, máš sz,
Ještě mě napadá, v Motole vás nepřijmou na novorozenckou JIP ale na kojencké odd s JIP(tzn. pokoj pro matku a dítě, sociálka na pokoji)a tam jsou zrovna úžasné setry a naopak se očekává,že tam matka bude s dítětem.
Zafu
Kecka
Kecka

1782 příspěvků
09. srpen 2007
Příspěvekod Maggiemae » neděle 21. duben 2013, 09:03
Andělo, nikdy mu to není šumák, nenechej si nic namluvit. Každé dítě dobře pozná toho, kdo ho nosil pod srdcem. A pro rodiče návštěvní hodiny neplatí, viz Charta práv dítěte, i ten nedonošený tvoreček má nárok na pobyt rodiče s ním. Měla jsem (donošenou) dceru pět dní na JIRP a trávila jsem s ní veškerý čas mezi 7 a 01h (zbytek jsem spala). Byla jsem tam takto jediná a jen proto, že jsem se nenechala odradit jejich řečmi (například automatické předložení návštěvních hodin jako doby, kdy tam s ní můžu být, kecy o tom, že mě (zdravé) děti doma potřebují víc než (vážně nemocné) v nemocnici atd. Hnusná taktika, když i na stránkách mají psáno, jak pobyt matek s dětmi podporují. Místo toho bydlela na jediném mateřském pokoji na oddělení kolegyně sester se zlomenou rukou a 8měsíčním dítětem, o které by se přece nemohla se zlomeninou doma starat. :-Z
Maggiemae
Howgh
Howgh

5466 příspěvků
10. leden 2007
Praha
Příspěvekod Inkognito » neděle 21. duben 2013, 09:06
nebo já nevím, nemusí to být zrovna Motol, zvažuji ji proto, že jsem v jiných diskuzích četla, že jsou tam dobří na střeva. Manžel že jestli budou chtít zase vyčkávat bez chir. zákroku a nebudou mě chtít k ní přijmout, tak jestli ji nevrátit zpátky do ZL, tam na mediálu bych k ní mohla co 3h, přebalit, nakrmit, pochovat .... mám z tama už zkušenost s třetím synem. Ale zase tam nezasáhnou, kdyby se stav zhoršil a chtělo to operaci ....

H.
Inkognito
Inkognito

38439 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Janika3 » neděle 21. duben 2013, 12:03
Šumák to vážně být nemůže. Naše novorozeně se uklidnilo jen a pouze, pokud jsem položila na jeho hlavičku ruku já. Jinak spíš víc plašilo. I trpaslíčci musí vědět ;-)
Jinak zakladatelko: tohle bych nedávala, to ych řešila. Kapačka vážně neni důvod, že by si člověk nemohl dítě chovat... my teď s kapačkou lítali po pokoji stovky metrů a nikoho to nezaráželo. Jsem šílená matka "dítě nedám z ruky/očí", hlídám, chráním před "doktorskou brutalitou" :D (a podle toho, jak na tom byli ostatní dětičky na pokoji, ktré byly svěřeny sestřičkám, jsem udělala opravdu dobře :palma: )
Držím palce v co nejhlaší a nejrychlejší průběh, patříte k sobě :erik: :erik:
Janika3
Krafařka
Krafařka

679 příspěvků
07. prosinec 2010
Příspěvekod Zafu » neděle 21. duben 2013, 12:45
Inko,
já nechci strašit,ale jestli stále nevíte so má se střevama jedná se o možnosti operace, tak bych volila variantu nemocnice, kde je možná rychlá operace v případě potřeby.
Střeva jsou dost ošemetná, v jednu chvíli jsou ok, v druhou je vše špatně.
Zafu
Kecka
Kecka

1782 příspěvků
09. srpen 2007
Příspěvekod Mamamila » neděle 21. duben 2013, 12:55
V Motole jsou dobří přes střeva-nejen dětská
Mamamila
ZLATÁ MAMAMILA

61731 příspěvků
23. září 2006
Modžany
Příspěvekod Lucka73 » neděle 21. duben 2013, 19:21
Inko, určitě by bylo dobře, kdybys k malé mohla.
Jestli můžu já něco poradit pro tuhle chvíli, zkus se spojit s Ivig - minimálně by tě mohla zastoupit a zkusit s tím nemocničním šimlem bojovat tvým jménem. A tobě by zbejvalo víc sil na to, nač by ses měla soustředit nejvíc - na malou a na sebe samou.

Moc držím palce, aby se brzy stav malé zlepšil a ať můžete být v klidu spolu a doma!!!
Lucka73
Howgh
Howgh

8471 příspěvků
11. listopad 2006
Příspěvekod Missorka » neděle 21. duben 2013, 19:33
Ahoj Inko,

předně - je mi líto, čím procházíte.

Pokud to shrnu - právo na převoz samozřejmě máš. Mohli by tě odmítnout jen pokud by měli plno.

Jinak z toho, co píše Zafu, která to tam zná, hlasuju pro převoz.

Pokud byste měli převoz hradit (to netuším, zda ano, či ne), měla bych způsob, jak jej uhradit, abyste to nemuseli dělat vy. Telefon na mě 608 448 978.

Držím palce, jste moc a moc stateční!
Missorka
Adminka

39594 příspěvků
18. září 2006
u Litoměřic