ADV TOP
ADV LEFT

Prasklé ucho

Vše od narození do roku dítěte
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Elsa » úterý 16. červenec 2013, 17:13
No, asi fakt blbnu. Synek skoro 5 měsíců proplakal noc, dokonce mě i napadlo, že by to mohlo být ucho, ač to starší nikdy neměli, resp. dcera až kolem 3 let a hlavně nemá skoro žádnou rýmu.
Dneska odpoledne ucho prdlo a jak mám hlavu plnou jiných věcí, tak jsem to vyhodnotila, že když nemá teplotu, není nutno řešit. Teď surfuju, malej odpo v pohodě, teď už zas protivnej, a všude se bere jako jasná věc, že ORL.. Tady jsem v diskusích našla zánět, ale ne prasklé ucho, takže prosím, co s tím? Ráno ORL? A do té doby? Nebrečí, teplotu nemá, plný nos nemá..
(kód husa, no tak se zrovna cítím)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2851 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Gilotek » úterý 16. červenec 2013, 17:31
My jsme po prasklém uchu ( teploty po prasknutí klesly) jeli k dětskému - CRP vysoké, ATB.
Na ORL kontrola zhruba za týden a kontrolovat jestli dobře slyší.
Martínek 01/2008
Rozárka 12/2010
Vojtíšek 12/2010
Gilotek
Diskutérka
Diskutérka

2061 příspěvků
11. březen 2008
Příspěvekod Swetlex » úterý 16. červenec 2013, 17:49
V. prasklo ucho minulý víkend, to že mu kape cosi z ucha jsem zaregistrovala až v neděli a na ORL šla v pondělí. Tam dostal atb vzhledem k předchozímu zánětu zvukovodu a množství vytékajícího hnisu.
Ono jediné co může nastat, že se mu to samo zatáhne moc brzo a pak se bude píchat.
držím palce ať to máte ok
Swetlex, Vávra 11/06, Edoušek 6/09 a Frída 6/14
http://www.ditevsatku.cz - kamenný obchod i e-shop
ObrázekObrázekObrázek
Swetlex
Kecka
Kecka

1757 příspěvků
30. srpen 2007
Praha
Příspěvekod Korýš » úterý 16. červenec 2013, 18:39
U našich holek poznám zánět stř. ucha až když jim to praskne. Na ORL mi na to doporučil proplachovat borovou vodou, kyselé prostředí ničí případné bakterie. Aplikovali jsme několikrát a děti zatím slyší dobře.
Korýš
Pískle

51 příspěvků
25. červen 2009
Příspěvekod Elsa » úterý 16. červenec 2013, 18:51
No a je nutný to ORL, nebo spíš pediatr, nebo stačí koupit borovou vodu :roll: ?
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2851 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Andrea1 » úterý 16. červenec 2013, 19:11
Se zánětama máme bohužel bohatý zjušenosti.
S takhle malým dítětem bych zítra na ORL zajela. Jela jsem vždycky i po prasknutí. Pokud je třeba vyčistí, pokud je třeba nasadí ATB nebo jen řeknou za 3 dny kontrola, už to bude jen lepší.
Ale mě teda překvapuje do prasklého ouška lít borovou vodu :? . Vždycky nám kladli na srdce at se do ucha týden nedostane voda. Je tam díra v bubínku. Do bolavého neprasklého asi klidně, ale po prasknutí bych tam nelila vůbec nic .
Andrea1
Pískle

32 příspěvků
25. listopad 2008
Náchodsko
Příspěvekod Elsa » úterý 16. červenec 2013, 19:17
Andrea1 píše:Se zánětama máme bohužel bohatý zjušenosti.
S takhle malým dítětem bych zítra na ORL zajela. Jela jsem vždycky i po prasknutí. Pokud je třeba vyčistí, pokud je třeba nasadí ATB nebo jen řeknou za 3 dny kontrola, už to bude jen lepší.
Ale mě teda překvapuje do prasklého ouška lít borovou vodu :? . Vždycky nám kladli na srdce at se do ucha týden nedostane voda. Je tam díra v bubínku. Do bolavého neprasklého asi klidně, ale po prasknutí bych tam nelila vůbec nic .

No představuju si to tak, že se tam s tou "obyčejnou" vodou může dostat nějaká infekce, což by od té borové jaksi nemělo...
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2851 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Andrea1 » úterý 16. červenec 2013, 19:23
Elsa píše:
Andrea1 píše:Se zánětama máme bohužel bohatý zjušenosti.

No představuju si to tak, že se tam s tou "obyčejnou" vodou může dostat nějaká infekce, což by od té borové jaksi nemělo...

Je to možné. Já to pochopila tak, že do prasklého-píchlého ucha už nic, ani kapky na bolest. Ale každopádně bych zítra zajela. Vzhledem k tomu, že nemá rýmu, může tam mít nějakou breberu, která to způsobila (i u nás byl občas nejdřív zánět a teprve pak se spustila hustá rýma). Přeju klidnou noc ;-)
Andrea1
Pískle

32 příspěvků
25. listopad 2008
Náchodsko
Příspěvekod Mischkad » úterý 16. červenec 2013, 19:26
Ahoj, jela bych co nejdřív na ORL, pravděpodobně prcek dostane atb, naše mudra i bere stěr a posílá na kultivaci. Borovou vodou v pokojové teplotě, nebo mírně zahřátou v ruce se vykapává proto, aby se bubínek po píchnutí příliš rychle nezacelil a hnis mohl vytékat.(jak je to potom, co praskne samo netuším, nikdy to tak daleko u nás nezašlo) Každopádně bych nepodcenila a na ORL jela, ze zánětu středouší může být pěkná polízanice končící ztrátou sluchu.

Přeji brzké uzdravení.
M.
Mischkad
Klevetnice
Klevetnice

3288 příspěvků
03. březen 2009
Květníček
Příspěvekod Míša » úterý 16. červenec 2013, 20:32
Borovou vodu jsme dostali také po píchnutém uchu.
Jinak já bych zvážila stav dítěte a podle něj jela buď zítra nebo až koncem týdne na kontrolu.
Míša
Howgh
Howgh

17468 příspěvků
14. březen 2007
Praha 4 - Záběhlice
Příspěvekod Elsa » středa 17. červenec 2013, 11:57
Na ORL v Motole v podstatě potvrdili mé původní rozhodnutí - v daném stadiu žádná léčba, ani ta borová voda ;-) (hlavně že jsem pro ni manžela večer hnala), že má ucho velké samočistící schopnosti a když se tam cokoliv strká, spíš to uškodí.

Ale tak těší mě, že nejsem úplně mimo a že zdravotnictví místy funguje, jak má neteři dali v podobné situaci atb před 6 týdny rovnou

Za podněty zde díky.
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2851 příspěvků
16. září 2009
Praha