ADV TOP
ADV LEFT

Bílý šum - jak dlouho, jak hodně nahlas?

Vše od narození do roku dítěte
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Meredith2 » sobota 02. listopad 2013, 22:05
Lachtanicka píše:Mě taky hned napadl Karp, zvlášť když jsi zmínila, že syna, aby usnul, musíš znehybnit.
Zavinuje se napevno do plenky nebo tetra osušky; návod třeba zde http://www.youtube.com/watch?v=W4SnaQ1DVJM s novorozenětem, ale my zavinovali dceru i kolem půl roku.
Teď máme na miminko přímo zavinovačku SwaddleMe a nemůžeme si ji vynachválit. Plus nošení v šátku.

ahoj,

mam stejnou zkusenost, Karp funguje skvele., zvuky tedy nepoustim, ale dusledne zavinuju, i pres den, houpu v hacce a nosim vyhradne v satku. Ta zminovana zavinovacka je fakt skvela, vubec nelituju investice (550kc), uz jsem si od kamaradky z USA objednala i vetsi velikost, takze pocitam, ze zavinovat jeste nejaky cas budeme.

Jo a Lachtanicko, gratuluju k synkovi
Meredith2
Treperenda
Treperenda

1007 příspěvků
12. srpen 2009
Příspěvekod Ypsilonka » neděle 03. listopad 2013, 07:54
Ratta píše:
Jj.

Buzení po hodině jsme vyřešili tím, že jsme dítě naučili usínat samotné. Já vím, je to drsné, ale pomohlo to hlavně jemu, naučilo se usnout samo, když se vzbudí při přechodu z jedné fáze spánku do druhé. Případně mu to pomůže neprocitnout úplně. Doporučuje se to už od třetího měsíce, my jsme byli měkcí a začali jsme až v šestém. Jinak každý večer si s mužem děkujeme, že jsme se k tomu odhodlali.

a jak se učí dítě usínat samo? :?
Ypsilonka
Žvatlalka
Žvatlalka

250 příspěvků
07. leden 2011
Jaroměř
Příspěvekod Cicinka » neděle 03. listopad 2013, 09:12
Ypsilonka píše:
Ratta píše:
Jj.

Buzení po hodině jsme vyřešili tím, že jsme dítě naučili usínat samotné. Já vím, je to drsné, ale pomohlo to hlavně jemu, naučilo se usnout samo, když se vzbudí při přechodu z jedné fáze spánku do druhé. Případně mu to pomůže neprocitnout úplně. Doporučuje se to už od třetího měsíce, my jsme byli měkcí a začali jsme až v šestém. Jinak každý večer si s mužem děkujeme, že jsme se k tomu odhodlali.

u nás postupně, bez řevu. Já ho uspávala u prsa ve své posteli a pak jsem jen odešla z postele, nikam nepřenášela. Ale stávalo se, že bylo potřeba ho odpojit jen takového vláčného nespícího a odběhnout za dětmi, tak třeba jednou dvakrát breknul, ale pak usnul a tím se vlastně naučil postupně sám usínat. Jakmile udržel sám flašku, dostal do postýlky flašku a tím to bylo vyřešeno úplně. Ale hodně pomohlo, že byl zvyklý usínat zavinutý/při šumu, že věděl, že v posteli se usíná a ne na ruce.
Cicinka
Klábosilka
Klábosilka

506 příspěvků
05. červen 2008
Příspěvekod Ratta » neděle 03. listopad 2013, 10:11
Ypsilonka píše:
Ratta píše:
Jj.

Mně pomohly tady tyto stránky, spíš ty starší otázky a odpovědi:
http://www.kojeni.net/on-line-poradna/c ... nek-ditete

V podstatě šlo o to dát dítě do postýlky a nechat vyřvat, no :-?. Chodila jsem za ním každých cca pět minut, intervaly jsem prodlužovala, něco na způsob Estivilla. Nebo jsem s ním byla a držela ho za ruku (to se nám ale neosvědčilo, protože moje přítomnost ho rušila). Zasáda byly NEVYNDÁVAT Z POSTÝLKY za žádných okolností. Když jsem to porušila, mohla jsem začít odznovu, a to víš, že jsem nevydržela, ale fakt to spíš uškodilo. Musítě být oba s mužem pevně rozhodnutí, určit si pro a proti toho, co děláte, mít jasno v motivech, jinak vyměknete a pak to může být ještě horší, než kdbyste to nezkoušeli.

U nás bylo motivem to, že dítě řvalo tak jako tak, uspávali jsme ho přes půlhodiny, houpali v náručí (Karp :roll:), ale on jak věděl, že má jít spát, tak se strašně snažil neusnout, stále po očku kontroloval, jestli ho nepoušíme, držel nás za tričko, když to už dokázal :). A řval a řval, po půlhodině nebo hodině spánku začal odznovu, takže nám logicky z toho vyšlo, že ať děláme cokoli, stejně je dítě nespokojené, tak zkusíme něco, co pravděpodobně uspokojí jeho, a zaručeně nás :).

Taky mně dost motivovaly ty webové stránky, přístup té paní k uspávání má tady pár odpůrců, ale mně se vyplatil. Vysvětlovala, že každé dítě jde naučit po třetím měsící usnout samotné (tady se najdou i lidi, co tvrdí, že jim to nepomohlo, nevím), a taky jak je to nutné, protože dítě, když si zvykne na uspávací berličky, které mu oddře máma, se nenaučí usnout samo. Prostě je to dovednost jako každá jiná, kterou se musí naučit, i když to bolí, a hodně, jenže když se to nenaučí, později s tím může mít problém i celoživotně. Kžadé dítě si najde svůj způsob usínání, někdo muchlá plyšáka, žužle přikrývku, pozoruje tapetu a podobně. Můj syn se naučil zaujmout takovou divnou polohu, ve které se mu dobře usínalo (už to nedělá, ale vydrželo mu to dlouho). A čím dřív, tím líp. Já osobně bych to ale před půlrokem nezkoušela, přijde mi to moc drastické.

U nás bylo nečekaným bonusem to, že dítě tímto přestalo vyžadovat noční kojení - co půl hodiny, byl to zlozvyk, popisuje to ta paní na těch stránkách, je typické, že s věkem se intervaly mezi kojeními často zkracují, není to tím, že by dítě mělo hlad, ale že si zvyklo a že to potřebuje na to usnutí. I přestal se budit každou hodinu, i když kňourá pořád ze spaní, to má od narození, nevím, co s tím.

Jako bylo to strašné, muž mně musel držet, abych ho nevzala z postýlky. Po cca 10 dnech to skončilo, začal spokojeně usínat během pěti minut, i přes den. Nemá žádné trauma ze spaní, naopak, někdy je na něm vidět, že se do postýlky těší. Taky když se vzbudí, neřve hned, že chce ven, jako kdysi, ale spokojeně si hraje a povídá si, když ho to přestane bavit, zavolá. Jako má své dny, někdy v té postýlce nechce být, tak zkouší, občas pláče, ale to je výjimečně, většinou po nemoci nebo zubech (běhe nich, samozřejmě, je jiný režim), nebo když je přetažený.

Jo trvalo nám to 10 dní proto, že jsem to několikrát porušila, jsem si jistá, že kybych bývala konzistentní, tak to tak dlouho netrvá.

Ještě k těm motivům - paní na www psala, že naučit usínat 3-měs. dítě je jednodušší, než 3-leté, potom je to těžší kalibr jak v decibelech, tak manipulačních technikách, pohyblivosti, vůli atd. To jsou pak ty děti, co každou chvilku chtějí čůrat, kakat, pít, je jim horko, pak zima... :)

EDIT: Ha, koukla jsem si ty mnou doporučované stránky a u posledních odpovědích vidím, že paní už není tak drsná, jako kdysi, když tvrdila, že po třetím měsíci je dobré učit děťátko usínat samotné :). Nicméně předtím doporučovala docela podrobný postup, jak na to. Jak říkám, je to na tobě, abys zhodnotila, co by ti to přineslo, a co vzalo. Já bych to tehdy neřešila, kdyby to moje uspávání v náručí bylo dlouhodobě účinné. Jako v prvních třech mesících to bylo fajn, hezky usínal, ale potom začalo peklo. Jsem ráda, že už můžu trávit večery se svým mužem, předtím jsme musli být kvůli němu vzhůru déle, než jsme chtěli, ani jsme se nestihli navečeřet, ani nic.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Ypsilonka » neděle 03. listopad 2013, 19:03
Ratta píše:
Jj.

o tohle mi asi jde....jemu nedělá problém usnout, ale štve mě, že vydrží spát 20minut a je vzhůru a musím k němu a "zalehnout ho" a počkat až přestane řvát a pokračuje ve spánku. Je to pruda, když ho dám přes den spát a chci si taky odpočinout, ale nejde to, protože pořád k němu běhám....v noci když se budí po hodině a půl tak když ho pak vždycky dám k prsu napít tak třikrát potáhne a vytuhne při tom, takže ho jenom přenesu do postýlky a pokračuje, ale zase za další hodinu a půl je opět vzhůru...přijde mi, že se zkrátka málo napije a má brzo hlad, ale třeba se pletu...dá se ta tvoje metoda použít i na toto? aby se méně budil v noci a přes den? zkrátka, aby vydržel spát delší dobu v kuse?
Ypsilonka
Žvatlalka
Žvatlalka

250 příspěvků
07. leden 2011
Jaroměř
Příspěvekod Ajka26 » neděle 08. prosinec 2013, 20:15
Ahoj, to buzení po hodině a půl v noci, co popisuješ je krásně popsané v knize Francouzské děti nedělají scény. Je tam vysvětleno, že děti i dospělí spí v cyklech, které trvají 1,5 až 2 hodiny. Mezi těmi cykly je spánek lehčí a můžeme se snadněji probudit. No a právě miminka se často mezi cykly budí a neumějí usnout. Přijde mi, že to přesně sedí na váš případ. Je třeba prťouse naučit znovu usnout a ponořit se do dalšího cyklu bez cizí pomoci. Oni to tam popisují, že se to snadno učí do 4. měsíce. Co se dá dělat potom už nepíšou, páč ti malý frantíci v té době už spí bez problému. Nicméně to děti učí tak, že se je snaží při každém probuzení nechat chvilku bez pomoci, aby se učilo si s tím buzením pomoci samo. Většinou se ani úplně neprobudí a kolikrát pláče ze spaní. Vypozorovala jsem to i u naší malé. Bohužel pozdě a teď už se většinou probudí úplně, ale naštěstí max. 2x za noc. Důležité je chvilku dítko pozorovat a když pláče ze spaní, nechat ho, často by si mělo poradit samo a znovu usnout. Teprve, když se probudí úplně je vhodné zasahovat kojením nebo utěšováním. Nevím, jak staré dítko máš, třeba ti to v něčem pomůže.
Snad je to trochu srozumitelný.
Ajka26
Žvatlalka
Žvatlalka

196 příspěvků
02. září 2009
Chrudim