ADV TOP
ADV LEFT

Problémy s uspáváním:Estivillova metoda kontrolovaného pláče

Vše od narození do roku dítěte
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Katchen » pondělí 08. srpen 2011, 08:56
No, aspoň nás to pohne ve věci pokojíčku. Sama se těším, až ho odstěhujeme - ikdyž se zrovna nebudí, tak já zas mám průsvitný uši, takže vím o každém jeho zachrutí.

Ale to odhodlání - můj životní postoj je tak trochu "vono se to nepos...", často nechávám věci vyhnít a často se mi to osvědčilo. Tak holt je čas na aktivní přístup k životu... :D
Katchen
Howgh
Howgh

5232 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Katchen » úterý 09. srpen 2011, 07:56
Holky, sorry, že ještě prudím, ale prosím ještě zkušené estivillky: až dojde k akci - máme odnaučovat všechno buzení najednou nebo postupně? Prostě nedat celou noc nebo nejdřív nedat v jedenáct, ale ve dvě už třeba jo? Asi najednou, že? Sice šok, ale ať v tom nemá zmatek, v noci se spí v jedenáct i ve dvě i ve čtyři, že? Postup asi stejný jako u večerního usínání, předpokládám. Když ho přestěhujem, tak hned začít, nebo ho nechat zvyknout na pokojík a potom na něj nastoupit?

Jinak myslím, že v sobě pomalu nacházím to potřebné přesvědčení. Včera jsem na něj byla naštvaná a to není dobré, nemůže za to. Musíme to srovnat, pomoct mu, ne se a něj zlobit. S mužem jsme se dohodli, že do konce září bude Tonda přestěhovaný a pustíme se do něj. A já se táák těším.
Katchen
Howgh
Howgh

5232 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Katchen » úterý 09. srpen 2011, 08:17
No, on Tonda večer usíná krásně sám kolem osmé hodiny. Nakojím, uložím, zaspívám, odcházím. Někdy ani nehlesne, někdy chvilku nadává, ale za chvilku je tuhoš. Budí se v noci a zatím to má takovou kolísavou tendenci. Dneska to celkem šlo - vzbudil se ve 23, potom 1.30, v 5 a v 6 vstával. někdy přihodí ještě jedno buzení. Pořád tajně doufám, že vlastní pokoj pomůže. Ale budí se i když tam ještě nejsme, takže ho nemůžeme rušit...
Katchen
Howgh
Howgh

5232 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Katchen » úterý 09. srpen 2011, 19:10
Ano, když se vzbudí tak kojím, jinak nezabere, zato po kojení je tuhoš hned. Manželovi se teda už párkrát podařilo ho ukecat, ale většinou se to nepodaří. Občas to zkusíme, ale dokud se nerozhodnem k rázné odvykačce, tak to nechávám být a prostě kojím. Jiný způsob, jak ho uspat jsem nenašla, dudlík nemá, nikdy ho nechtěl.

Z toho, co píšeš mi vyplývá, že postupně odbourávat jednotlivá buzení. Budí se jak kdy, ale teď nejčastěji ve 23, 01.30, 03, 05 a v šest většinou vstává. Občas vynechá jedno z těch dvou prostředních buzení, když je dobrá noc, tak obě prostřední.
Katchen
Howgh
Howgh

5232 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Evca82 » středa 24. srpen 2011, 07:24
Holky, přemýšlím nad touto metodou, tak poraďte. Malou totiž jakmile dám spát, tak to je celkem v pohodě. Někdy teda brečí, ale to jí nevyndávám. Jenže problém je to,že malá chodí spát s dudlíkem a jakmile se v noci jen trochu vzbudí, tak ho vyžaduje. Dnes jsem jí ho podávala každou půl hodinu. Myslíte,že by pomohlo dát ji ho jen když jde spát a pak když brečí, tam chodit po intervalech a už ji ho nepodávat ? Ať se naučí usnout i bez něho.
Evca82
Pískle

46 příspěvků
07. prosinec 2006
Příspěvekod Ame » středa 24. srpen 2011, 07:30
Evca82 píše:Holky, přemýšlím nad touto metodou, tak poraďte. Malou totiž jakmile dám spát, tak to je celkem v pohodě. Někdy teda brečí, ale to jí nevyndávám. Jenže problém je to,že malá chodí spát s dudlíkem a jakmile se v noci jen trochu vzbudí, tak ho vyžaduje. Dnes jsem jí ho podávala každou půl hodinu. Myslíte,že by pomohlo dát ji ho jen když jde spát a pak když brečí, tam chodit po intervalech a už ji ho nepodávat ? Ať se naučí usnout i bez něho.

nedala bych ho an ina usínání večer... :(
Ame
Howgh
Howgh

6228 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Evca82 » středa 24. srpen 2011, 09:28
Ame, jakože se ho zbavit úplně? no ono to je vlastně stejně jedno, protože jí ho dám a za minutu ho má venku :roll:

A myslíš, že jí to pomůže,aby líp spala?
Evca82
Pískle

46 příspěvků
07. prosinec 2006
Příspěvekod Ame » středa 24. srpen 2011, 13:56
No, evidentně je problém, že když se probere, bez dudlíku neusne. takže bych ji naučila usínat bez dudlíku už z kraje večera, aby to zvládla v noci sama, kdykoli se dostane do lehčího spánku, ať ji nestresuje, že ho nemá...
Mi se moc nelíbilo, když jsem čítávala "vyřvávací metoda", kolem 7. měsíce věku Dory se noční buzení a uspávání hrotilo, tak jsem hledala víc infa a kromě těch známých zdrojů našla i univerzitní spánkové pracoviště, kde to rozebírali hodně podrobně i s poradnou a FAQ (ten odkaz už se mi ale letos zpětně dohledat nepodařilo), kde na tvrdo doporučovali, že se všechny tyto usínací pomůcky mají odbourat kompletně, protože místo abychom pomohli dítěti naučit se samo usínat, posilujeme mu vazbu na něco externího, co ho naopak v usínání ruší...
Ame
Howgh
Howgh

6228 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Evca82 » čtvrtek 25. srpen 2011, 09:19
Tak dneska do toho půjdu. Noc byla totiž příšerná......usnula hezky v osm, pak v půl devátý podání dudlíku, to pokračovalo každou čtvrthodinu až do jedenácti, pak usnula, vzbudila se v půl druhý a do čtyř byla vzhůru :roll: mám doma ještě jednu starší a takhle se fakt nedá fungovat. Tak mi držte palce !!!
Evca82
Pískle

46 příspěvků
07. prosinec 2006
Příspěvekod Ame » čtvrtek 25. srpen 2011, 14:08
a já ráno netrpělivě nakukovala, jestli je zpravodajství z první "estvillovské" noci :D
Ame
Howgh
Howgh

6228 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Llevelyn » čtvrtek 25. srpen 2011, 14:21
Děti měly dudel na šňůře přidělané na pyžamu, rychle se naučili najít šňůru a na konci dudel z ze spaní :D Byl to krátký kus tkalounu, oddudlili se sami.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Evca82 » pátek 26. srpen 2011, 09:18
O dudlu na šňurce jsem taky přemyšlela,ale začínám mít pocit,že není problém jen v dudlíku. Dřív jsem jí ho podala a hned zas usnula, teď je ale v noci vzhůru třeba 2 hodiny v kuse a dudlík jí podávám každé dvě minuty a stejně fňuká. Myslíte, že to pomůže i na to?

Bohužel jsem ještě nezačala, protože dnes odjíždíme na víkend k rodičům, tak to nechám na neděli až přijedeme. Tak ještě můžete radit :holka:
Evca82
Pískle

46 příspěvků
07. prosinec 2006
Příspěvekod Llevelyn » pátek 26. srpen 2011, 09:26
Evco.. já tedy neestvilluju, je to proti mýmu naturelu. Ale pokud dítě v noci nespí, je třeba zjistit proč se budí. A to vyřšit.. naše děti měly v různýh fázích tyhl potíže - přetažené, nevylítané, žíznivé, hladové ( kojenci), potřebu kontaktu, noční můry nebo velmi živé sny, bolení břicha, horko/zima...

V každém případě matka není dítěte otrok apokud evidentně dítě nic netrápí, jen vymrčujepozornost a ty nechceš nebo nemůžeš mít dítě u sebe/kojit v noci... tak musíš nastavit hranice. Naše děti vždy bezproblémově usínaly ale mizerně spaly v noci/ nad ránem.
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Evca82 » pátek 26. srpen 2011, 12:43
Právě že poslední týden se v noci vzbudí a začne kňourat, dám ji napít vody, to si jen cucne a začne se na mě smát. Dám dudel, za minutu ho má venku, kňourá, jen se k ní nakloním,že jí ho podám, začne kopat nohama, smát se a tak dokola třeba dvě tři hodiny.....................
snad ten stivil pomůže i na toto. Nemáte s tím někdo zkušenost ?
Evca82
Pískle

46 příspěvků
07. prosinec 2006
Příspěvekod Llevelyn » pátek 26. srpen 2011, 12:47
Evco, nemluvit, nerosvěcet, nechovat, rutinně, potmě udělat co třeba a nechat tak, noc je k spánku. Jestli nechce dudel/pít tak nechat být. Třeba by pomohlo kdyby byla v jiné místnosti ( někomu to pomáhá, klidněji spí matka i dítě, u nás bez úspěchu).
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..