ADV TOP
ADV LEFT

Mr. Hyde: jak ho naučit v noci spát??!!

Vše od narození do roku dítěte
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Frantishka » úterý 11. březen 2014, 10:37
Naše třetí dítě (7m) je Dr. Jekyll a Mr. Hyde.

Přes den veselej, spokojenej, klidnej, úžasnej. Miminko za odměnu. (A rád jí!! Po dvou nežravcích dokážu ocenit :) )

Zato v noci :palma: Ještě krásně usne, to je Jekyllův dojezd. A před půlnocí to začne. Budí se klidně několikrát za hodinu, většinou stačí nandat dudlík. Dokud byl v noci kojen, budil se na pití co hodinu (v 6 měsících!). Tož jsem v noci odstavila, což u starších vedlo k tomu, že po dvou dnech pochopili, že se k prsu nepropracujou, a spali celou noc. U pana Hydea to vedlo k tomu, že si dvakrát za noc nechá uvařit Sunar :-Z

Mně prostě přijde, že má ten noční spánek strašně mělkej, ale co udělat, aby to bylo jinak? Co pomohlo vám? Já vím, že už tu těchhle diskuzí bylo 100, četla jsem je, ale třeba dnes se vynoří TA RADA, která mě vysvobodí :) Čekat, že mu dozraje nervový systém a on bude v noci spát tvrdě?

"Vyřvat" jsem zkusila, nepomohlo, místo toho se objevily skoro až noční děsy, takže z toho jsem vycouvala. Asi dvakrát za poslední 4 měsíce se mu podařilo spát třeba 5,6 hodin v kuse, a ráno jsme byli oba prostě jako vyměnění... chci to zase!! F.
Frantishka
Diskutérka
Diskutérka

2339 příspěvků
28. prosinec 2011
Příspěvekod Zuziky » úterý 11. březen 2014, 10:46
mozna blbej dotaz, ale KDE spi? s vama? prtz starsi byl proste nase postelove dite, spal s nama snad do dvou let....u mladsiho jsem tak nejak predpokladala, ze to bude stejne....a trapili jsme se navzajem snad 9 mesicu, nez mi doslo, ze ho v posteli rusime...mazal do pokojicku, do postylky, do "sveho klidu"...a najednou SPAL celou noc...predtim nevidane....
Zuziky
Klevetnice
Klevetnice

3047 příspěvků
21. září 2006
severní Morava
Příspěvekod Plenka » úterý 11. březen 2014, 10:50
Bude to znít možná divně, ale já v tý fázi chodila spát s avent lahvičkou teplý vody na těle, aby byla v takové tělní teplotě pod peřinou, pak jsem do toho poslepu nasypala z Avent odměrky sunar a spala dál :-) a teda spím mezi dětma, prostě jsem nikam nešla, nerozsvěcovala, jen jsem se natáhla pro tu dávkovačku, rozšroubovala tu lahvičku, zašejkala, a podala a spala dál :-) jak naučit spát fakt nevim :-) tak jako nevím jestli jsem užitečná nebo jen otravná ale soucítím :-)
Plenka
Diskutérka
Diskutérka

2674 příspěvků
18. červenec 2007
Praha / Řepy
Příspěvekod Santhe » úterý 11. březen 2014, 11:03
Nase mimino je mladsi a teda kojene, ale taky jsem vypozorovala, ze s nami spat neumi. Porad se probouzi a chce jist, protoze je blizko zdroje. Staci ji odsunout o pul metru dal na jeji matraci a spi krasne.

Ale zas neumi usnout pres den. Bud usne v nositku, v posteli pri kojeni ( ale taky casto ne) a spolehlive v lehatku pod digestori. Doufam, ze nema velkou spotrebu, ehm..

Preju, at najdete neco, co pomuze!
Santhe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

8202 příspěvků
24. únor 2008
praha - východ
Příspěvekod Adora » úterý 11. březen 2014, 11:03
Mě to přijde v tomhle věku celkem ještě běžná frekvence buzení, potřikrát jsem to považovala za vývojovou fázi :oops:

Co se přípravy týká, měla jsem odměřený prášek, horkou vodu v termosce, studenou v petce, namíchala, stejně jako Plenka zašejkovala práškem, vrzla to dítěti a nazdar.
Adora
Žvatlalka
Žvatlalka

278 příspěvků
15. leden 2014
Příspěvekod Frantishka » úterý 11. březen 2014, 11:04
Spí v postýlce přiražené k mojí posteli. Mezi náma by mu to možná vyhovovalo, ale máme celkem úzkou postel a nevyspali bychom se ani jeden, takže to ne. Taky už mě napadlo, že by mu možná vyhovoval vlastní klid, ale nelze-musel by do pokojíčku ke starším a to jim neuděláme :)

Noční šejkování v posteli není špatnej nápad! Já se pro to vždycky štrachám do kuchyně, což je samozřejmě špatně... To asi zkusím. Za soucit taky děkuju, nezarmoutí ;-)
Frantishka
Diskutérka
Diskutérka

2339 příspěvků
28. prosinec 2011
Příspěvekod Frantishka » úterý 11. březen 2014, 11:06
Adora píše:Mě to přijde v tomhle věku celkem ještě běžná frekvence buzení, potřikrát jsem to považovala za vývojovou fázi :oops:

Co se přípravy týká, měla jsem odměřený prášek, horkou vodu v termosce, studenou v petce, namíchala, stejně jako Plenka zašejkovala práškem, vrzla to dítěti a nazdar.

Do kdy trvala?
Frantishka
Diskutérka
Diskutérka

2339 příspěvků
28. prosinec 2011
Příspěvekod Ivca79 » úterý 11. březen 2014, 11:09
Vyčkat?
Dan se budil jako miminko v intervalu půl hodina až dvě do roku a půl, pak klidně v noci na několik hodin několikrát za noc... Přešlo to někdy po třetím roce. Filip je totéž, jen sem se snažila vyhnout tomu, co mi všichni nutili, že jsem dělala špatně - takže měl dudlík, umělé mléko v noci, brzy úplně v noci bez mlíka, vlastní postýlka... a budí se stejně (teď přeleze ke mě a buď usne, nebo prudí)... Takže čekám :roll:
Ivča + D 09/09 + F 11/11 - H 08/13
Obchůdek na Fléru - Při objednávce mimo Flér -11% sleva :)
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Vladimira » úterý 11. březen 2014, 11:12
...budu tu diskusi s dovolením a se soucitem jen tiše sledovat, jestli se neobjeví (ta rada) :palma:
(i když u nás trochu jinak)
Vladimira
Howgh
Howgh

15481 příspěvků
07. červen 2009
Příspěvekod Adora » úterý 11. březen 2014, 11:14
První dva kolem 10m (první odstav, druhý odstav v 7m a do těch 10 prudil s dudlem), třetí kolem 8-9m pomalu přestával, aby v cca 10-11m znovu začal, dostali jsme se v roce na litr i víc vody se šťávou, tři přebaly za noc a přezdívku "vožungr", pomohlo až striktní rozhodnutí, že pouze vodu, řevu bylo jen trochu, u něj šlo fakt o zlozvyk, v do těch 10m akceptuju, že dítě může mít fakt hlad
Adora
Žvatlalka
Žvatlalka

278 příspěvků
15. leden 2014
Příspěvekod Mirabilis » úterý 11. březen 2014, 11:30
jednoznačně bílý šum, starší mi u něj spal do cca roka (závislost si nevypěstoval) a mladší ho pouštím někdy i teď (13m) v momentě, kdy jí rostou zuby nebo ji je vímjáco a vrtí se a pofňukává, zapínám bílej šum a mimino spí jak zabitý
Mirabilis
Kecka
Kecka

1800 příspěvků
12. březen 2010
Příspěvekod Frantishka » úterý 11. březen 2014, 11:32
Vladimira píše:...budu tu diskusi s dovolením a se soucitem jen tiše sledovat, jestli se neobjeví (ta rada) :palma:
(i když u nás trochu jinak)

Ano, jen pojď, kolegyně...půjčím ti sirky na víčka...
Frantishka
Diskutérka
Diskutérka

2339 příspěvků
28. prosinec 2011
Příspěvekod Frantishka » úterý 11. březen 2014, 11:46
Mirabilis píše:jednoznačně bílý šum, starší mi u něj spal do cca roka (závislost si nevypěstoval) a mladší ho pouštím někdy i teď (13m) v momentě, kdy jí rostou zuby nebo ji je vímjáco a vrtí se a pofňukává, zapínám bílej šum a mimino spí jak zabitý

:? Mirabilis, tak to je fakt neotřelý, aspoň pro mě. Že by to byla TA RADA? :D Gůglila jsem a dočetla se mj. Bílý šum může být použit ke zmatení jedinců před výslechem (brainwashing), a také jako součást techniky smyslové deprivace. (já to nezpochybňuju, jen mě to pobavilo)
To jste poslouchali celou noc?
Frantishka
Diskutérka
Diskutérka

2339 příspěvků
28. prosinec 2011
Příspěvekod Lauraabunka » úterý 11. březen 2014, 12:06
Naše dítě se takhle budilo, protože se mu prostě chtělo často čůrat. A s tím prostě nic nenaděláš, takže jsme dávali vyčůrat, zatli zuby a časem, když mu vyrostl měchýř, to přešlo ve variantu,že spal do pěti a pak vstávačka a nazdar. Vo moc lepší to z hlediska nevyspalého pracujícío rodiče nebylo. Někdy kolem dvou a čtvrt roku začal spát až do šesti, to už jakž takž jde. :)
Lauraabunka
Klábosilka
Klábosilka

406 příspěvků
19. březen 2009
Příspěvekod Mirabilis » úterý 11. březen 2014, 12:34
Frantishka píše:
Mirabilis píše:jednoznačně bílý šum, starší mi u něj spal do cca roka (závislost si nevypěstoval) a mladší ho pouštím někdy i teď (13m) v momentě, kdy jí rostou zuby nebo ji je vímjáco a vrtí se a pofňukává, zapínám bílej šum a mimino spí jak zabitý

:? Mirabilis, tak to je fakt neotřelý, aspoň pro mě. Že by to byla TA RADA? :D Gůglila jsem a dočetla se mj. Bílý šum může být použit ke zmatení jedinců před výslechem (brainwashing), a také jako součást techniky smyslové deprivace. (já to nezpochybňuju, jen mě to pobavilo)
To jste poslouchali celou noc?

mnohokrát :D určitě najdeš i zdroje, který tvrdí, že to zkvalitňuje spánek dětí i dospělích apak si vyber, ale jako fakt v nejhorších nocích nám to pomáhá hodně (šum odpovídá hluku, který slyší dítě v děloze, proto to miminum dělá dobře)
Mirabilis
Kecka
Kecka

1800 příspěvků
12. březen 2010