ADV TOP
ADV LEFT

nechce dudlík

Vše od narození do roku dítěte
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Oldmill » neděle 06. duben 2014, 20:52
Dcerka (2,5m) nechce dudlík, což by nevadilo, ovšem asi před 14 dny si začala dost cucat ručičky. Slyšela jsem, že když si cucají ručičky, tak se to pak špatně odnaučuje? Šlo by ji nějak na ten dudlík naučit? Zkoušeli jsme jí ho dát asi 10. den a ze začátku si občas podudala (ale oproti prvorozenému jen málokdy). Na uklidnění jsem jí tedy taky zkusila strčit malíček, což zabíralo a zabírá i teď. Za minutku se uklidní a usne. Když jí bylo něco přes měsíc, dudlík začala úplně odmítat, tak jsme jí zkusili dát ještě dva jiné dudlíky a taky nic. Co s tím? Nebo neřešit?
Oldmill
Žvatlalka
Žvatlalka

247 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Evaas » neděle 06. duben 2014, 21:00
Namočiť trošku do medu. Nesmie sa to a v pôrodnici nás na to vyložene upozorňovali aby sme to ani neskúšali. ale u našej to zabralo tak, že sme sa potom ťažko zbavovali cumlíka. :-)). Autorom som nebola ja ale mama, keď sme potrebovali asi na hodinu odísť a ona nevedela ako má dieťa utíšiť. Ale ideál by bol ani ručička ani cumlík, ale to je už asi utópia.
Obrázek

[url=http://www.TickerFactory.com/]
Obrázek
Evaas
Kecka
Kecka

1938 příspěvků
31. květen 2008
Banska Bystrica
Příspěvekod Le_chat_noir » neděle 06. duben 2014, 21:02
ähoj, prvni byl dudlikovy zavislak, co ho dal az ve 2,5 letech jeziskovi ... druhy dostal dudlik uz v porodnici, ale nadavoval z nej. zkousela jsem vsechny druhy. nic. nechtel ani flasku. treti nechce zase, zase zkousim vsechny druhy. nedavi se, ale proste jen parkrat si dudne a pliva. ruce si uz taky cuca. nevim. druhy byl vetsi urvanek, to jsem se za prijmuti dudliku modlila, ted jsem nejak smirena, ze nebude. a nejak to uz neresim. zato zacal dudat ve 2,5 letech druhy :-D ted nastesti na to zapomnel. jinak bvyl schopny s dudlikem i usnout.
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Trirea » neděle 06. duben 2014, 21:07
Tak my máme 3 letého cucáka.. palec prostě jede :-Z
Trirea
Howgh
Howgh

7574 příspěvků
28. září 2007
Příspěvekod Jancaka » neděle 06. duben 2014, 21:16
Obe deti mi dudlik odmitaly, druhorozena si rvala celou ruku skoro az do krku. Ani jedna nemela problem s cucanim vybraneho prstu misto dudliku, obcas jsem miminu ruku zamerne vytahla z pusy pri usinani, ale zadna to nemela jako prostredek na usinani (jedna okusovala plysaka, kdyz uz mi to prislo moc, tak jsem jednu noc opakovane zasahovala, od te doby klid). Ze zkusenosti u mych dvou exemplaru bych to neresila, ale 2 neni statisticky vyznamne cislo :)
Jancaka
Kecka
Kecka

1862 příspěvků
17. srpen 2011
Příspěvekod Adora » neděle 06. duben 2014, 21:17
Všechny tři děti si cucaly ručičky, jeden měl i dudel a pokud měl chuť na ruku, tak si zkrátka dudel vyndal a cucal ruku.Ani jednomu cucání nezůstalo, jak to přišlo, tak to zase za pár měsíců odešlo.
Adora
Žvatlalka
Žvatlalka

278 příspěvků
15. leden 2014
Příspěvekod Irucha » neděle 06. duben 2014, 21:22
Ale oni si přeci musí cucat ručičky :-). Je to normální vývoj, způsob objevování světa v tom věku. Dělají to všechna miminka, nemusí z toho být nutně cucání palce.
Irucha
Moderátor kočárkárny 2nd
Moderátor kočárkárny 2nd

4784 příspěvků
21. září 2006
Praha 10
Příspěvekod Pájík » neděle 06. duben 2014, 21:23
Naše slečna teda dudlíka adoptovala už v porodnici, nicméně jakmile chtěla žužlat ruku tak si, svého jinak oblíbeného kámoše, prostě stejně vyndala a do pusy stejnak narvala ruku. Narodila se s ožužlaným flekem na ruce, takže ruku musela žužlat už v břiše. Teď je jí 7 měsíců a už s ním operuje jak chce ona sama.
Starší syn dudlík nikdy neměl, párkrát podudlal, zjistil, že nic neteče a vyplivl, měl období kdy si taky rval ruce do krku, nakonec si necucal ani palec, neměl ani dudlík nic.....já osobně bych to na sílu neučila.
Pájík
Klevetnice
Klevetnice

3765 příspěvků
20. září 2008
Příspěvekod Zubejda » neděle 06. duben 2014, 21:57
Radu nemám, soucítím. Náš malý dudlal ukázkově, kdykoliv ho bylo potřeba utišit, stačilo vrátit vypadený dudlík na své místo a byl klid. Kdežto teď naše půlroční slečna ten podvrh odmítá a je schopná ho vyplivnout i dva metry od postýlky... Nebere ani můj malíček, jen a pouze prsem se uklidní. :palma: Občas taky usne s prstíkem v puse, což neřeším, jsem ráda, že občas dudlá něco jiného než mě. 8-) Tak ať to dobře dopadne! :makeup:

Pa

Zuz
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Zubejda
Klábosilka
Klábosilka

587 příspěvků
07. březen 2011
Viničné Hory
Příspěvekod Oveczka » neděle 06. duben 2014, 22:08
U nás taky dudlík nefrčel, nakonec jsem to vzdala. Palec si cucal, neřešili jsme, měli jsme pocit, že na řešení času dost, pokud to samo nepřejde. A zdá se, že přešlo. Jo a malíček (náš) na uklidnění jsme taky využívali. Já bych to asi neřešila a ten dudlík jí nenutila ;-)
Obrázek
Obrázek
Oveczka
Diskutérka
Diskutérka

2060 příspěvků
08. listopad 2011
Pardubice
Příspěvekod Pon » pondělí 07. duben 2014, 06:18
Deti mam bezdudlikove. Ocucavani rukou zadnemu nezustalo i kdyz to samozdrejme jako lezici miminka delaly a casto.

btw: V cem je palec horsi jak dudlik? Ze se neda az povyrostou sebrat? :D
Pon
Kecka
Kecka

1691 příspěvků
21. leden 2009
Příspěvekod Xsamotar » pondělí 07. duben 2014, 06:53
Pon píše:
btw: V cem je palec horsi jak dudlik? Ze se neda az povyrostou sebrat? :D

No ono to zas tak vtipné není, když si ten palec cucá skoro šestiletá a v řešení už jsou i rovnátka :roll: A neuděláme s tím nic. Palec jí asi těžko useknu :-?

Oldmil - já bych hlavně odlišovala cucání pěstiček a cucání palce. Ocucávání je běžný vývojový stupeň, ne? Jen dát pozor aby si dítě nestrkalo cíleně jen jeden prst za účelem uklidnění. To bych pak řešila a vyndavala.
Některé děti na dudlíka nenaučíš i kdyby ses přetrhla. Máme dva takové exempláře doma. Obě cucají palec a obě mají předkus. Takže jak píšu. Hlídala bych až cílené uklidňování tím cucáním. Dokud jenom zkoumá ruce, tak bych jí nechala v klidu.
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Evaas » pondělí 07. duben 2014, 07:01
Ashley - ani ja som nechcela namacat do nicoho, ale mama s nou ostala bez dozoru. A odvtedy spavala lepsie aj nebola taka umrncana, mama to stihla skôr než Amira objavila ručičku. ;-)
Obrázek

Obrázek
Evaas
Kecka
Kecka

1938 příspěvků
31. květen 2008
Banska Bystrica
Příspěvekod Katest » pondělí 07. duben 2014, 07:04
Nevím jak naučit dítě na dudlíka, protože se mi to ani u jednoho nepovedlo. Dva si v určitém období cucali ukazováček, jeden palec. Ale přes rok to nepřešlo žádnýmu, jen ten prostřední si někdy z nervozity kouše (a žďoubá) nehty.
Moje tchyně prosazovala med na dudlíka, což by možná zafungovalo a dřív to bylo běžný. u všech neustále mluvila o tom, že nemají dudlíčka:-(
Katest
Treperenda
Treperenda

1050 příspěvků
12. září 2010
Příspěvekod Evaas » pondělí 07. duben 2014, 08:50
Katest - presne, stále mi vnucovala mama ten med, ale ja som nesúhlasila, až raz to spravila bez môjho súhlasu , ale ak mám pravdu povedať, ja som jej bola za to nesmierne vďačná, že ma neposlúchla ;-)
Obrázek

Obrázek
Evaas
Kecka
Kecka

1938 příspěvků
31. květen 2008
Banska Bystrica