ADV TOP
ADV LEFT

2,5 měsíce nespí přes den

Vše od narození do roku dítěte
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Mikimys » čtvrtek 22. květen 2014, 14:40
Máme 2,5měsíční holku. Přes den skoro nespí - většinou usne třeba na 10-20 min, pak se vzbudí a vydrží třeba do dalšího kojení, někdy i bez mezispánku. Dneska třeba usnula až teď, v půl 4, před tím si jen dvakrát trochu zdřímla (do 10 min). V noci spí parádně, večerní kojení kolem 9., usíná cca v 10 a budí se mezi 4-5. hodinou, kojí se v polospánku, a pak se budí až v 6-7.

Je to přijatelné, nebo si zadělává na problémy v budoucnu?

Jinak nebývá mrzutá, nepůsobí ospale, nepláče ani se nevzteká, když nemá jinou akutní potřebu (plena, kojení), prostě je vzhůru a většinou kouká nebo si hraje s hračkami. Ani večer mi nepřijde nějak extrémně mrzutá...

Jsem z toho jelen, protože jsem si myslela, že maloši prostě spí, co je den dlouhý :-) Máte někdo podobnou zkušenost? Díky...
Mikimys
Žvatlalka
Žvatlalka

253 příspěvků
27. říjen 2011
Příspěvekod Johanka83 » čtvrtek 22. květen 2014, 14:45
Ahoj, ono se to pořád měnilo, ale někdy mi přišlo, že nespí skoro vůbec. Pokud je dcerka spokojená, neřešila bych.

U nás se to u mladší (teď 11M) po třetím měsíci nějak urovnalo a dostalo to řád, ale kamarádky stejně starý synek od narození přes den nespal skoro vůbec. Takže je to asi dost individuální.
Johanka83
Diskutérka
Diskutérka

2205 příspěvků
16. březen 2009
Příspěvekod Fialinka » čtvrtek 22. květen 2014, 16:40
Přijde mi, že pokud je mezi tím krátkým spánkem v pohodě, tak jí to asi stačí... za chvilku určitě režim změní.

Ale ano, myslela jsem, že maloši spí pořád a často... do měsíce to syn zvládal (ale byl narozený dřív, tak spíš dospával "do termínu", a od měsíce jak když utne a až na malé výjimky (fakt malé) spal 1x denně, ten spánek byl fakt dlouhý (i kolem 3 hodin), a usínal jen v kočárku... večer chodil spát velice pozdě, nedařilo se ho často uspat dřív jak kolem 11..... časem začal chodit spát dřív, ale jeden denní spánek mu stačil...
J. 9/2008
K. 11/2010
Fialinka
Kecka
Kecka

1520 příspěvků
06. září 2008
Příspěvekod Zuza77 » čtvrtek 22. květen 2014, 17:11
Máme aktuálně stejný stav (za týden mu budou tři měsíce). Usne tak dvakrát za den na půl hodinky. Mezi tím hodný, je samozřejmě rád, když se mu věnujeme, ale zabaví se i sám. Na krmení si vrzne. Trochu víc kňučí, když už fakt potřebuje usnout a nejde mu to. Ale to stačí "vem to přes práh, to na ni platí" :-)
Zuza77
Howgh
Howgh

12756 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Deimoska » čtvrtek 22. květen 2014, 23:03
Je to normální - každé dítě je jiné. Abych řekla pravdu, měla jsem jen jedno hezky spící mimino a 3 takové nespavce. Pokud není mrzutá, dokáže si hrát s hračkami a v podstatě je dle popisu v pohodě a ještě jako bonus krásně spí v noci, tak jsi na tom velice dobře :-)
Deimoska
Drbna
Drbna

4012 příspěvků
20. duben 2007
Příspěvekod Sally » pátek 23. květen 2014, 05:42
Mě holka taky nespala, přesně - dala si za den tři desetiminutovky.... v noci od jedenácti do pěti.... její o rok a půl starší brácha spal od devíti do osmi v noci a odpoledne tři hodiny, a ona svoje desetiminutovky.... v deseti měsících jsem jí "násilně" přetočila na to, aby spala odpoledne ve stejnou dobu jako staršák - to spala kolem 45 minut (on tři hodiny), pokud nebyl vůbec žádný zvuk (jako spláchnout záchod za dvěma dveřma nehrozilo).
Staršák přestal odpoledne spát v necelých čtyřech letech a tím pádem přestala spát i ona (ve dvou a dvou měsících). Nicméně - začala spát v noci a v současné době (3. třída) spí víc než bratr.... jinak žádný problém jsem nezaregistrovala, normální dítě... jen měla jinou potřebu spánku - či spíš asi socializace, měla pořád strach, aby jí něco neuteklo....
Sally
Howgh
Howgh

7919 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Mikimys » sobota 24. květen 2014, 11:50
Díky, uklidnily jste mě :-)
Mikimys
Žvatlalka
Žvatlalka

253 příspěvků
27. říjen 2011
Příspěvekod Kaktuska » sobota 24. květen 2014, 13:34
Mikimys píše:Máme 2,5měsíční holku. Přes den skoro nespí - většinou usne třeba na 10-20 min, pak se vzbudí a vydrží třeba do dalšího kojení, někdy i bez mezispánku. Dneska třeba usnula až teď, v půl 4, před tím si jen dvakrát trochu zdřímla (do 10 min). V noci spí parádně, večerní kojení kolem 9., usíná cca v 10 a budí se mezi 4-5. hodinou, kojí se v polospánku, a pak se budí až v 6-7.

Je to přijatelné, nebo si zadělává na problémy v budoucnu?

Jinak nebývá mrzutá, nepůsobí ospale, nepláče ani se nevzteká, když nemá jinou akutní potřebu (plena, kojení), prostě je vzhůru a většinou kouká nebo si hraje s hračkami. Ani večer mi nepřijde nějak extrémně mrzutá...

Chci taky takove dite!!!
Ale predpokladam, ze i do tretice to bude neodlozitelny nosenec co v noci bude chcit kojit max po 2 hodinach :palma:
Kaktuska
Treperenda
Treperenda

1026 příspěvků
25. duben 2007
Praha