ADV TOP
ADV LEFT

Jde o sestupování varlátka?

Vše od narození do roku dítěte
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Joely » neděle 28. září 2014, 16:12
Syn (10 měsíců) má od narození nesestouplé jedno varlátko. Už jsme byli na neurologii a v prosinci jdeme na kontrolu, kde se ukáže, zda půjdeme na operaci.
Včera při koupání jsme našli v podbřišku jakoby mezi pindíkem a tříslem bouli, v podstatě to tam má celé nateklé a na dotek bolestivé. V noci se budil, jak ho to bolelo, ale pak má chvíle, kdy jako by mu nic nebylo. Nevíte, co to může být? Napadlo nás, že mu to varlátko sestupuje, ale nikde jsem se nedočetla, že by to mělo být takto bolestivé. Na kýlu či uzliny to neni tak na straně i když ono je to v podstatě dost velké, tak těžko říct, kde je ložisko bolesti....

Prosím o radu, pořád nevím, zda zajet do nemocnice nebo počkat do zítřka a zajít za pediatrou..... (kdyby ho to bolelo permanentně, tak není co řešit, ale tohle je nárazové, jak se toho dotkneme nebo udělá špatný pohyb...)
Joely
Treperenda
Treperenda
 
1302 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod E-liska » neděle 28. září 2014, 17:41
V podstatě stejné příznaky (nevím, jestli úplně stejné místo, ale bylo to taky někde u šourku v třísle) měl kamarádky synek. Byla to kýla... :-?
Uživatelský avatar
E-liska
Drbna
Drbna
 
4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Zuzajda » neděle 28. září 2014, 19:01
jestli to může být sestupující varlátko, nevím, ale bouli v podbřišku (od pindíka šikmo nahoru) má náš pětiletý syn, objevila se "z ničeho nic" a je to tříselná kýla, takže doporučuju raději s tím zajít k dr, kýla se operuje (termín jsme dostali až za pár měsíců), ale pokud by to bolelo, máme přijít okamžitě
Uživatelský avatar
Zuzajda
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek
 
5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Joely » pátek 03. říjen 2014, 17:13
Pro doplnění a info pro ostatní maminy, kdyby se jim něco podobného stalo:

Tak jsem ještě v tu neděli nakonec zavolala kamarádce, která jezdí se záchrankou (že mně to nenapadlo dřív) a ta nás poslala do nemocnice, zvlášť když slyšela o tom nesestouplém varlátku. TAk jsme zajeli na pohotovost do nemocnice a hned o půlnoci byl malej operovaný!!! Šlo o uskřípnutí varlátka se zánětem v třísle, přijeli jsme už moc pozdě a varlátko se nezachránilo - má se to stihnout do 6 hodin, aby byla šance na záchranu.... no a dneska (v pátek) nás propustili domu.

Takže situaci nepodceňovat a raději jezdit zbytečně, než přijet pozdě ....
Joely
Treperenda
Treperenda
 
1302 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Joely » úterý 07. říjen 2014, 13:10
Tangerine, moc díky!
Malý je statečný a vše zvládá naprosto skvěle. Nikdo by netipoval, že je po operaci. Doma je samozřejmě spokojenější, protože má více pohybu a jelikož ani nemá žádná velká omezení, tak si hraje tak jak je zvyklý. Jen teda po těch atb má pěkný průjem až se z toho oprudil, bohužel jsem pozdě nasadila nějaká probiotika, takže teď řešíme tyhle starosti, ale oproti té operaci je to maličkost :-D
Joely
Treperenda
Treperenda
 
1302 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod mamuu » středa 25. březen 2015, 13:31
TAk jsme zajeli na pohotovost do nemocnice a hned o půlnoci byl malej operovaný!!! Šlo o uskřípnutí varlátka se zánětem v třísle, přijeli jsme už moc pozdě a varlátko se nezachránilo - má se to stihnout do 6 hodin, aby byla šance na záchranu.... no a dneska (v pátek) nás propustili domu. ???

________________
GuL
mamuu
Pískle
 
1 příspěvků
25. březen 2015

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy