ADV TOP
ADV LEFT

Kaše/UM bez palmového tuku - existuje?

Vše od narození do roku dítěte
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Enur » středa 20. květen 2015, 07:46
Ahoj,

mám třetí dítě a zavádíme příkrmy. Kojím normálně, ale fakt je, že na to nemám až tolik síly jako u prvních dvou. I proto jsem malému chtěla začít dávat na noc kaši - je vidět, že je to jedlík. Ale nemám až tolik mlíka, abych jí dělala z odstříkaného, a problém se složením se týká všech kaší s výjimkou bezmléčné rýžové.

TAkže - řešil jste tohle někdo, existuje kaše, do které stačí přidat voda, aby neobsahovala palmový tuk ani jiné ztužené tuky?
Celkem mě tohle zjištění dostalo - tyhle suroviny se pomalu na světě zakazují a z potravin stahují a byly ve všech výrobcích, které jsem onehdy v DM zkoumala.

V rodině máme alergie - já i otec miminka - tak se mi nechce zatím dělat kaše z normálního převařeného mléka. A tak jdu na radu sem... Třeba to už někdo řešil a poradí :erik:

(Starší děti kaši nedostávaly. Ale vůbec nevím, jak jsem to večer řešila. Ale fakt je, že až do konce kojení se v noci několikrát budily a to teď po 7 letech dávám hůř než dřív...)
Enur
Krafařka
Krafařka

949 příspěvků
25. září 2008
Praha
Příspěvekod Czekanka » středa 20. květen 2015, 08:10
Ahoj, já jsem kaši vařila z celozrnné mouky (máme mlýnek, ale takhle malé množství jde umlet i v kafemlýnku) a vody. Nesladila jsem, ale přidala bílý jogurt a nastrouhané jablko. Když náhodou trochu zbylo, poprali se o to starší (a chutnalo to i mně ;-) ) Protože jsem kaše vařila opravdu trošičku, zabralo to pár minut.
Czekanka
Pískle

84 příspěvků
15. březen 2007
Příspěvekod Jancaka » středa 20. květen 2015, 09:43
A co instatni kase Nomina? Delaji jahlovou, pohankovou, ovesnou,atd, nektere jsou mix s kukuricnou, zadny palmovy tuk tam neni. Pak taky treba nemlecna Sunarka s ovocem. Micham s vodou,cajem, pridavam nastrouhane ovoce (jablko, banan), takze podobne jako pise Czekanka.
Jancaka
Kecka
Kecka

1862 příspěvků
17. srpen 2011
Příspěvekod Rysavka » středa 20. květen 2015, 09:59
A UM také obsahují palmový tuk?
Já bych volila variantu kvalitní umělé mlíko + bezmléčná kaše. Já kupovala dětem v countylifu - pohanková, kukuřičná apod.
Markétka 02/2006 - Maruška 04/2009 - Martínek 09/2010
Rysavka
Diskutérka
Diskutérka

2257 příspěvků
24. září 2006
Velké Přílepy
Příspěvekod Ratta » středa 20. květen 2015, 10:12
Pokud ti nejde o výživu, když tedy kojis, ale jen aby se kluk něčeho najedl, dej do bezmlecne kaše ryzove mléko. Jsem dávala z DM, obsahuje slunecnicovy olej, tehdy to vycházelo finančně stejně, jako s nutrilonem. Když jsem chtěla jó výživu, tak jsem udělala mandlove mléko, tedy ve věku, kdy už jedl prikrmy, vůbec začal brzy s ořechy a seminky, alergie zatím není, dítě zdravé.

Taky jsem zkoušela domácí ryzove mléko, i to šlo, později mu už nechutnalo.
Ratta
Drbna
Drbna

4950 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Ratta » středa 20. květen 2015, 10:17
A jinak některé holky ze spolurodici diskuze se moc nemazaly, udělaly kaši s vodou, děti ji snedly :)
Naposledy upravil Ratta dne 20. květen 2015, 10:18, celkově upraveno 1
Ratta
Drbna
Drbna

4950 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod E-liska » středa 20. květen 2015, 10:17
Rysavka píše:A UM také obsahují palmový tuk?
Já bych volila variantu kvalitní umělé mlíko + bezmléčná kaše. Já kupovala dětem v countylifu - pohanková, kukuřičná apod.

Ano, všechna UM obsahují rostlinné oleje v různém poměru, některá tedy ne přímo palmový (ale většina ano), ale je tam řepkový, slunečnicový, kokosový...
Ovšem předpokládám, že tím je myšlena normální forma, nikoliv ztužená. Neviděla bych důvod k hromadné panice ;-) Ostatně i v těch kaších to bude pravděpodobně nativní forma.
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Maty » středa 20. květen 2015, 10:23
Pro alergické dítě jsem používala Sinlac kaše. Ale bacha, fakt jsou doooooost výživné :-)
Maty
Moderátor - Sporťák
Moderátor - Sporťák

10396 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod E-liska » středa 20. květen 2015, 10:47
Jinak možnosti řešení:
bezmléčná kaše z vody - pozor má dost vysoký glykemický index (hlavně rýžová a kukuřičná), takže by mohlo dítko mít rychle zase hlad - doplnit nějaký kvalitní tuk/olej, nebo použít celozrnnou kaši (vláknina), to zpomalí vstřebávání sacharidů a kaše zasytí na delší dobu. Pro chuť se dá přidat to ovoce, jak už psaly holky :)
S rýžovým a mandlovým mlékem nemám zkušenosti
Možná bych vyzkoušela kozí mléko, to má pro malé děti mnohem příznivější složení, než kravské, celkově je zdravější a stravitelnější.
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Jancaka » středa 20. květen 2015, 10:52
Ratta píše:A jinak některé holky ze spolurodici diskuze se moc nemazaly, udělaly kaši s vodou, děti ji snedly :)

No vzdyt to pisu vyse...Vycvicilo mne 2. ditko; pri jakemkoli mini mnozstvi mleka (vyzkouseno x druhu UM) v kasi slo do vyvrtky a odmitalo kasi polknout, s vodou mu to smakovalo. Az kdyz jsem se odvazila dat normalni plnotucne kravske mleko, tak takovou mlecnou kasi zacalo jist.

Ale nejsem si jista, ze vecerni kase vyresi nocni buzeni na kojeni. Domaci vzorek 3 deti mi tuto iluzi vyvratil pomerne jasne. Ale treba to jinde funguje.
Jancaka
Kecka
Kecka

1862 příspěvků
17. srpen 2011
Příspěvekod Ratta » středa 20. květen 2015, 12:04
Taky si myslím, že noční buzení není o jídle. Můj syn i teď, když z nějakých důvodů nemá večeři, spí dobře, možná i líp. Chápu, že mimino má ten žaludek menší, ale i tak.
Ratta
Drbna
Drbna

4950 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Mae » středa 20. květen 2015, 12:10
Jancaka píše:Ale nejsem si jista, ze vecerni kase vyresi nocni buzeni na kojeni. Domaci vzorek 3 deti mi tuto iluzi vyvratil pomerne jasne. Ale treba to jinde funguje.

prosím o poslání dopisem naší babičce. Jako taky jedeme třetí kousek (zatím moc malý na tu kaši, ale očekávám, že poznámky přijdou), ale zkušenost s vnoučetem od sourozence, kde to "funguje", je ta správná a já jsem blbá. Nevím, jak jí vysvětlit, že tamto vnouče by spalo celou noc i bez tý kaše.
kdyby se aspoň pokaždý neptala, kolikrát vstává v noci
Mae
Krafařka
Krafařka

626 příspěvků
12. prosinec 2009
BE
Příspěvekod Kacous » středa 20. květen 2015, 12:41
Dělala jsem normálně kaše z vody, většinou ty Nominy nebo bezmléčné z DM. Přidivala jsem do toho jogurt nebo přesnídávku.
Obrázek
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3645 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Rysavka » středa 20. květen 2015, 12:43
Kacous píše:Dělala jsem normálně kaše z vody, většinou ty Nominy nebo bezmléčné z DM. Přidivala jsem do toho jogurt nebo přesnídávku.

To je fakt taky jsem dělala i do vody nebo do naředěné přesnídávky. Případně ze zeleninového vývaru se s rozmixovanou zeleninou.
Markétka 02/2006 - Maruška 04/2009 - Martínek 09/2010
Rysavka
Diskutérka
Diskutérka

2257 příspěvků
24. září 2006
Velké Přílepy
Příspěvekod E-liska » středa 20. květen 2015, 13:00
Mae píše:
Jancaka píše:Ale nejsem si jista, ze vecerni kase vyresi nocni buzeni na kojeni. Domaci vzorek 3 deti mi tuto iluzi vyvratil pomerne jasne. Ale treba to jinde funguje.

prosím o poslání dopisem naší babičce. Jako taky jedeme třetí kousek (zatím moc malý na tu kaši, ale očekávám, že poznámky přijdou), ale zkušenost s vnoučetem od sourozence, kde to "funguje", je ta správná a já jsem blbá. Nevím, jak jí vysvětlit, že tamto vnouče by spalo celou noc i bez tý kaše.
kdyby se aspoň pokaždý neptala, kolikrát vstává v noci

Klíd, taky ti to ráda podepíšu :D :D :D
Mimino je prostě buď "budič" (a většinou i prudič :grr: ) nebo "spavec" a jestli mu nacpeš do žaludku kolik čeho chceš, tak to neovlivníš.
Maximálně se dá stravou ovlivnit, jestli ho budí třeba bolení bříška (ale to potom vychytat je stejně dost obtížný).
A odpověděla bych, že v noci miminko nevstává vůbec (však je to pravda, vstáváš k němu ty ;-) Ono furt leží, i když je vzhůru) A byl by klid :grr:
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld