ADV TOP
ADV LEFT

Dehydratace při zvracení kojence

Vše od narození do roku dítěte
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Aprilmouse » neděle 02. prosinec 2007, 22:15
Ahoj holky, mám brouka v hlavě. Naši rodinu zklátil nějaký bacil mizera, projevuje se zvracením - jednodenním. Nejdřív postihl Jiříčka (asi ho přinesl ze školky), pak tatínka, pak se znova vrátil na Jířu a s ním začal zvracet i Míša. Tatínek i Jířa jsou ok, zvraceli jen v noci a jsou úplně v pohodě. Míša začal blinkat včera kolem oběda, zvracel po každém kojení a skoro všechno ven - i v noci. Dneska už jen 1x, jinak 4 nebo 5x snědl celou dávku kojící... Teď mě vystrašila kamarádka, že i přesto může být dehydrovaný. Není žádná souchotinka, my jsme všichni takový "krev a mlíko", fontanelu vidět nemá, kůži má samý špíček, nevisí na něm nic. Teplotu už nemá, ale já mám depresi, abych něco nezanedbala.
Myslím si, že když bude v noci už normálně jíst i zítra, tak by snad nemusel být dehydrovaný, ne?
Aprilmouse
Moderátor diskusního fóra (Motorová myš)

13917 příspěvků
25. září 2006
Jaroměř
Příspěvekod Missorka » neděle 02. prosinec 2007, 22:20
April,

určo, ne. :-) Pokud už nebude zvracet, myslím, že to bude fajn...

Mě doktoři říkali, že se maminky často děsí, že dítě všechno vyzvrací, ale že se to jen zdá, že toho vyzvraceného takové množství není - jen to na nás tak působí. Tím nechci zlehčit tvoji situaci, ani si nemyslím, že jsi plašan, myško motorová. :-)

Kéž už je vám jen dobře!
Missorka
Adminka

29593 příspěvků
18. září 2006
u Litoměřic
Příspěvekod Deni » neděle 02. prosinec 2007, 22:22
April, určo jsi nic nezanedbala. Ať je Míšovi brzo dobře :wink:
Deni
Moderátorka-socpravka
Moderátorka-socpravka

10154 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Martiinkaa » neděle 02. prosinec 2007, 22:23
při dehydrataci je zapadlá fontanela a kruhy pod očima,suché rty.
Jak má načůranou plenku? moč by neměla být tmavá.
Jestli už dneska normálně baštil a nevidíš na něm nic zvláštního,já bych řekla že bude ok.
Taky se dělá takový přípravek Kulíšek se to jmenuje,je to na doplnění minerálů a je vhodný od 1 týdne.
Ať jste zdraví!!!

PS:u nás se taky blinká poslední dobou,ale na střídačku a jen jeden den...asi nějaká viroza bo co :o
:kluk: Dominik 1998 :holka: Adélka 2006
Martiinkaa
Howgh
Howgh

8902 příspěvků
01. listopad 2006
severní čechy
Příspěvekod Aprilmouse » neděle 02. prosinec 2007, 22:28
On dneska určo čůral, nevím kolikrát, teda bylo to mí'n jak obvykle, ale nepočítala jsem to. V noci měl i zvýšenou teplotu, ale dnešek už vcelku ok jen takový nechutenství (což zcela chápu, po prozvraceným dni)

Já jsem hrozná, na pohotovost jezdím až v nejnutnějším případě a i když jsem o ní v noci uvažovala (jak měl tu teplotu) tak mi přišlo i tak jetý jet 20 km autem a tam jim sdělit, že všichni zvracíme, všechny to přešlo do jednoho dne a Míša k tomu měl ještě 1x teplotu.

no každopádně díky... jsem (malinko) klidnější, stejně ho budu celou noc sledovat a hledat fontanelu
Aprilmouse

13917 příspěvků
25. září 2006
Jaroměř
Příspěvekod Martiinkaa » neděle 02. prosinec 2007, 22:33
aprilko,klííííd.kdyby měl propadlou fontanelu,určo bys to poznala.
hlavně,že už teplotu nemá,nezvrací.Kdyby byl apatickej,tak zajdi k mudr.
poradila bych kojit častěji,ale tohle ti neřeknu,protože nevím,jak často kojíš.Mě tohle vždycky rozčilovalo,protože já kolila co 2 hodiny a kojit častěji mi přišlo jako kojit furt :roll:
Martiinkaa
Howgh
Howgh

8902 příspěvků
01. listopad 2006
severní čechy
Příspěvekod Aprilmouse » neděle 02. prosinec 2007, 22:39
NO, teď kojím tak po 3 hodinách, v noci dýl - protože spinká. Normálně chce přes den tak po 1,5- 2 hodinách, teď prostě odmítá, až když má fakt hlad... asi má v tom žaludečku maglajs

Prsa by mi záviděla Dolly Buster, jak jsou zvyklý na nadprodukci, tak je mám až k bradě...
Aprilmouse

13917 příspěvků
25. září 2006
Jaroměř
Příspěvekod Diblik » neděle 02. prosinec 2007, 22:56
april, v noci sleduj! Zatim bych na pohotovost nejezdila, holky ti tady dehydrataci popsaly. JInak taky existuje tzv kulisek (proti dehydrataci), tak muzes preventivne pro klid duse zitra koupit v lekarne a pokud by malej jeste blinkal, tak do nej davku nalit!At jste brzy ok.
Obrázek
Obrázek
Diblik
Žvatlalka
Žvatlalka

211 příspěvků
10. červenec 2007
Příspěvekod Anavi » pondělí 03. prosinec 2007, 00:34
April - taky si myslím, že to bude OK. Moje dětská mi radila u starších dětí posuzovat dehydrataci podle jazyka. Pokud je vlhký, je to dobré. Jen nevím, jestli to lze takto posuzovat i u kojenců. ....
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Anavi
Treperenda
Treperenda

1095 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Gábinka » pondělí 03. prosinec 2007, 08:25
Já mylsím, že tě kamarádka vyplašila zbytečně. Kdyby to bylo několikdní trvající, ale takhle...

Dokud čůrá a pije, tak to bude OK.

Holka byla dehydrovaná nedávno. Fontanela zarostlá. Vypila tak čtvrtlitr denně a čůrala jen jednou a trvalo to zhruba od soboty do úterka, kdy už jsem s ní mastila do nemocnice. Byla mimo, hodně unavená. Nedostala jsem do ní nic. Navíc horečky, které neklesaly.

Jo a vůbec jsem nepřišla na způsob, jak do ní Kulíška dostat....(po ochutnání jsem se ani nedivila).

U toho kojence sleduj, že pije, čůrá a tu fontanelu.
Obrázek
BáraObrázek
AnetkaObrázek
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16164 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Aprilmouse » pondělí 03. prosinec 2007, 11:43
HOlky dík moc. Tak snad vše ok, spal skoro celou noc, a už dvakrát pořádně jedl a neblinká, teplotu nemá, tak to určo brzo zase dožene. Ještě je furt trošku bez nálady, ale to se snad taky brzo spraví
Aprilmouse

13917 příspěvků
25. září 2006
Jaroměř
Příspěvekod Martiinkaa » pondělí 03. prosinec 2007, 12:21
Aprilmouse píše:HOlky dík moc. Tak snad vše ok, spal skoro celou noc, a už dvakrát pořádně jedl a neblinká, teplotu nemá, tak to určo brzo zase dožene. Ještě je furt trošku bez nálady, ale to se snad taky brzo spraví

:hura: myslela jsem na vás celou noc,nějak jsem nemohla spát...hlavně že je malej už bez blitíčka,baští. a že není ještě ve své kůži...no nediv se,kdo by byl,po tom,čím si chudinka prošel. :mimikluk:
Martiinkaa
Howgh
Howgh

8902 příspěvků
01. listopad 2006
severní čechy