ADV TOP
ADV LEFT

Fontanela

Vše od narození do roku dítěte
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Lucy1 » čtvrtek 21. únor 2008, 20:25
Ahoj všem, ráda bych se zeptala. Může fontanela na hlavičce miminka pulzovat. Nám (5 měsíců) občas pulzuje. Ale právě jsem se dočetla od mudra, že by velká fontanela pulzovat neměla. Tak nevim. Díky moc za odpovědi.
Lucy1
Pískle

90 příspěvků
22. leden 2008
Praha
Příspěvekod Gábinka » čtvrtek 21. únor 2008, 20:32
Já si nevybavím, v jakých situacích, ale občas jsem to postřehla taky - věk si taky už nepamatuju, je to moc dávno:) Je fakt, že jsem to moc neřešila...není to po nějaké aktivitě?
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16159 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lindusa » čtvrtek 21. únor 2008, 20:39
No, Alli byla hodne vlasata, takze jsem fontanelu pulsovat nikdy nevidela, ale cetla jsem, ze je to bezne. Takze verim, ze ano. Linda
Obrázek
Obrázek
Obrázek
-11 lbs.
Lindusa
Howgh
Howgh

9689 příspěvků
22. září 2006
USA, VA
Příspěvekod Malta » čtvrtek 21. únor 2008, 20:40
Myslim, ze Helence jako miminu taky obcas pulsovala, ale uz nevim pri jake prilezitosti. Nikdy mne nenapadlo to resit :)
"Člověk žije a žije a najednou je z toho taková hovadina, až oči přecházejí." [Gogol]
Malta
Klevetnice
Klevetnice

3433 příspěvků
21. září 2006
Malta
Příspěvekod Bobík » čtvrtek 21. únor 2008, 20:43
Tak přesně na tohle jsem se kdysi ptala neuroložky. A ta mi odpověděla, že kdyby nepulzovala, tak by nebyl. Někdy pulzuje malinko a někdy víc. Většinou, když byl rozrušený, když plakal, tak pulzovala hodně. Takže buď v klidu, všechno je tak, jak má být :)
ObrázekObrázek
Bobík
Diskutérka
Diskutérka

2445 příspěvků
19. březen 2007
Kopřivnice
Příspěvekod Ivunka » čtvrtek 21. únor 2008, 20:46
Taky jsem to řešila s paní doktorkou, a je to prý změnou nitrolebečního tlaku. Je to prý normální.
Ivunka
Pískle

66 příspěvků
31. květen 2007
Příspěvekod Lucy1 » čtvrtek 21. únor 2008, 20:50
Já bych taky normálně nevyšilovala, ale přečetla jsem si článek, že to je hlavní příznak zánětu mozkových blan u kojenců. Tak jsem aktivně napsala do poradny dětského lékaře a ten odpověděl takto: "Velká fontanela by neměla pulzovat to je pravda, ale často to vídíme a to u zcela zdravých dětí. Samozřejmě v době vysokých teplot nebo po záchvatu křečí bych byl nervózní a bylo by třeba vyloučit zánět mozkových blan. Toto vše by měl posoudit váš obvodní lékař a zvážit eventuelně provedení neurologického vyšetření či USG vyšetření hlavičky" Tak teď babo raď :-)
Lucy1
Pískle

90 příspěvků
22. leden 2008
Praha
Příspěvekod Gábinka » čtvrtek 21. únor 2008, 21:12
Já myslím, že v tom je odpověď zcela jasná - řešit to víceméně v případě, že je dítě nemocné - teploty, po křečích.

Pokud to je za normálního stavu, tak to bude OK...koneckonců podle výše uvedených odpovědí by pak nebylo v ohodě drtivá většina dětí:)

Určitě to je OK
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16159 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Sajsa » čtvrtek 21. únor 2008, 21:35
Lucy nám taky někdy pulzovala... Malý měl poměrně málo vlasů, takže to bylo vidět hodně dobře... MUDra to viděla, nijak nekomentovala, myslím, že to prostě dětem občas dělá. Ale nesledovala jsem, kdy se to děje...
Obrázek
Obrázek
Sajsa
Klábosilka
Klábosilka

308 příspěvků
14. březen 2007
Příbram
Příspěvekod Aja+anetka » čtvrtek 21. únor 2008, 21:59
LUCI nám to robí fontanela stále. A malinká je úplne zdravá.
ObrázekObrázek
7 mesiacov 8500g
1 rok 9500 g
Aja+anetka
Krafařka
Krafařka

944 příspěvků
15. červenec 2007
Příspěvekod Ondrejka » čtvrtek 21. únor 2008, 22:04
U naší malé taky pulzovala a myslím že je to logický, když ještě není dorostlá. Neboj ;)
Ondrejka
Moderátor: kojení, bydlení, Rozumíme si
Moderátor: kojení, bydlení, Rozumíme si

4399 příspěvků
21. září 2006
ČR
Příspěvekod Lucy1 » čtvrtek 21. únor 2008, 22:08
Díky moc všem. Je fakt že nemáme moc vlásků, takže je to patrnější. Kdyby je měla, tak bych si toho možná ani nevšimla. Ale při návštěvě mudry se na to trochu poptám, to já zase jo 8-)
Lucy1
Pískle

90 příspěvků
22. leden 2008
Praha
Příspěvekod Marry » čtvrtek 21. únor 2008, 22:56
Nám taky pulzuje a jěště ted nemáme fontanelu zarostlou a taky občas pulzuje.
Obrázek

Obrázek
Marry
Howgh
Howgh

6314 příspěvků
21. září 2006
okr: Olomouc
Příspěvekod Kamca .dalmatinka » čtvrtek 21. únor 2008, 23:37
Nám pulsuje stále.Dr říkala že musí pulsovat.Nepulsovali by jedině kdyby už byla dostatečně zarostlá a nebo bylo mimi mrtvé :roll: .
Kamca .dalmatinka
Kecka
Kecka

1591 příspěvků
16. únor 2007
Plzen
Příspěvekod Kamca .dalmatinka » čtvrtek 21. únor 2008, 23:38
a malímu je 6 měsícu
Kamca .dalmatinka
Kecka
Kecka

1591 příspěvků