ADV TOP
ADV LEFT

Vlna pro ZRNKA

Moderátor: Lucka73

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Lucka73 » pátek 29. leden 2010, 09:43
Všechny zdravím,

mám takovou specifickou prosbu. Mamča plete jak o život čepičky a bačkůrky pro BabyKlokánky. A už vypletla všechnu vlnu, co jsme doma měli, dokonce i tu, co mi už dobré duše poslali.

No a to mi přivedlo na myšlénku, že kdyby někdo měl doma nějaký zbytky vlny, co by byly vhodný na pletení pro miminka a vy je doma už nevyužijete, jestli by jste mi jí neposlali.

Na čepičky není potřeba skoro nic - dyk jsou ty hlavičky miminek maličký. A navíc je mamča dělá třeba s proužkama a tak....

Samo, vlna se dá i koupit(a to taky určitě uděláme), ale třeba by se tu našel někdo, kdo plést neumí a doma mu něco leží. Prostě pomáhat se dá všelijak. :)

Kdyby něco - písněte mi SZ, nebo sem.

Díky

a díky Miss za prostor.
Lucka73
Howgh
Howgh

8402 příspěvků
11. listopad 2006
Příspěvekod Oakie » pátek 29. leden 2010, 09:57
Ahojky,
tukanní dotaz - jak se pozná vlna vhodná pro miminka? Barva, druh? Musí to být nová vlna, anebo může být i vypáraná (a samozřejmě vypraná)? Mám nějaké svetry ještě od babičky o kterých vím, že je již nosit nebudu, ale byly na těle velmi příjemné ...
Oakie
Žvatlalka
Žvatlalka

169 příspěvků
13. prosinec 2009
Příspěvekod Lucka73 » pátek 29. leden 2010, 10:02
Oakie píše:Ahojky,
tukanní dotaz - jak se pozná vlna vhodná pro miminka? Barva, druh? Musí to být nová vlna, anebo může být i vypáraná (a samozřejmě vypraná)? Mám nějaké svetry ještě od babičky o kterých vím, že je již nosit nebudu, ale byly na těle velmi příjemné ...

Pokusím se odpovědět jasně a srozumitelně :)

Barva jakákoliv

Druh - měkká a tenká vlna. Prostě nic, co by je mohlo drápat. Jestli chceš nějakej vzor, tak Batole, Mimino....

A klidně může být i páraná a praná, ale nesmí bejt přelámaná, zpuchřelá a nebo jak to říct.....
Lucka73
Howgh
Howgh

8402 příspěvků
11. listopad 2006
Příspěvekod Oakie » pátek 29. leden 2010, 10:14
Lucko, napsáno zcela srozumitelně, ale stejně neumím posoudit. Počkám až přijde žena z práce a nechám jí svetry posoudit, jestli by z oné vlny bylo vhodné něco na mimi ... V pozitivním případě rozpářeme, vypereme a ozvu se na SZ ;)
Oakie
Žvatlalka
Žvatlalka

169 příspěvků
13. prosinec 2009
Příspěvekod Nicolle » pátek 29. leden 2010, 10:24
Ahoj, tak ja taky mam nejakou vlnu, ale opravdu nepoznam, jestli je vhodna pro mimca, ale snad jo. Dala mi ji babicka, kdyz jsem se pokousela plest na malou :-?
Tady foto:
Obrázek
Tak pokud je zajem, tak prosim o adresu, kam to mam poslat
Nicolle
Treperenda
Treperenda

1014 příspěvků
19. březen 2009
Příspěvekod Lucka73 » pátek 29. leden 2010, 11:36
No, můžu slíbit, že u nás se vlna nevyhodí - co by nešlo na čepičky, hodí se určitě na ponožky a nebo na svetry na větší děti (tj. teda nejspíš moje :oops: )

Takže, jestli tu vlnu nepotřebujete- mamča to ráda posoudí. A jsem si jistá, že pro miminka z toho něco bude. Určitě vám písnu SZ a hodím sem pak nějaký foto, jak čepičky přibejvaj :).
Lucka73
Howgh
Howgh

8402 příspěvků
11. listopad 2006
Příspěvekod Evkam » pátek 29. leden 2010, 13:06
Ahoj,
vlny tu mám celou igelitku, je úplně nová (nevhodný dárek), ale není to ovčí vlna, je to část polyamid a část akryl. Je to heboučké chlupaťoučké, určené na šálu, černá s melírem a krémová - hodilo by se to?
Evkam
Drbna
Drbna

4293 příspěvků
19. duben 2007
na té našé Hané só tam bochte slané :)
Příspěvekod Lucka73 » středa 03. únor 2010, 14:22
Protože nevím, kdo z vás je odkud a protože balíčky docházej k našim, zatím můžu jen napsat, že došel balíček z Kladna :)
Lucka73
Howgh
Howgh

8402 příspěvků
11. listopad 2006
Příspěvekod Lucka73 » pátek 05. únor 2010, 10:07
Ještě mi napadlo -kdo neví, tak zrníčka pro BabyKlokánky můžete skouknout taky na blogu BabyKlokánků

http://babyklokanci.blogspot.com/

)
No a jestli sem nakoukne někdo, kdo už mi poslal vlnu dřív, třeba se pozná tady v něčem:

Obrázek

Obrázek

A jedna várka se tam ejště brzy objeví. No a o dalším vás budu informovat. Chci jen všem moc poděkovat! :erik: :erik:
Lucka73
Howgh
Howgh

8402 příspěvků
11. listopad 2006
Příspěvekod Lucka73 » pondělí 08. únor 2010, 22:14
Tak - hlásím, že došel další balíček - ovšem neznám vaše "civilní" jména - no, snad se najdete :) - od paní K. ze Sušice :). Díky moc.
Lucka73
Howgh
Howgh

8402 příspěvků
11. listopad 2006
Příspěvekod Lucka73 » pondělí 15. únor 2010, 07:16
Omlouvám se, že píšu až teď - ale mám napsat, že došel balíček od paní J. od Mochova.

Díky moc!
Lucka73
Howgh
Howgh

8402 příspěvků
11. listopad 2006
Příspěvekod Lucka73 » středa 10. březen 2010, 08:50
Došla vlna od paní P. ze Zlína, díky moc!
Lucka73
Howgh
Howgh

8402 příspěvků
11. listopad 2006
Příspěvekod Lucka73 » úterý 06. duben 2010, 23:14
Tak dneska přeposílám upletený komplety (čepička+bačkůrky) - když si mezi tím najdete vaší vlnu - hledáte dobře ;)

Obrázek

Díky vám všem!
Lucka73
Howgh
Howgh

8402 příspěvků
11. listopad 2006
Příspěvekod Sarah » středa 07. duben 2010, 00:33
Lucko, ty jsou úžasné! A maminka je skvělá (asi po tobě :D )

Pro ty kteří váhají nad vhodností klubíček - zpravidla se používá akryl, neškrábe. Pokud ještě sbírka platí. :) Zkusím prohlédnout zásoby.
Sarah
Klevetnice
Klevetnice

3300 příspěvků
02. únor 2007
Plzeň - Jih
Příspěvekod Stania » středa 07. duben 2010, 02:15
Ty jo, to je normalni velkovyrobna! :) Nadherny. Jsou ty boticky cele pletene? Nebyl by na ne navod? Ja mam navod jenom na pleteno-hackovane a to proste vzdavam, s hackem nekamaradim.

Dik!
Stania
Klábosilka
Klábosilka

495 příspěvků
15. srpen 2007
Toronto, Kanada